Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Post autor: kuba »

Witam serdecznie, z zapytaniem - jak wyeksportować plik z c-geo ze współrzędnymi w formacie *.sdr (nie przyjmuje txt) do wgrania do Topcona z serii ES
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Post autor: Jurek B. »

Proszę wybrać transmisję w formacie TOPCON SSS i taką opcję w Topconie (nie znam dokładnie tego modelu ES, ale na 99% musi być tam ten format dostępny).
Jeśli nie może Pan wykonać transmisji z powodu problemów np. z kablem, to można zapisać plik w formacie SSS i ten załadować do Topcona - ale wydaje się mi, że bardziej należałoby tu pytać o pomoc w serwisie Topcona.
Pozdrawiam Jurek B.
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Re: Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Post autor: kuba »

Właśnie rozmawiałem ze wsparciem technicznym topcona - wersja ES ma tylko komunikację po USB. Powiedzieli, że należy wyeksportować plik w formacie *.sdr bo tylko taki format przyjmie.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Post autor: Jurek B. »

Ok, więc proszę wybrać opcję Plik w formacie Sokkia SET 500, 600, PowerSET - to format SDR.
Pozdrawiam Jurek B.
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Re: Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Post autor: kuba »

Jeśli można dokładniej... Plik, eksport (ale tam nie ma czegoś takiego o czym Pan pisze) albo szukam nie tam gdzie potrzeba
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Re: Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Post autor: kuba »

Może niedokładnie się zrozumieliśmy - mam współrzędne punktów w c-geo. Chcą je wprowadzić do Topcona muszę uzyskać plik sdr z c-geo aby po usb zaimportować te punkty do tachimetru. W odwrotną stronę już mi Pan pomógł i nie ma problemu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Post autor: Jurek B. »

kuba pisze:Może niedokładnie się zrozumieliśmy - mam współrzędne punktów w c-geo. Chcą je wprowadzić do Topcona muszę uzyskać plik sdr z c-geo aby po usb zaimportować te punkty do tachimetru. W odwrotną stronę już mi Pan pomógł i nie ma problemu
Musi Pan zaznaczyć punkty w tabeli współrzędnych, kliknąć ikonkę transmisji, wybrać opcję PC-Rejestrator i odszukać:
Plik w formacie Sokkia SET 500, 600, PowerSET,
po zatwierdzeniu pojawi się okno zapisu pliku SDR ze współrzędnymi do tachimetru we wskazanym miejscu.
Pozdrawiam Jurek B.
kuba
____
____
Posty: 100
Rejestracja: 04 paź 2016, 17:28

Re: Eksport wpółrzędnych do pliku sdr

Post autor: kuba »

Kolejny raz duże dzięki.
ODPOWIEDZ