Import WMS

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Import WMS

Post autor: fancegeo »

Zauważyłem coś dziwnego. Program, po zapisaniu ok.100 kafli mapy topograficznej na dysk, zamiera na ok. pół godziny.
Jedyna rzecz, która świadczy o pracy na mapie c-geo to zmieniający się plik tekstowy mapa.ini oraz rastermanager.DB w katalogu głównym. Czy możecie "ożywić" program po zapisaniu kafli.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import WMS

Post autor: Jurek B. »

A jeśli pobiera Pan np. 10 kafli - też zamiera?
Pozdrawiam Jurek B.
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Import WMS

Post autor: fancegeo »

Zamiera na krócej ale jest to do zaakceptowania.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import WMS

Post autor: Jurek B. »

Niestety, tak będzie gdy rastrów pobranych jest dużo- wszystkie muszą być wrzucone do pamięci, więc to potrwa.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import WMS

Post autor: grzes »

fancegeo pisze:Zauważyłem coś dziwnego. Program, po zapisaniu ok.100 kafli mapy topograficznej na dysk, zamiera na ok. pół godziny.
Jedyna rzecz, która świadczy o pracy na mapie c-geo to zmieniający się plik tekstowy mapa.ini oraz rastermanager.DB w katalogu głównym. Czy możecie "ożywić" program po zapisaniu kafli.
U mnie dziala w miare sprawnie ale mam prosbe o sprawdzenie w wolnej chwili czy ten exe cokolwiek zmienia w kwestii "zamierania"
pozdrawiam
grzes
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Import WMS

Post autor: fancegeo »

Poprawa o tyle, że w trakcie ściągania 104 kafli mapy topo klientem WMS/co trwa ok 2 minuty w zależności od jakości łącza/ można pracować na mapie. Po ściągnięciu następuje zamorożenie programu na 1 godzinę i ciągłe zmiany pliku mapa.ini.
Ja już pościągałem sobie potrzebne kafle na terennie obsługiwanego Powiatu. Ale wymagało to cierpliwości i uwagi /program niby zawieszony, ale plik mapa.ini miele i miele!!!/.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Import WMS

Post autor: Jurek B. »

Jeśli to Win Vista/7/8 to proszę się jeszcze upewnić czy są uprawnienia dot. zapisu i modyfikacji katalogu C-GEO - prawy klawisz myszki na folderze C-GEO w eksploratorze Windows - zakładka Zabezpieczenia - ostatni użytkownik na liście.
Pozdrawiam Jurek B.
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Import WMS

Post autor: fancegeo »

Uprawnienia są.
Jak policzyłem na mapie mam ok.1200 kafli bw /być może problem wynika z ilości/. Przy każdym otwarciu mapy program sprawdza przepisuje, napisuje??? plik mapa.ini zmieniając wielkość pliku.
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Import WMS

Post autor: grzes »

mapa.ini to plik z roznymi ustawieniami konfiguracyjnymi i na pewno zmienia sie w trakcie pracy na mapie.
Czy pierwsze otwarcie mapy z tak duzą iloscia kafli trwa tak dlugo, czy tylko po sciaganiu z wms-a?
pozdrawiam
grzes
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Re: Import WMS

Post autor: fancegeo »

Pierwsze otwarcie mapy z 1027 kafli trwa 4 minuty /zoom na całość/. Taki czas po ściągnęciu dodatkowych kafli byłby do zaakceptowania.
pozdrawiam
fancegeo
ODPOWIEDZ