import dxf a kolory

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

import dxf a kolory

Post autor: marcinn »

Od jakiegoś czasu przy imporcie dxf mam problem z kolorami- nie są one automatycznie dostosowywane do kolorów zdefiniowanych w cgeo.
Mam zaznaczoną opcję "Przypisz obiektom styl warstwy C-GEO", ale pomimo tego część obiektów ma kolor z dxf`a. Muszę wtedy dawać w legendzie prawy klik myszy>ustaw obiektom domyślny kolor. Też macie taki problem?
Piotr74
____
____
Posty: 127
Rejestracja: 25 cze 2009, 12:48

Re: import dxf a kolory

Post autor: Piotr74 »

dokładnie, mam ten sam problem
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: import dxf a kolory

Post autor: logis »

Dzień dobry,
proszę podesłać na serwis przykład takiego pliku DXF, z którym są problemy. Jaki szablon był użyty przy wczytywaniu - własny, czy któryś standardowy C-Geo ?
Jacek
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: import dxf a kolory

Post autor: marcinn »

Wysłałem maila na serwis@ . Szablonu używam własnego. Eksport dxf jest z Turbomapy. Szablonu nie zmieniałem i od jakiegoś czasu (kilka miesięcy) zauważyłem ten problem.
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: import dxf a kolory

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Obecnie podczas importu z DXFa odczytujemy atrybuty tekstów, dlatego napisy mają kolor taki jaki jest w Autocadzie. Podczas importu z zaznaczeniem "przypisz obiektom styl warstwy C-GEO" Są przypisywane style jakie są zdefiniowane w "Legendzie". Napisy są związane z redakcją mapy dlatego aby zmienić ich kolor trzeba wybrać w legendzie "ustaw obiektom domyślny kolor".
-To serve and protect-
ODPOWIEDZ