Export GML - GESUT

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Export GML - GESUT

Post autor: szneqz »

mam taki problem tworze przewód telekomunikacyjny podziemny rozdzielczy na punktach o określonej wysokości sieci telekomunikacyjnej - eksportuje i jest ok. Ale jak tylko dodam przyłącza które odchodzą w miejscach gdzie jest punkt o określonej wysokości sieci to pojawia się problem z relacją punktu o określonej wysokości do przewodu. Niektóre punkty zostają przy sieci, inne przechodzą do przyłączy a jeszcze inne nie mają wcale relacji. Czy robię cos nie tak? czy kolejność wstawiania obiektów ma znaczenie w relacjach? - miałem mały obiekt ok 40 pikiet dałem rade ogarnąć relacje otwierając GMLa w txt - czy da się jakoś sprawdzić relacje w cgeo albo je przypisywać?

Dodatkowo w tym samym pliku po wprowadzeniu przyłączy przy eksporcie miałem info że zmodyfikowano 2 odcinki przewodów elektroenergetycznych których nie dotykałem - nawet miałem wyłączone warstwy żeby przypadkiem ich nie złapać a i tak modyfikowało w nich datę i klikanie w przycisk "przywróć stan oryginalny obiektu" nic nie dawało - myślą że to jakiś błąd mam nadzieję że tylko w tym pliku.
A_L
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2022, 09:28

Re: Export GML - GESUT

Post autor: A_L »

Relacje tworzone są w chwili wykonania eksportu, dlatego aby uniknąć takich sytuacji, należy delikatnie przesunąć punkt pomiaru wysokości tak, aby jednoznacznie wskazywał przewód, którego dotyczy.
W celu rozwikłania problemu z przyłączami o zmienionej dacie modyfikacji konieczny jest bezpośredni kontakt z naszym serwisem.
marcin.k
___
___
Posty: 52
Rejestracja: 05 gru 2019, 16:46

Re: Export GML - GESUT

Post autor: marcin.k »

Proszę o pomoc, Ośrodek (EWMAPA) nie importuje mojego gmla z powodu. Nieprawidłowej liczność relacji w obiekcie Kod: SUPS01 podpowiedź: rzędna wysokościowa nie jest podobiektem. Co więcej numery ID obiektów z błędami nie da się wyszukać w moim projekcie ponieważ są różne w stosunku do tych z ośrodka i jak to poprawić i co oznacza ten błąd? ( w załączniku, projekt, plik txt z błędem i export gmla)
Załączniki
błąd (2).zip
(2.75 MiB) Pobrany 50 razy
A_L
__
__
Posty: 13
Rejestracja: 01 lut 2022, 09:28

Re: Export GML - GESUT

Post autor: A_L »

Najprawdopodobniej błąd ten spowodowany jest ustawieniami przy eksporcie. Po wygenerowaniu pliku z pełną treścią relacje tworzą się poprawnie. Proszę o kontakt telefoniczny z naszym serwisem w celu weryfikacji źródła problemu.
ODPOWIEDZ