Inport plików z Ewmapy

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
Kubacw
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2016, 07:21

Inport plików z Ewmapy

Post autor: Kubacw »

Witam, czy da się wczytać, ew. jak pliki EVR, EDZ, ACS.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

Witam, plików EVR nie da rady wczytać do C-GEO - jest to format własny rastrów Ewmapy.
Plik .edz+.acs można wczytać zgodnie z opisem: http://softline.geo.pl/wiki/index.php?t ... t_z_EWMapa
Pozostałe pliki z treścią mapy zasadniczej (tzw. Warstwy) można wczytać zgodnie z opisem: http://softline.geo.pl/wiki/index.php?t ... odyfikacji
Kubacw
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2016, 07:21

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Kubacw »

I właśnie tu problem, ośrodek dokumentacji w ... oprogramowanie EWmapa - daje mi pliki tego typu - dopiero jak się upomnę o dxf-a i tif-a to generują. Materiały jakie przyjmują to w formacie EWmapy lub gml-u (pliku EOB nie generują) czyli wymagają od geodety posiadania tego oprogramowania (bądź zlecania- wiadomo komu opracowanie w EWmapie). Czy nie są to działania monopolistyczne. Ten kod powinien być tak samo dostępny jak było z programem ZUS, który na początku był tylko dostępny z platformy Windows. Tak więc ośrodki niezależnie od oprogramowania powinny generować pliki w schemacie takim, by opracowując mapę nie trzeba mieć kilku różnych programów. GEOBiD stosuje praktyki monopolistyczne.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

Jeśli otrzyma się pliki dxf, tif lub gml to jak najbardziej są to formaty otwarte i można je opracować zarówno w Ewmapie, jak i w C-GEO :wink:
Kubacw
_
_
Posty: 6
Rejestracja: 24 wrz 2016, 07:21

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Kubacw »

Tak, oczywiste :) zrobić cały zakres zakres mapy w gml-u, nie jest to problem tylko nie za te pieniążki. Robią to firmy za dużą kasę
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: viadro »

Witam,
Czy istnieje możliwość dodania opcji importu pliku z EwMap EMU?
Jak importuje ten plik po rozpakowaniu to format eob niepoprawnie się wczytuje (działki oraz kontury wczytują się poprawnie).
Przesyłam przykładowy plik w załączeniu.
Załączniki
laskarze.rar
(459.41 KiB) Pobrany 150 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Jurek B. »

Witam, proszę zmienić rozszerzenie EMU na ZIP, potem rozpakować i rozszerzenie pliku Obiekty.eom zmienić znowu na ZIP, po jego rozpakowaniu można będzie zaimportować powstałe pliki EOB do C-GEO (Import Ewmapa eob). Te pliki EOB to też oczywiście tak naprawdę ZIP z plikami tekstowymi obiektów Ewmapy.
Pozdrawiam Jurek B.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

viadro pisze: 30 gru 2020, 10:57 Witam,
Czy istnieje możliwość dodania opcji importu pliku z EwMap EMU?
Jak importuje ten plik po rozpakowaniu to format eob niepoprawnie się wczytuje (działki oraz kontury wczytują się poprawnie).
Przesyłam przykładowy plik w załączeniu.
Witam,
zaimportowałam pliki .eob i BDOT500, Adresy i Budynki zaimportowały się poprawnie. Jedynie GESUT posiada obiekty wykraczające poza zakres mapy (pojawiło się sporo "kresek"). Prawdopodobnie nie importujemy jakiejś geometrii z eob (podejrzewam okręgi) - prześlę temat do programisty i zobaczymy, czy uda się u nas obsłużyć ten import. Nie ma to jednak żadnego związku z rozpakowywaniem z pliku .emu.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: viadro »

Witam,
Pani Asiu w jaki sposób zaimportować poprawnie te pliki eob?
Jak rozpakuje plik emu i wykonuję Plik/Import/EwMapa plik EOB to wszystkie linie importują się jako ciągłe w kolorze czarnym. Tabelę zakładam z szablonem nowa-ewmapa
1.jpg
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

viadro pisze: 12 sty 2021, 11:08 Witam,
Pani Asiu w jaki sposób zaimportować poprawnie te pliki eob?
Jak rozpakuje plik emu i wykonuję Plik/Import/EwMapa plik EOB to wszystkie linie importują się jako ciągłe w kolorze czarnym. Tabelę zakładam z szablonem nowa-ewmapa
1.jpg
Proszę spróbować importu na szablon_eob.zmp - powinna pojawić się prawidłowa stylizacja :)
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: viadro »

