Export DWG/DXF

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Nie da się tego niestety poprawić.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Kiedyś była już prośba o to, ale może odświeżę. Czy można dorzucić opcję przy eksporcie do DXF/DWG typu "nie wysyłaj pustych warstw" ? Bardzo by się to przydało.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Oprócz dorzucenia eksportu bez pustych warstw jeszcze jedno pytanie. Czy dałoby się zrobić eksport obszaru oznaczonego obiektem zamkniętym? Coś na zasadzie nożyczek, wskazać obszar i zdefiniować czy eksport ma być po obszarze na zewnątrz czy wewnątrz. Można użyć nożyczek, ale problem jest taki, że jak zapomnimy cofnąć zmian i wyłączymy projekt to jest delikatnie mówiąc "dupa zbita"
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Oprócz dorzucenia eksportu bez pustych warstw jeszcze jedno pytanie. Czy dałoby się zrobić eksport obszaru oznaczonego obiektem zamkniętym? Coś na zasadzie nożyczek, wskazać obszar i zdefiniować czy eksport ma być po obszarze na zewnątrz czy wewnątrz. Można użyć nożyczek, ale problem jest taki, że jak zapomnimy cofnąć zmian i wyłączymy projekt to jest delikatnie mówiąc "dupa zbita"
Co do eksportu bez pustych warstw to jest to w kolejce.
Natomiast tu jest opis jak wybrać obszarem zamkniętym do eksportu.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Eksport obszarem działa, jednak nie przycina on do wskazanego obiektu (elementy, które są obiektami zamkniętymi eksportują się w całości). Więc nie da się eksportować tak jakbyśmy tego chcieli
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Eksport obszarem działa, jednak nie przycina on do wskazanego obiektu (elementy, które są obiektami zamkniętymi eksportują się w całości). Więc nie da się eksportować tak jakbyśmy tego chcieli
Wybór obszarem nie może zmieniać geometrii obiektów - ta funkcja ma za zadanie jedynie wybrać obiekty.
Jeśli jednak ktoś chce zmieniać geometrie przez odcięcie obszarem - proszę korzystać z nożyczek, tylko po eksporcie niestety trzeba pamiętać o undo.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

No właśnie tutaj jest czasem problem z tym zapamiętaniem o UNDO. Dlatego nie dałoby się dorzucić funkcji z docinaniem do eksportu?
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Export DWG/DXF

Post autor: MarekOtt »

Wykonując mapę z wykorzystaniem szablonu Mapy Zasadniczej 2015 a następnie próbie exportu do DXF, pojawia się komunikat informujący że niektóre warstwy mają za długą nazwę (ponad 30 znaków). Proszę o informację co się stanie gdy ten komunikat zignoruje. Czy ktoś kto będzie wczytywał ten plik będzie miał problemy z jego otwarciem, czy też pojawi mu się podobny komunikat z możliwością zmiany nazwy, a może zwyczajnie warstwy te nie wczytają się do CADa, a sam użytkownik nawet nie zostanie o tym poinformowany.

Dziękuję za odpowiedz.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Ja nie zauważyłem problemu przy odczycie CAD`a. Nawet chyba znaki potem nie są skracane. Może starcze wersje ACAD nie obsługują warstw z długimi nazwami
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:Wykonując mapę z wykorzystaniem szablonu Mapy Zasadniczej 2015 a następnie próbie exportu do DXF, pojawia się komunikat informujący że niektóre warstwy mają za długą nazwę (ponad 30 znaków). Proszę o informację co się stanie gdy ten komunikat zignoruje. Czy ktoś kto będzie wczytywał ten plik będzie miał problemy z jego otwarciem, czy też pojawi mu się podobny komunikat z możliwością zmiany nazwy, a może zwyczajnie warstwy te nie wczytają się do CADa, a sam użytkownik nawet nie zostanie o tym poinformowany.

