Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
666aniolow
__
__
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: 666aniolow »

Witam,
Przede wszystkim mam nadzieję że wątek który zaczynam nie pojawił się już wcześniej i nie wyjdę na prostaka ;) (chociaż sporo tematów z forum już przejrzałem).
Interesuje mnie oczywiście problem eksportu mapy z C-GEO do AutoCada. Czy ktoś z Was oprócz samej mapy eksportuje też ramkę z opisami (obiekt, KERG, itd.)? Głownie chodzi mi o to żeby to co będzie na wydruku z C-GEO znalazło się w AutoCadzie (nic mniej, nic więcej). Zależy mi na tym aby taki eksport zrobić i głowie się nad tym już jakiś czas...

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: FaFaL »

Najprościej będzie osadzić elementy formularza na mapie (5 ikonka będąc w formularzu), a następnie wyeksportować mapę do CADa.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
666aniolow
__
__
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: 666aniolow »

Dziękuję za pomoc, okazuję się że nie wszystko jest takie skomplikowane na jakie wygląda. Spróbuje powalczyć :D
666aniolow
__
__
Posty: 11
Rejestracja: 15 gru 2011, 19:47
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: 666aniolow »

Witam,
Dzisiaj trochę popróbowałem i pojawiło mi się kilka wątpliwości.
1) Po osadzeniu formularza na mapie widać też tło pod tekstem w ramce. Jest jakiś sposób aby to tło "przykryć"? (Widać to na załączniku nr 1).
2) Przy eksporcie do DXF'a zaznaczam obszar ograniczony minimalnymi i maksymalnymi współrzędnymi X i Y - mimo to eksportuje się więcej treści (Widać to na załączniku nr 2). Nie jest to może jakiś wielki problem ale może znacie sposób ograniczenia eksportu do określonych wartości?
3) Skorzystałem z podpowiedzi i podczas eksportu pozmieniałem parametry w stosunku do poszczególnych kodów (znalazłem to na stronie: http://www.softline.xgeo.pl/wiki/index. ... utoCAD%27a ). Niestety jak widać na załączniku nr 3 to nie wystarczy, bo jako linie ciągłe eksportuje mi skarpę nieumocnioną, linię zmiany nawierzchni, przepust, granicę użytku. Ponadto grubości linii się nie za bardzo zgadzają (np. ogrodzenie (mimo że w C-GEO zaznaczyłem 3.5, to w podglądzie DXF'a ma tą samą grubość co sąsiednia oś przewodu energetycznego, wodociągowego i gazowego). Co robię źle? :)
Dodam tylko że w stylu warstw wybieram kody obiektu z wersji 4.0.
Załączniki
Załącznik nr 3
Załącznik nr 3
Zblizenie.jpg (152.49 KiB) Przejrzano 5069 razy
Załącznik nr 2
Załącznik nr 2
Ogolny.jpg (150.28 KiB) Przejrzano 5069 razy
Załącznik nr 1 (Mapa z C-GEO)
Załącznik nr 1 (Mapa z C-GEO)
mdcp.jpg (196.58 KiB) Przejrzano 5069 razy
Bartman
_
_
Posty: 2
Rejestracja: 16 sty 2012, 09:01

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: Bartman »

Dzień dobry :).
Ja także nie mogę pozbyć się treści mapy z okienek ramki przeznaczonych na opisy - po wyeksportowaniu do dwg.
Przesłanianie za pomocą opisanego już na forum obiektu zamkniętego z niewidocznymi krawędziami niestety nie działa na cada.
Proszę o pomoc, z góry dziękuję.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: FaFaL »

Aktualnie to albo w AutoCADzie, albo w darmowym programie http://www.3ds.com/products/draftsight/ ... tor=AD-510 należy ręcznie sobie to zrobić (w autocadzie jest specjalny obiekt do zasłaniania, albo wyciąć)
1.
zrzut1.jpg
zrzut1.jpg (241.59 KiB) Przejrzano 4838 razy


2.
zrzut2.jpg
zrzut2.jpg (170.66 KiB) Przejrzano 4838 razy
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: marioo »

Mam pytanie odnośnie eksportu do DWG ramki wstawionej na mapę RTFem. Aktualnie po eksporcie mamy zbitek niesformatowanych napisów. Czy da się to jakoś wyeksportować lub wstawić na DWG? jak sobie z tym poradzić?
Druga sprawa to eksport rastrów: czy da się jakoś wyeksportować raster np orientację wstawioną na mapę jako raster (tif)? Ewentualnie jak wstawić to do DWG?
Chodzi mi głównie o to żeby dać projektantowi DWG takie jak na wydruku tj. z orientacją i kompletną ramką, ewentualnie zeskanowaną z pieczątkami i podpisami ośrodkowymi.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: logis »

Dzień dobry,
marioo pisze: Druga sprawa to eksport rastrów: czy da się jakoś wyeksportować raster np orientację wstawioną na mapę jako raster (tif)? Ewentualnie jak wstawić to do DWG?
Chodzi mi głównie o to żeby dać projektantowi DWG takie jak na wydruku tj. z orientacją i kompletną ramką, ewentualnie zeskanowaną z pieczątkami i podpisami ośrodkowymi.
Jeśli ten wstawiony do mapy raster ma georeferencję w pliku *.tfw to można go wstawić do Autocada poleceniem Insert image albo Wstaw raster (różnie to się może nazywać). Dane niezbędne do wstawienia są zawarte właśnie w tym pliku tekstowym - punkt wstawienia, rozmiar piksela. Tylko należy pamiętać, że standardowo punkt wstawienia jest inny w TFW oraz inny w AutoCadzie (w TFW lewy górny, w AutoCadzie lewy dolny, trzeba więc to sobie przeliczyć na podstawie ilości pikseli i rozmiaru piksela), a skala rastra to jest po prostu jego szerokość w jednostkach terenowych (czyli znowu przeliczyć z rozmiaru piksela i ilości pikseli).
To brzmi skomplikowanie ale jak się już to przećwiczy to idzie szybko.
Jacek
Jacek Małańczuk
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: FaFaL »

No i jeszcze ze współczynników transformacji (z pliku tfw) trzeba sobie przeliczyć kąt obrotu wstawienia rastra :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: Ekport do AutoCada (czy da się też ramkę)

Post autor: marioo »

A może dałoby się wprowadzić to do importu z Cgeo automatycznie? Naprawdę fajnie byłoby móc robić import do DWG z rastrami...
Pozdrawiam
ODPOWIEDZ