Import z GEOINFO

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Import z GEOINFO

Post autor: hasan »

Próbowałem nadać kod punktom w tabeli - nie ma w okno->kody. Kilka kodów jest, np. GSPWP1, GSPWP2, Chyba, że u mnie coś nie tak ?

Mariusz
Załączniki
kody.JPG
kody.JPG (152.45 KiB) Przejrzano 8415 razy
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Re: Import z GEOINFO

Post autor: szneqz »

Po ostatniej aktualizacji mam duży problem z importem tango z GI przy małych plikach nie ma problemu ale przy większych wywala błąd ('0.032' is not a valid floating point value) z tym że liczba w apostrofie jest zawsze inna tak sie dzieje przy wersji 8.7.9.9 natomiast w wersji 8.7.8.1 wszystko śmiga ok i jeszcze w tej nowej wersji jak już mały wsad da rade wczytać to budynki są linią przerywaną pomimo że warstwa ustawiona jest jako ciągła tu daje link dla przykładowego dużego wsadu:
http://www.gg.pl/dysk/It4TTZDZW27UI94TTZDZFI4/wsad.tng
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8206
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import z GEOINFO

Post autor: Jurek B. »

szneqz pisze:Po ostatniej aktualizacji mam duży problem z importem tango z GI przy małych plikach nie ma problemu ale przy większych wywala błąd ('0.032' is not a valid floating point value) z tym że liczba w apostrofie jest zawsze inna tak sie dzieje przy wersji 8.7.9.9 natomiast w wersji 8.7.8.1 wszystko śmiga ok i jeszcze w tej nowej wersji jak już mały wsad da rade wczytać to budynki są linią przerywaną pomimo że warstwa ustawiona jest jako ciągła tu daje link dla przykładowego dużego wsadu:
http://www.gg.pl/dysk/It4TTZDZW27UI94TTZDZFI4/wsad.tng
U mnie jest ok, podejrzewam problem z rejestracją biblioteki do importu Tango. Proszę o maila do mnie - opiszę jak to naprawić.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8206
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import z GEOINFO

Post autor: Jurek B. »

Problem wyjaśniony - przy imporcie z TNG, nie powinna być włączona funkcja "Konwersja do formatu mapy zasadniczej" - ta jest nieprzydatna dopóki ośrodki nie mogą importować GML do GI.
Pozdrawiam Jurek B.
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Re: Import z GEOINFO

Post autor: szneqz »

Potwierdzam wszystko działa poprawnie dziękuje i pozdrawiam
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Re: Import z GEOINFO

Post autor: szneqz »

mam kolejny problem. Po zaimportowaniu z tango opisy typu nazwa ulicy oraz punkty osnowy symbole np trójnik czy zawór są odwrócone o 90 stopni w prawo i muszę je ręcznie obracać (inne napisy np numery budynków i opisy funkcji a także opisu urządzeń i wysokości są ok)i brakuje wypełnienia skarp ale z tym pewnie nie jest łatwo ponieważ skarpa dla GeoInfo składa się z 3 osobnych lini. Może istnieje już jakiś sposób na rozwiązanie tych problemów?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8206
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import z GEOINFO

Post autor: Jurek B. »

szneqz pisze:mam kolejny problem. Po zaimportowaniu z tango opisy typu nazwa ulicy oraz punkty osnowy symbole np trójnik czy zawór są odwrócone o 90 stopni w prawo i muszę je ręcznie obracać (inne napisy np numery budynków i opisy funkcji a także opisu urządzeń i wysokości są ok)i brakuje wypełnienia skarp ale z tym pewnie nie jest łatwo ponieważ skarpa dla GeoInfo składa się z 3 osobnych lini. Może istnieje już jakiś sposób na rozwiązanie tych problemów?
Być może pomoże najnowsza aktualizacja - pojawi się w najbliższych dniach. Ewentualnie można pobrać aktualną wersję testową.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1489
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Import z GEOINFO

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było dodać do importu z pliku GIV/TAN atrybut MPD (metoda pozyskania danych) dla wszystkich punktów importowanych.

