Turbomapa

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Turbomapa

Post autor: MACIERZ »

Dużo ośrodków prowadzi mapę w ewidzie. Dostaję z zasobu dane w formacie kcd i właściwie są mi te pliki nieprzydatne. Ośrodek sugeruje mi zakup turbomapy. Jakie są perspektywy współpracy cgeo z turbomapą ?
pozdrawiam MM
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Turbomapa

Post autor: bartek1122 »

Podpisuje się pod pytaniem :D
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Turbomapa

Post autor: Jurek B. »

Sprawa jest prosta - oddawać do ośrodków GML - to jest obecnie obowiązujący standard wymiany.
Wiem od producenta TurboEwid, że ich aplikacja może eksportować i importować GML.
Jeśli dany ośrodek nie przekonwertował jeszcze swoich danych do BDOT500/GESUT/EGB, to może jeszcze nie wydawać GML, ale przyjmować GML ma obowiązek (par. 71 ustęp 2. punkt 6 rozporządzenia w sprawie standardów...).
Nie można kupować Turbomapy bo ktoś z ośrodka coś powiedział - nie ma takiego prawa by nakazywać zakup jakiegokolwiek oprogramowania, a już szczególnie oprogramowania niezgodnego z aktualnymi przepisami.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Turbomapa

Post autor: FaFaL »

Do czasów, aż ośrodek będzie miał mapę zobiektowaną to chyba warto prosić o mapę w formacje dxf. Z tego co pamiętam to producentowi TurboEwida nie zależy aby udostępniać opis formatu kcd :) co nawet jest zrozumiałe, bo w końcu chcą zarobić na sprzedaży własnego programu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Turbomapa

Post autor: marioo »

Miałem ten sam problem z ośrodkiem. Niestety miałem też roboty które musiałem szybko zrobić...
Walka z ośrodkami skutkuje tym, że twoje roboty leżą i nie każdy może pozwolić sobie na wyegzekwowanie przyjęcia GML-a, bo to kosztuje dużo czasu.
Aktualnie mam Turbomapę. Jeżeli trzeba mogę pomóc.
Pozdrawiam
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Turbomapa

Post autor: MACIERZ »

Dziękuję bardzo za deklarację pomocy. Dotychczas sobie radziłem przy pomocy dxfa. Zastanawiam się jednak nad zakupem Turbomapy, bo faktycznie przyspieszy to chyba przekazywanie robót (w moim regionie dużo ośrodków przeszło na ten program). O GML nie chcą na razie słyszeć, zresztą ten moduł w cgeo też trochę kosztuje.
marq13
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 09 lut 2017, 14:07

Re: Turbomapa

Post autor: marq13 »

Odgrzebie stary temat

Wiem z innych postów że poprzednie próby zakończyły się fiaskiem ale jestem ciekaw jest szansa na zmianę w kwestii importu plików kcd do C-geo?
Niby można wyeksportować w darmowej wersji do dxf i potem do cgeo ale przynajmniej u mnie wygląd tej mapy nie jest do końca prawidłowy.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Turbomapa

Post autor: Jurek B. »

marq13 pisze:Odgrzebie stary temat

Wiem z innych postów że poprzednie próby zakończyły się fiaskiem ale jestem ciekaw jest szansa na zmianę w kwestii importu plików kcd do C-geo?
Niby można wyeksportować w darmowej wersji do dxf i potem do cgeo ale przynajmniej u mnie wygląd tej mapy nie jest do końca prawidłowy.
PODGiK ma obowiązek wydawać dane w formacie GML - wtedy mapa jest w pełni zgodna z tym co jest prowadzone w zasobie i jak jest drukowana programu w PODGiK. Najlepiej więc zamawiać dane w GML. Także po aktualizacji mapy przez Pana to jedyny dopuszczalny format wymiany w komunikacji z PODGiK.
Pozdrawiam Jurek B.
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Turbomapa

Post autor: Jakub Kwinta »

Niestety takie rzeczy to na razie tylko w erze :roll:
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Turbomapa

Post autor: Wojtek »

Ja zamawiam DXF i oddaję GML z pomiarem i działa b.fajnie. Po urlopie zaczynam zamawiać GMLe z blokadą :D
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Turbomapa

Post autor: Jurek B. »

Wiem z innych postów że poprzednie próby zakończyły się fiaskiem ale jestem ciekaw jest szansa na zmianę w kwestii importu plików kcd do C-geo?
Niby można wyeksportować w darmowej wersji do dxf i potem do cgeo ale przynajmniej u mnie wygląd tej mapy nie jest do końca prawidłowy.
Niech Pan prześle taki DXF do nas - sprawdzimy i ustawimy odpowiednie parametry importu by po imporcie wyglądał tak jak w AutoCAD.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