Myślałem że dla plików z ewmap należy założyć tabelę z takim szabolem i tak zawsze robiłem ale dobrze że zapytałem:)
Faktycznie gdy stosuję szablon_eob.zmp to plik BDOT500 poprawnie się importuję natomiast GESUT nadal źle rozpoznaję stylizację (nieprawidłowo rozczytuję rodzaj linii oraz symbole), czy da się coś z tym zrobić?
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

viadro pisze: 12 sty 2021, 12:49 Myślałem że dla plików z ewmap należy założyć tabelę z takim szabolem i tak zawsze robiłem ale dobrze że zapytałem:)
Faktycznie gdy stosuję szablon_eob.zmp to plik BDOT500 poprawnie się importuję natomiast GESUT nadal źle rozpoznaję stylizację (nieprawidłowo rozczytuję rodzaj linii oraz symbole), czy da się coś z tym zrobić?
A próbował Pan importu z zestawem kodów Mapa Zasadnicza 2015? Zapomniałam o tym wspomnieć. U mnie po imporcie widać symbole, problem pozostaje z tymi kreskami poza zakresem (na pewno są to okręgi, których nie importujemy z eob) - niestety jeszcze nie mamy tej poprawki zrobionej.

W razie, gdyby nie importowały się nadal symbole u Pana proszę o telefon, połączymy się zdalnie i pomogę (wewn.7) :)
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Asia T. »

Asia T. pisze: 13 sty 2021, 09:00
viadro pisze: 12 sty 2021, 12:49 Myślałem że dla plików z ewmap należy założyć tabelę z takim szabolem i tak zawsze robiłem ale dobrze że zapytałem:)
Faktycznie gdy stosuję szablon_eob.zmp to plik BDOT500 poprawnie się importuję natomiast GESUT nadal źle rozpoznaję stylizację (nieprawidłowo rozczytuję rodzaj linii oraz symbole), czy da się coś z tym zrobić?
A próbował Pan importu z zestawem kodów Mapa Zasadnicza 2015? Zapomniałam o tym wspomnieć.
W razie, gdyby nie importowały się nadal symbole u Pana proszę o telefon, połączymy się zdalnie i pomogę (wewn.7) :)
Edit: jest już poprawka importu tych okręgów, można pobrać stąd wersję testową: https://softline.geo.pl/test/cgeo8.exe . Po ponownym imporcie powinny się wyrysować poprawnie.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: viadro »

Witam,
Założyłem tabelę z szablonem "szablon.eob.zmp" następnie wykonuję import "EwMapa plik Eob" wektory wczytują się poprawnie natomiast symbol słupa oraz etykiety na sieciach oraz wysokości w ogóle się nie importują. Przesyła plik proszę sprawdzić czy ja robię coś nie tak.
Załączniki
DaneEwmapa_G.6640.1.2857.2021_mGarwolin_ME_M.rar
(223.31 KiB) Pobrany 112 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: Jurek B. »

W tych danych etykiety są wysyłane bez przekazania tekstu, jedynie z podaniem położenia, dlatego C-GEO nie wygeneruje z takich danych treści etykiety. Co do słupa, to jest on wysyłany na podobnej zasadzie jak dane punktów granicznych - z danymi w osobnych plikach ASC. C-GEO również nie będzie odczytywało takich danych.
Dlatego zalecam zamówienie w tym ODGiK danych w GML - po tym co widać w tych plikach, baza jest zgodna z przepisami rozporządzeń z 2015 r. w zakresie mapy zasadniczej, BDOT, GESUT i EGiB, więc można zamówić i zaimportować te dane w formacie GML.
Format wewnętrzny Ewmapy (EOM/EOB, itd.) nie jest w C-GEO w pełni zaimplementowany i jego import/eksport nie będzie rozwijany.
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
____
____
Posty: 108
Rejestracja: 02 mar 2018, 13:53

Re: Inport plików z Ewmapy

Post autor: viadro »

Dziękuje za odpowiedź. Więc starostwo musi wydać mi plik gml.
ODPOWIEDZ