Od niedawna musimy porównywać współrzędne wszystkich punktów I grupy szczegółów i aktualizować współrzędne, w przypadku różnicy większej niż 0,15m. Ważne jest też by sprawdzić metodę pozyskania danych, wiem że znajduje się ona w pliku GIV / TAN (sprawdzałem w edytorze txt), jednak nie wczytuje się ona do C-GEO, po kliknięciu np. w daną pikietę i informacji czy też w atrybutach tabeli roboczej.

Ogólnie mamy z tym problem u nas, bo najlepiej jakby informacje o pozyskaniu danych punktów innych niż graniczniki, znajdowały się w wsadzie SWDE. Niestety ten format tego nie zakłada, więc wysyłają nam teraz i SWDE i GIV/TAN. SWDE do granic, a giv do pozostałych punktów. Masakra :(

Dziękuję
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8206
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import z GEOINFO

Post autor: Jurek B. »

Co do MPD, to jak rozumiem, chodzi o to by umieszczać ten atrybut w tabeli współrzędnych?, bo w bazach danych dla punktów, jest już od początku importu GIV do C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1489
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Import z GEOINFO

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:Co do MPD, to jak rozumiem, chodzi o to by umieszczać ten atrybut w tabeli współrzędnych?, bo w bazach danych dla punktów, jest już od początku importu GIV do C-GEO.

hmmm.. to w takim razie przesyłam panu na wp @ xgeo.pl plik giv i po imporcie projekt c-geo. Niestety punkty naroży budynków nie posiadają wczytanego parametru MPD, chyba że coś źle robię.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Import z GEOINFO

Post autor: kristof »

Teraz są dwa nowe szablony: novy-giv.sz i geoinfov-vi.sz który lepiej używać przy imporcie.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import z GEOINFO

Post autor: FaFaL »

Który użyć .. to jest zależne od tego jaką wersją GEOINFO posługuje się ODGiK. Np. Powiat Opole posługuje się wersją starszą, a chyba Miasto ma wersję VI... Z tego powodu proponuję, aby szablony, zestawy kodów i system Podpowiedzi Mapy Obiektowej nazywać zgodnie w wersją GEOINFO oraz rokiem (datą). Dzięki temu użytkownicy którzy pracują na danych z starszych wersji nie będą mieć kłopotów (będą mogli wybrać odpowiednio starszy zestaw).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import z GEOINFO

Post autor: giekon »

Od rana walczę z importem otrzymanego pliku :cry: Próbowałem na 2 sposoby: przez "Mój komputer" oraz "Warstwy" - tak jak to podawano prędzej w opisie, forum i filmach... Wyskakuje mi błąd jak na załączonym zdjęciu :? Którego aktualnie należy używać szablonu bo ich się teraz troszeczkę rozmnożyły: geoinfo.sz, geoinfo7.sz, geoinfov-vi.sz itd. Oczywiście jeszcze dochodzą te z rozszerzeniem zmp....
Dodam że ośrodek prawdopodobnie działa na GI VII - przynajmniej takie kodowanie od nas wymagają...
Załączniki
blad.jpg
blad.jpg (37.97 KiB) Przejrzano 6793 razy
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Import z GEOINFO

Post autor: Wojtek P. »

Proszę usunąć te pliki pdoxurs.lck
Odnośnie geoinfo to oczywiście używamy taki jaki mamy plik do importu. Szablony z rozszerzeniem ZMP zakładają się po prostu szybciej (mają już pozakładane bazy danych)
-To serve and protect-
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import z GEOINFO

Post autor: giekon »

Z pdoxursem sobie poradziłem. Natomiast z importem cały czas mam problem :( Ustawiam szablon mapy na geoinfo7, listę kodów na geoinfo VII. Tabela się zakłada natomiast podczas importu zawiesza mi się program... Plik *.giv
Załączniki
blad.jpg
blad.jpg (16.44 KiB) Przejrzano 6774 razy
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 973
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Import z GEOINFO

Post autor: Wojtek P. »

