Import pliku z Geoinfo V

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
artur_te

Import pliku z Geoinfo V

Post autor: artur_te »

Czy import pliku wsadowego z Geoinfo V do cgeo7 jest mozliwy ? Jak to zrobić ?
A.T
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Jest możliwy. Wybrać import - Tango, GEO-INFO V. Typ pliku - wszystkie pliki. Dalej prowadzi menu programu.
Nie wiem jaka jest różnica między "Tango, Geo Info V" a " Tango, Geo Info V wersja 2". Obie są do kitu.
Niestety jakośc tego importu jest nie do przyjęcia. Kilka razy importowałem ten sam plik - otrzymywałem inne wyniki (przekłamania). Przy okazji, Import z Geo-Info 2000 i innych już całkiem przestał działać a w starszych wersjach działał.
Nie ma nic bardziej irytującego jak nie działające funkcje programu, gorsze są tylko błędnie działające.
artur_te

Ten import jest do bani.

Post autor: artur_te »

Po wybraniu Tango, Geoinfo V i ,wszystkie pliki' nie ma dalej żadnego menu, tylko się wczytuje. Szkoda ,że sama warstwa zerowa i nic więcej.
ŻADNYCH INNYCH WARSTW !!! Do d....y !!
Wsad dostaję z PODGiK, więc raczej trudno mi w niego ingerować. Zresztą inni też mają problemy. Słyszałem, że w Winkalku nie ma problemów z tym.
tata
__
__
Posty: 24
Rejestracja: 09 sie 2006, 17:52

Post autor: tata »

Z własnych doświadczeń - najpierw otwietam tabelę i mapę (jak nowy obiekt to tylko z warstwą zerową). Gdy zacznie się import nie dotykać myszki ani klawiatury do czasu jak zniknie pasek postępu. Spokojnie można wypić kawę.
Niekiedy nazwę pliku zmieniam z *.giv na *.tng i imporuję jako typ tango ale to chyba nie ma znaczenia.
Jak to nie pomaga to już więcej sam nie wiem co.
Proponuję próbować jeszcze raz. Powodzenia. Tata
artur_te

U mnie dalej nic, czyli kicha.

Post autor: artur_te »

Panowie z Softline, HELLOOOO, może jakaś podpowiedź ?
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Post autor: geobiuro »

Witam

Przed wybraniem Plik-> Import -> Tango, Geoinfo V wersja 2, w Opcjach programu wybieram zestaw kodów GeoInfo V dla docelowej roboczej tabeli , i teraz importuję plik wsadowy z GeoInfo, bo jeżeli nie wybiorę przed importem zestawu kodów GeoInfo V to mam mapę beż znaków, symboli np. drzeww , włazów itp.
Import trwa długo zależy to czywiście od wielkości pliku wsadowego ale mimo to.
Tata pisze: Z własnych doświadczeń - najpierw otwietam tabelę i mapę (jak nowy obiekt to tylko z warstwą zerową). Gdy zacznie się import nie dotykać myszki ani klawiatury do czasu jak zniknie pasek postępu. Spokojnie można wypić kawę.
Dla kontroli importu obserwuję Menedzer zadań Windows, użycie procesora.
Pozyskany import zazwyczaj jest poprawny i nadaje się do wykorzystania.

Z poważaniem
AM
artur_te

Dzięki za podpowiedź, ale nic z tego.

Post autor: artur_te »

Zrobiłem właśnie tak i mam w tabeli punkty , ale nie widać warstw na mapie (pojawiają się w tabeli po wybraniu ikony ,Warstwy', ale nic poza tym).
SYTUACJA MAKSYMALNIE WKURW..... !!!!!!
Co może być skomplikowanego we wczytaniu zwykłego pliku tekstowego!!
geobiuro
______
______
Posty: 553
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:26

Re: Dzięki za podpowiedź, ale nic z tego.

Post autor: geobiuro »

Witam
artur_te pisze:Zrobiłem właśnie tak i mam w tabeli punkty , ale nie widać warstw na mapie (pojawiają się w tabeli po wybraniu ikony ,Warstwy', ale nic poza tym). SYTUACJA MAKSYMALNIE WKURW..... !!!!!!
Mam małe pytanko a co jest w "Legendzie -> Właściwości" tu można sprawdzić co jest na poszczególnych warstwach i czy wybrał Kolega polecenie "Pokaż całość"
To wszytko co mogę pomóc, ten plik chyba jest felerny.
Chciałbym się dowiedzieć co było powodem aby w przyszłości uniknąć podobnych kłoptów bo GeoInfo jest na wyposażeniu ODGK

Z poważaniem.
AM
artur_te

No a teraz przeszło ! Nic z tego nie kumam.

Post autor: artur_te »

Ale za to nie ma użytków, a nie podejrzewam PODGIK, aby dał mi taki plik. No i ta tabela jakaś taka bez sensu - w Geoinfo2000 było to czytelniejsze.
artur_te

Jeszcze raz import.

Post autor: artur_te »

Wybrałem przy imporcie ,Geoinfo V wersja 2' i użytki wlazły, ale :

1. Warstwy nie mają od razu odpowiednich grubości linii dla danej skali - trzeba ręcznie zmienić
2. Nazwy warstw niewiele mówią (w GI2000 było to jasne)
3. W tabeli informacyjnej numery działek powinny być chyba w kolumnie ,NAZWA_OBIEKTU' (u mnie jest ona pusta), a nie w ,NUMBER' - trzeba latać po niej;
Jednym słowem - porażka, albo coś robię nie tak.
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Jeszcze raz import.

