Import gml - brak części rzędnych

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Import gml - brak części rzędnych

Post autor: kasprol »

Witam, dostałem plik GML z ośrodka wygenerowany w Ewmapie niestety nie importuje się rzędne w postaci ułamka (rzędna góry i dołu).
Dodam, że plik przeszedł walidację i w innym programie rzędne się importują. Import robię według instrukcji, ale możliwe, że popełniam gdzieś błąd?
Załączniki
Obiekty.zip
(34.44 KiB) Pobrany 116 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import gml - brak części rzędnych

Post autor: Jurek B. »

Niestety ten GML ma braki w danych - w obiektach GESUT powinny być odniesienia do punktów wysokościowych - a nie ma.
Z tego powodu, po imporcie punkty wysokościowe, nie mogą być przypisane do konkretnej sieci GESUT.
Z kolei, to skutkuje tym, że nie można określić właściwego kodu kartograficznego dla punktów wysokościowych, a przez to program nie może ustalić koloru itp. atrybutów etykiety.
To wszystko byłoby możliwe tylko poprzez ich odniesienie do np. właściwego przewodu, urządzenia itp. a tego w PODGiK nie określono.
Trudno teraz będzie to naprawić. Gdyby to wykonawca przekazał taki GML do ośrodka - byłby on odrzucony ze względu na te braki.
Pozdrawiam Jurek B.
kasprol
____
____
Posty: 167
Rejestracja: 05 sty 2011, 09:32
Lokalizacja: Łaskarzew
Kontakt:

Re: Import gml - brak części rzędnych

Post autor: kasprol »

Dziękuję za weryfikację, widzę, że czeka mnie walka z wiatrakami, bo w każdym formacie w którym mogę otrzymać dane (dxf, warstwy w pliku tekstowym) są jakieś braki a ośrodek ma oczywiście braki kadrowe i nie ma szans na poprawę błędnych baz.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import gml - brak części rzędnych

Post autor: Jurek B. »

W ciągu dnia można się ze mną lub z naszymi ludźmi z serwisu skontaktować i wtedy możemy doradzić jak doprowadzić takie dane do lepszej postaci, ale to będzie wymagało trochę pracy - przy tej ilości danych - może około godziny.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