Taki import może potrwać, albo trochę więcej cierpliwości ;) albo proszę o plik do sprawdzenia
-To serve and protect-
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import z GEOINFO

Post autor: giekon »

Po nocnych rozmowach z moim sprzętem w końcu wczytał się ten nieszczęsny plik :o Tylko wygląda on dosyć "tragicznie" :( Czy gdzieś się włącza podczas importu żeby przeszły opisy do sieci, wysokości itd. czy to jednak źle zaimportowany giv?
Załączniki
Wczytany plik giv, niestety bez opisów :/
Wczytany plik giv, niestety bez opisów :/
test.png (63.69 KiB) Przejrzano 6716 razy
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import z GEOINFO

Post autor: FaFaL »

Zły szablon lub złe kody (brak symboli i problemy z kolorystyką sieci). Po imporcie z GIV należy w legendzie uruchomić opcję opisu atrybutów aby mieć opisy (opisy są importowane z pliku tng, w przypadku giv nie) - było o tym wiele wątków na forum...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import z GEOINFO

Post autor: Asia T. »

Chyba nie trafił Pan z szablonem jednak ;) jeśli Pan próbował z geoinfov-vi , to spróbować geoinfo7 lub odwrotnie.
A z givem niestety jest tak, że nie przenosi on napisów z ośrodka (etykiety są zapisane w pliku tng) - można wygenerować je klikając prawym klawiszem myszy na "Warstwy" w Legendzie i wybierając "Wstaw etykiety", jednak działać poprawnie będzie to jedynie na prawidłowym szablonie.

O imporcie można poczytać dokładnie na naszej wiki: http://softline.xgeo.pl/wiki/index.php? ... _z_GeoInfo i w razie dalszych kłopotów z importem można kontaktować się ze mną mailowo na adres at@xgeo.pl , najlepiej od razu podesłać plik giv i kopię tabeli ;)

Pozdrawiam
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import z GEOINFO

Post autor: giekon »

Etykiety wstawiłem - wskoczyły tylko na działkach i budynkach. Reszta bez efektu. Z szablonem to się domyślam że jest problem bo nic nie jest na właściwej warstwie niestety... Nic walczę dalej z tym tematem :? Puściłem człowieka na dokładny zwiad do ośrodka jaka konkretna wersja geo-info, jakie kodowanie itd. W przeglądarce ten plik wygląda dobrze więc na 100% jest to problem po mojej stronie podczas importu... Czyli lepiej prosić i inny format niż giv, tng?
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import z GEOINFO

Post autor: FaFaL »

trazja pisze: w razie dalszych kłopotów z importem można kontaktować się ze mną mailowo na adres at@xgeo.pl , najlepiej od razu podesłać plik giv i kopię tabeli ;)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import z GEOINFO

Post autor: giekon »

Temat się po części rozwiązał, działają na geoinfo V (w takim razie nie wiem po co wymagają od nas wszystko w wersji VII :shock: ), zakładam taki szablon, taką listę kodów programu i wczytuję jeszcze raz.
Bardzo dziękuję za pomoc :D
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Import z GEOINFO

Post autor: FaFaL »

Podpowiem, że przed wstawieniem opisów (etykiet) należy wczytać odpowiednią konfigurację w Edytorze mapy obiektowej (ikonka K1) bo jeśli dobrze pamiętam sposób etykietowania jest tam zdefiniowany.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: Import z GEOINFO

Post autor: giekon »

Mapa wygląda już prawie identycznie jak w przeglądarce. Tylko mam jeszcze kilka problemów ze szczegółami:
Jak wstawić opis średnic przewodów - teraz albo nie wpisuje albo podaje w metach np. cnD 0,1
Symbol np. hydrantu, trawy nie jest skierowany w kierunku północnym....
Załączniki
test.png
test.png (92.55 KiB) Przejrzano 6647 razy
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Import z GEOINFO

Post autor: Asia T. »

Proszę jednak podesłać giv'a ;) po screen'ach w tym przypadku będzie ciężko pomóc :)
ODPOWIEDZ