eksport DXF/DWG a plik shx

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

eksport DXF/DWG a plik shx

Post autor: marcinn »

Witam. Mam pytanie dotyczące pliku shx, który powstaje przy eksporcie do DXF. Czy w tym pliku są wszystkie style linii, które są w projekcie z którego robimy eksport, czy tylko tych warstw które eksportujemy?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: eksport DXF/DWG a plik shx

Post autor: Jurek B. »

Witam, tam są tylko definicje tych linii, które zostały użyte w eksportowanej mapie do DXF.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: eksport DXF/DWG a plik shx

Post autor: marcinn »

Ale definicje z całej legendy, czy warstw zaznaczonych do eksportu? Powiedzmy, że w legendzie mam 100 różnych warstw i eksportuje do dxf tylko wybranych 10. Wtedy w shx będą style dla tych 10 eksportowanych czy dla wszystkich 100?
Myślę, że wygodnie byłoby, gdyby plik shx zawierał definicję stylów linii warstw dla całej mapy (niezależnie od ilości wybranych warstw do eksportu). Nie jest to zbyt "ciężki" plik, więc gdyby były tam wszystkie typy linii to byłby bardziej uniwersalny, jeżeli pracujemy ciągle na tym samym szablonie przy zakładaniu projektu
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: eksport DXF/DWG a plik shx

Post autor: Jurek B. »

W SHX są definicje tylko tych linii, które są niezbędne do poprawnego otwarcia konkretnego pliku DXF, więcej danych niż trzeba nie wydajemy.
Pozdrawiam Jurek B.
latajacekolano
___
___
Posty: 76
Rejestracja: 26 wrz 2019, 03:36

Re: eksport DXF/DWG a plik shx

Post autor: latajacekolano »

Witam.
Dlaczego przy eksporcie dxfa z cgeo nie powstaje plik shx? i symbole się nie podczytują i skomplikowane linie jak np. ogrodzenie ? Z czego to może wynikać?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: eksport DXF/DWG a plik shx

Post autor: Jurek B. »

Witam, zapewne wybrano eksport do DXF w wersji starszej niż 2000.
Pozdrawiam Jurek B.
latajacekolano
___
___
Posty: 76
Rejestracja: 26 wrz 2019, 03:36

Re: eksport DXF/DWG a plik shx

Post autor: latajacekolano »

Błędem był eksport wczytanego gmla, którego sam utworzyłem, po wyborze projektu z tworzonym gmlem wszystko jest ok.
ODPOWIEDZ