Dziękuję za odpowiedz.
Tak, starsze wersje AutoCAD i niektóre klony ACADa też, mogą nie odczytać DXG gdy nazwy warstw są dłuższe niż 30 znaków.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Chciałem zapytać kiedy można by się spodziewać wprowadzenia opcji eksportu bez pustych warstw? Bardzo przydałaby się ta opcja, żeby "odchudzić" pliki dxf. Jeszcze mam taką jedną propozycję- może dałoby się wprowadzić opcję skracania nazw warstw do 30znaków? Po zaznaczeniu tej opcji program by ucinał ostatnie znaki z nazw warstw, tak aby maksymalnie miały 30znaków (rozwiązałoby to problem ze zbyt długimi nazwami warstw).
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

marcinn pisze:Chciałem zapytać kiedy można by się spodziewać wprowadzenia opcji eksportu bez pustych warstw? Bardzo przydałaby się ta opcja, żeby "odchudzić" pliki dxf. Jeszcze mam taką jedną propozycję- może dałoby się wprowadzić opcję skracania nazw warstw do 30znaków? Po zaznaczeniu tej opcji program by ucinał ostatnie znaki z nazw warstw, tak aby maksymalnie miały 30znaków (rozwiązałoby to problem ze zbyt długimi nazwami warstw).
Wyłączenie z eksportu pustych warstw postaramy się dodać listopadzie i może też to skracanie nazw do 30 znaków, ale przy okazji takie pytanie - czy są jeszcze jakieś klony AutoCADa które nie radzą sobie z dłuższymi nazwami?
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Ja korzystam z NanoCAD i tu nie ma żadnego problemu. Może inni forumowicze coś dorzucą
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Ok, dlatego sądzę, że obcinanie do 30 zn. nazw warstw nie jest raczej potrzebne
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

NanoCad to przyjmuje, ale miałem sygnały od programistów, że mają problemy z otwarciem przy długich nazwach (ale nie wiem na czym pracowali). Dlatego ta opcja z obcinaniem znaków byłaby jak najbardziej przydatna- jest tyle odmian programów typu CAD, że lepiej byłoby od razu wysyłać pliki z obciętymi nazwami i mieć spokojną głowę
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Ok, ale powstaje wtedy problem identycznych nazw warstw po obcięciu, np.:
203-Pkt konturu klasyfikacyjnego użytku gruntowego
203-Pkt konturu klasyfikacyjnego użytku gruntowego-Atr103
203-Pkt konturu klasyfikacyjnego użytku gruntowego-Atr104
...
i po obcięciu do 30:
203-Pkt konturu klasyfikacyjn
więc wtedy musielibyśmy obcinać do 29 i dodawać na końcu n:
203-Pkt konturu klasyfikacyj1
203-Pkt konturu klasyfikacyj2
203-Pkt konturu klasyfikacyj3

Czy to ma sens?

Czy nie lepiej raz samodzielnie zmienić na krótsze według własnego uznania te długie nazwy warstw w oknie eksportu do DXF (ostatnia kolumna).
C-GEO to zapamięta i zawsze będzie takie zapamiętane nazwy proponował dla warstw o tej samej nazwie jeśli wystąpią w przyszłości.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Export DWG/DXF

Post autor: marcinn »

Faktycznie- o tym nie pomyślałem. Ale też nie wiedziałem, że jeśli zmieni się nazwę w kolumnie przy eksporcie to takie ustawienia zostaną zapamiętane i wykorzystywane przy następnych eksportach. Więc chyba faktycznie zmiana nazwy przy eksporcie załatwia sprawę
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Export DWG/DXF

Post autor: ariel0-0 »

Problem cały czas występuje.
Czy można liczyć na poprawienie linii budynku w budowie, eksportowanego do DXF?
Załączniki
budynek w budowie.PNG
budynek w budowie.PNG (45.71 KiB) Przejrzano 12121 razy
Have a nice day
Brunet_
_
_
Posty: 4
Rejestracja: 25 cze 2010, 06:27

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Brunet_ »

Nie tylko budynek w budowie, ale to dotyczy też np. tarasu i muru oporowego!
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Brunet_ pisze:Nie tylko budynek w budowie, ale to dotyczy też np. tarasu i muru oporowego!
Niestety tak jak pisałem wcześniej, na razie nie ma szans na poprawę tego typu linii.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Wojtek P. »

Zrobiłem na aktualnej wersji C-GEO eksport do dxf i linie murku oporowego i tarasu są prawidłowe
Załączniki
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (43.84 KiB) Przejrzano 12063 razy
-To serve and protect-
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Export DWG/DXF

Post autor: ariel0-0 »

czy tylko u mnie skarpy nieumocnione eksportują się do DXF jako linie ciągłe?
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

Może proszę wyłączyć eksport DXF 3D i wtedy zobaczyć czy widać.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Export DWG/DXF

Post autor: ariel0-0 »

eksport obiektów 3D i wysyłanie bloków 3D jest wyłączone
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Export DWG/DXF

Post autor: Jurek B. »

A zmienił Pan styl wizualizacji, żeby AutoCAD wyświetlił styl linii poprawnie?
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