Strona 1 z 1

eksport danych EGiB do Ewmapy

: niedziela, 25 listopada 2018, 16:58
autor: maciekwu
mam rysunek zawierający warstwę działek, numerów działek, klasoużytków, opisu klasoużytków. Jak to wyeksportować do EWMAPY?

Re: eksport danych EGiB do Ewmapy

: poniedziałek, 26 listopada 2018, 09:10
autor: Jurek B.
Jeśli to mapa obiektowa utworzona zgodne z przepisami, to najprościej przez GML, a jeśli tylko rysunek wektorowy i to na jednej warstwie wszystko, to nie wiem - może przez DXF? Chyba raczej użytkownik Ewmapy będzie wiedział jak zaimportować takie coś.

Re: eksport danych EGiB do Ewmapy

: poniedziałek, 26 listopada 2018, 10:36
autor: maciekwu
mapa jest obiektowa na jednej warstwie działki jako obiekty, na drugiej nr działek jako tekst, na trzeciej klasoużytki jako obiekty i na czwartej opis klasoużytków.
do bazy działek wstawione są nr działek, a do bazy klasoużytków ich oznaczenia

Re: eksport danych EGiB do Ewmapy

: poniedziałek, 26 listopada 2018, 10:55
autor: Jurek B.
Proszę wysłać więc zwalidować i wyeksportować ją do GML, a potem zaimportować ten GML do C-GEO - jeśli mapa jest poprawnie wykonana, to po imporcie do C-GEO będzie zgodna z tą przed eksportem i także da się ją załadować do Ewmapy w GML.
Z tym, że trzeba pamiętać, że klasoużytki nie występują już jako odrębny obiekt geometryczny, ich rolę przejęły kontury klasyfikacyjne i kontury użytków gruntowych - więc one muszą być, by całość była kompletna.
Teksty oczywiście powinny być utworzone jako etykiety do obiektów, a nie zwykłe napisy.

Re: eksport danych EGiB do Ewmapy

: poniedziałek, 26 listopada 2018, 11:01
autor: maciekwu
czy jest możliwość automatycznego przekształcenia tekstów w etykiety?

Re: eksport danych EGiB do Ewmapy

: poniedziałek, 26 listopada 2018, 11:11
autor: Jurek B.
Nie i raczej nie ma to sensu, bo teksty powinny odpowiadać treści bazy danych, a więc atrybutom obiektów. np. numer działki, oznaczenie klasoużytku, konturu, itd.
Jeśli atrybuty obiektów są poprawnie wprowadzone, to wystarczy wygenerować automatycznie etykiety z atrybutów w bazie. Problemem może być jedynie ich położenie - etykiety generowane są standardowo w środkach obiektów - być może będzie trzeba wykonać redakcję etykiet.

Re: eksport danych EGiB do Ewmapy

: poniedziałek, 26 listopada 2018, 11:12
autor: Jurek B.
Chyba, że chce Pan uzupełnić brakującą treść bazy danych przy pomocy tekstów z mapy - to może mieć sens w pewnych przypadkach i taka funkcja jest w C-GEO.