Eksport do dxf - problem z kratkami ściekowymi i słupami

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
exceptio
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2017, 08:22

Eksport do dxf - problem z kratkami ściekowymi i słupami

Post autor: exceptio »

Przy eksporcie mapy do dxf występuje następujący problem. Otóż jak użyję symboli kratka ściekowa lub słup to przy eksporcie do dxf te symbole są wypełnione co jest problematyczne, bo żeby pozbyć się tego wypełnienia trzeba te symbole rozbijać i usuwać wypełnienie.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Eksport do dxf - problem z kratkami ściekowymi i słupami

Post autor: FaFaL »

To wypełnienie przysłania wszystko pod spodem i założenie jest takie że raczej się nie drukuje... chyba :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
exceptio
__
__
Posty: 26
Rejestracja: 10 lut 2017, 08:22

Re: Eksport do dxf - problem z kratkami ściekowymi i słupami

Post autor: exceptio »

Faktycznie przy wydruku z dxf jest wszystko OK, ale i tak kiepsko to wygląda jak generuje się tego dxf i wysyła do projektantów. Zaznaczę, że problem zaczął się od nowego roku.
Edit:
Już zrozumiałem dlaczego tak się dzieje. Otóż gdyby nie przysłaniało symbolu to przykładowo linie (np. graniczne), które przechodzą przez kratkę ściekową, będą widoczne, a raczej tego nie chcemy.
Lukasz C
___
___
Posty: 82
Rejestracja: 15 lip 2014, 22:55

Re: Eksport do dxf - problem z kratkami ściekowymi i słupami

Post autor: Lukasz C »

Witam wszystkich. Rzeczywiście problem jest dotyczy to też studni, słupów, szafek itp. i zdaje mi się że generalnie symboli zamkniętych. Projektanci troszkę się na to denerwują bo przy odczycie dxf na komputerze mają wypełnione obiekty. Czy jest jakaś szansa na poprawę. Wcześniej wszystko było ok
Awatar użytkownika
piotr j.
_____
_____
Posty: 466
Rejestracja: 15 sty 2016, 13:50

Re: Eksport do dxf - problem z kratkami ściekowymi i słupami

Post autor: piotr j. »

FaFaL pisze:To wypełnienie przysłania wszystko pod spodem i założenie jest takie że raczej się nie drukuje... chyba :)
Pan Rafał dobrze napisał. Obiekty powierzchniowe, są wypełnione. Rolą tego wypełnienia jest przesłonięcie linii, znajdujących się pod symbolem. Wypełnienie to jest widoczne tylko na modelu mapy, nie jest widoczne na wydrukach. Przynajmniej na pewno w AutoCadzie. Zawsze można je usunąć przez edycję bloku. Ale należy to wykonać ręcznie. Taką edycję trzeba wykonać dla każdego bloku osobno. Ja na początku też miałem kłopoty z przyzwyczajeniem się, jednak po czasie nie ma już tego problemu.
W załączniku graficznym punkty graniczne i linia graniczna.Do góry wydruk z wypełnieniem, na dole bez.
Np. pliki dxf z programu geoinfo, również posiadają takie wypełnienie.
Załączniki
1.png
1.png (90.06 KiB) Przejrzano 4139 razy
Pozdrawiam.
piotr j.
ODPOWIEDZ