Post autor: hasan »

1. Warstwy nie mają od razu odpowiednich grubości linii dla danej skali - trzeba ręcznie zmienić

PRAWDA

2. Nazwy warstw niewiele mówią (w GI2000 było to jasne)

W większości doszedł przedrostek GE.... . Kody dla poszczególnych obiektów można poszukać na www.geo-info.pl (pliki do pobrania, dodatki giv)

3. W tabeli informacyjnej numery działek powinny być chyba w kolumnie ,NAZWA_OBIEKTU' (u mnie jest ona pusta), a nie w ,NUMBER' - trzeba latać po niej;
Jednym słowem - porażka, albo coś robię nie tak.[/quote]

Kolumnę 'NUMBER' można przesunąć na początek i wstawić numery działek na mapę (i po problemie).

Ja dodam od siebie:
- w części bazodanowej dla działek, klasoużytków, budynków występuje szereg zbędnych informacji (które są niezbędne dla geo-info, natomiast nie są potrzebne dla geodety np. pełna systematyka, dane o operatorze, daty utworzenia i modyfikacji, wersje obiektów itp. (nie wszystkie kolumny można usunąć z poziomu c-geo)) Moim zdaniem program powinien wczytywać tylko obiekty aktualne i zawierać informacje, które może wykorzystać geodeta.
- myślę, iż najistotniejszym problemem jest brak możliwości wczytania punktów osnowy poziomej (z polem 'NRI' do tabeli głównej (ośrodki tu wstawiają numery punktów osnowy która nie jest numerowana w ramach podstawowych jednostek segregujących)), dane te są w części bazodanowej. Wiem, że można wstawić je na mapę i ręcznie edytować numery.
- punkty GEPINN (punkty budynków, klasoużytków) ładują się do części bazodanowej, a co z punktami granicznymi działek GEPPGD (informacja czy punkt jest z pomiaru czy z digitalizacji mogłaby się przydać.

Pozdrawiam
Hasan
artur_te

Czy to kol.Mariusz, który poratował mnie w piątek szybkim

Post autor: artur_te »

przygotowaniem plików? To pozdrawiam, Artur.
Faktycznie, ta tabela jest do bani !!!
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Post autor: fancegeo »

Problemy z importem GIV do c-geo wiaza sie chyba z tym, ze tworcy GI zmienili systematyke punktow ewidencyjnych.
Istenieje mozliwosc imoportu w miare poprawnego, ale trzeba popracowac na plikach.

Jesli chodzi o osnowe to w jedych tabelach mam ja zaiportowana jako obiekty a w innych tylko jako punkty. Nie wiem dlaczego tak sie stalo. Nie mam na ten moment czasu, ale moze potem sprawdze.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Przy okazji porządków przed wprowadzeniem v8, zajęliśmy się także importem z GIV i dlatego kontynuuję ten wątek:

1. Warstwy nie mają od razu odpowiednich grubości linii dla danej skali - trzeba ręcznie zmienić

poprawimy

2. Nazwy warstw niewiele mówią (w GI2000 było to jasne)

tu nie możemy nic zmieniać po imporcie gdyż są to nazwy oryginalne GI, i muszą być zachowane także do eksportu - w przeciwnym wypadku nie będzie można poprawnie wyeksportować z C-GEO do GI.

3. W tabeli informacyjnej numery działek powinny być chyba w kolumnie ,NAZWA_OBIEKTU' (u mnie jest ona pusta), a nie w ,NUMBER' - trzeba latać po niej;

Również tu zmiany są niedopuszczalne - to są nazwy pól GI i podobnie jak wyżej nie można nic zmieniać aby zachować strukturę GI

- w części bazodanowej dla działek, klasoużytków, budynków występuje szereg zbędnych informacji (które są niezbędne dla geo-info, natomiast nie są potrzebne dla geodety np. pełna systematyka, dane o operatorze, daty utworzenia i modyfikacji, wersje obiektów itp. (nie wszystkie kolumny można usunąć z poziomu c-geo)) Moim zdaniem program powinien wczytywać tylko obiekty aktualne i zawierać informacje, które może wykorzystać geodeta.

Nie chcemy usuwać żadnych informacji podczas importu (skoro są w pliku) - nie wiemy przecież czy będą czy nie będą potrzebne. Jeżeli dla kogoś są zbędne- nie powinno być żadnych problemów z usuwaniem niepotrzebnych pól z bazy.

- myślę, iż najistotniejszym problemem jest brak możliwości wczytania punktów osnowy poziomej (z polem 'NRI' do tabeli głównej (ośrodki tu wstawiają numery punktów osnowy która nie jest numerowana w ramach podstawowych jednostek segregujących)), dane te są w części bazodanowej.

obecnie wstawiamy do tabeli współrzędnych pole number - ale wprowadzimy też możliwość wyboru pola do importu.

- punkty GEPINN (punkty budynków, klasoużytków) ładują się do części bazodanowej, a co z punktami granicznymi działek GEPPGD (informacja czy punkt jest z pomiaru czy z digitalizacji mogłaby się przydać.

Ok też to umożliwimy
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