Import rysunków projektowych w formatach AutoCAD'a

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: wtorek, 13 grudnia 2005, 11:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Import rysunków projektowych w formatach AutoCAD'a

Post autor: logis » piątek, 10 listopada 2017, 11:49

Proszę Państwa,
proszę nie przysyłać nam do przetwarzania plików projektowych otrzymanych od zleceniodawcy, wykonanych w jakimś programie cadowskim np. AutoCAD. Chodzi o przypadki kiedy import do C-Geo nie udaje się. Rozumiem uwagi dotyczące np. złego wyświetlania stylów linii albo symboli, to sprawdzamy i w razie potrzeby poprawiamy. Jednak C-Geo nie jest i nigdy nie będzie programem cadowskim. Jeśli w projekcie występują duże i złożone bloki (całe rzuty budynku są obiektami) z mnóstwem wypełnień i kreskowań, do tego projekt przygotowany do wydruku (layout) to jedna rzecz, ale tak naprawdę model jest złożony z kilku rysunków konstrukcyjnych narysowanych obok siebie, to jest bardzo prawdopodobne że C-Geo tego nie obsłuży i nic na to nie poradzimy. Nie chodzi nawet o wersję rysunku (czy jest np. 2000 czy 2017) tylko o zbyt duże możliwości komplikowania rysunku przez ich twórców.
Teoretycznie można próbować wczytać takie rysunki do jakiegoś programu cadowskiego, tam usunąć niektóre warstwy, które nie są potrzebne do opracowania geodezyjnego oraz porozbijać złożone obiekty do pojedynczych kresek. Opisałem to trochę tutaj:
http://xsoftline.geo.pl/wiki/index.php? ... _z_AutoCAD
Potem próbować uproszczony rysunek importować. Jest to jednak bardzo pracochłonne. Główną metodą poradzenia sobie z tym jest próba rozmowy z projektantem i prośba o uproszczenie wydawanych rysunków np. żeby usunął wypełnienia.
Dziękuję za uwagę
Jacek Małańczuk

ODPOWIEDZ