import wsadowy z EWmapy

Dyskusje dotyczące współpracy C-Geo z innymi programami
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Witam!
Dostałem pliki EWmapy do modyfikacji z ośrodka:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (1.74 KiB) Przejrzano 8999 razy
Wiem, że muszę wczytać to do Cgeo poprzez Import wektorów do modyfikacji, ale:
- czy mam wczytać do Cgeo wszystkie pliki, czy tylko plik "Warstwy", dokonać modyfikacji, a potem zrobić eksport wektorów po modyfikacji?
- czy tworząc nową tabelę muszę wybrać jakiś szablon?
- po wczytaniu pliku "Warstwy" z ośrodka linie i kolory nie zgadzają się z tym co powinno być na mapie zasadniczej (przeważnie mam linie ciągłe, nie pasuje kolor i czasami grubość) - czy mam to zmieniać, czy nie zwracać na to uwagi i robić swoje na odpowiednich warstwach?
- co to jest plik Punkty.acs?
- jakie pliki przekazuje się do ośrodka jeżeli np. wczytałem tylko "Warstwy"?
- czy jest jakaś możliwość sprawdzenia pliku po modyfikacji nie mając EWmapy?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Witam, musi Pan zacząć od założenia nowej mapy z szablonem ewmapa.sz - to daje szansę na właściwe typy linii - chyba że dany ośrodek ma inne niż standardowe nazewnictwo warstw.
Co do plików działki, kontury i punkty - to ich zaimportowanie da pełniejszy obraz mapy - będą widoczne działki, kontury i punkty graniczne. Wcześniej trzeba sprawdzić czy ma Pan założone warstwy typu "działki" i "użytki" - wskazać je przy imporcie poszczególnych plików.
Co do punktów to powinien mieć Pan też z Ewmapy punkty.ept - wtedy zaimportują się wraz z atrybutami punktów granicznych.
Na końcu importuje Pan plik warstwy - jako plik do modyfikacji, modyfikuje je i eksportuje do Ewmapy jako wektory po modyfikacji.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:Witam, musi Pan zacząć od założenia nowej mapy z szablonem ewmapa.sz - to daje szansę na właściwe typy linii - chyba że dany ośrodek ma inne niż standardowe nazewnictwo warstw.
Czy to oznacza że muszę mieć wyświetlane linie takie jak powinny być na mapie zasadniczej, czy mogę mieć linie wyświetlone jakiekolwiek a ważne jest żeby dana linia była na odpowiedniej warstwie?

Po imporcie mam podobne warstwy jak szablonie ewmapa.sz - po imporcie mam jeszcze kilka dodatkowych folderów i warstw - reszta chyba jest taka sama.
Warstwy z osrodka + wygląd kawałka mapy:
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (45.34 KiB) Przejrzano 8962 razy
Warstwy z szablonu:
Bez tytułu1.png
Bez tytułu1.png (12.04 KiB) Przejrzano 8962 razy
Czy powinienem robić z szablonu, czy bez? Czy muszę zmieniać linie w warstwach?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alcapon
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 01 lip 2005, 19:56

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: alcapon »

marioo pisze:Witam!
Dostałem pliki EWmapy do modyfikacji z ośrodka:
Bez tytułu.png
Wiem, że muszę wczytać to do Cgeo poprzez Import wektorów do modyfikacji, ale:
- co to jest plik Punkty.acs?
- jakie pliki przekazuje się do ośrodka jeżeli np. wczytałem tylko "Warstwy"?
- czy jest jakaś możliwość sprawdzenia pliku po modyfikacji nie mając EWmapy?
W pliku punkty.acs zawarte są dodatkowe informacje o punktach, tj. Bpp,STB,RZG itd(jeśli powiat oczywiście posiada takie dane).
Importując plik działki.edz program c-geo powinien sprawdzać zawartość pliku punkty.acs i pobierać z niego odpowiednie dane.
Nie trzeba posiadać pliku punkt.ept o którym pisał kolega wyżej. W zasadzie powiaty nie wydają takiego pliku bo nie ma takiej potrzeby - wszystkie punkty graniczne są w pliku działki.edz

Jeśli zmieniasz tylko coś na warstwach to do powiatu przekazujesz tylko "plik modyfikujący" dotyczący warstw.
Nie oddajesz do powiatu plików z działkami czy konturami bo przecież nic w nich nie zmieniasz - chyba że twoja robota to np. podział działki

Pliku po modyfikacji raczej nie sprawdzisz - taki plik trzeba zaczytać do ewmapy i wtedy wyjdzie na jak coś namieszał.
Obrazek
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Dzięki za wyjaśnienia, nadal nie wiem co z tymi liniami...
Mam jeszcze pytanie czy taki eksport/import rozróżnia obiekty otwarte i zamknięte? Po imporcie pliku z ośrodka sprawdzałem i raczej nie mam obiektów zamkniętych, nie wiem jak to wygląda oryginalnie w EWmapie. Nie wiem czy robiąc zmiany muszę trzymać się instrukcji i robić niektóre elementy liniami zamkniętymi, bo jeżeli po eksporcie wszystko pójdzie jako linie otwarte no to nie ma sensu.
Czy ktoś się orientuje jak to jest?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Dzięki za wyjaśnienia, nadal nie wiem co z tymi liniami...
Mam jeszcze pytanie czy taki eksport/import rozróżnia obiekty otwarte i zamknięte? Po imporcie pliku z ośrodka sprawdzałem i raczej nie mam obiektów zamkniętych, nie wiem jak to wygląda oryginalnie w EWmapie. Nie wiem czy robiąc zmiany muszę trzymać się instrukcji i robić niektóre elementy liniami zamkniętymi, bo jeżeli po eksporcie wszystko pójdzie jako linie otwarte no to nie ma sensu.
Kreski to standard w Ewmapie - tam nie ma obiektów (jeśli chodzi o mapę zasadniczą), chyba, że mapa w ośrodku jest już przekonwertowana do baz danych zgodnie z rozporządzeniem o mapie zasadniczej... - wtedy powinien Pan wprowadzić wszystkie obiekty, atrybuty dla nich i oddać GML (jeśli ma Pan w C-GEO moduł aktualizacji mapy w standardzie GML). Wątpię jednak czy w Ewmapie jest możliwość importu danych w GML zgodnie z rozporządzeniem.
Jeśli w ośrodku nie ma bazy zgodnej z rozporządzeniem - może Pan rysować kreski na właściwych warstwach z rozwarstwienia Ewmapy - to i tak są śmieci w kontekście nowego rozporządzenia, a nie obiekty z prawdziwego zdarzenia. Oddać plik po modyfikacji, kolory, grubości i typy linii są nieważne w tym wypadku.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Ok, teraz już wszystko jasne. Dziękuję za cierpliwość... :)
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Mam problem z plikiem do modyfikacji oddanym do ośrodka. Plik generuje błędy. Tabelą założyłem bez szablonu, wczytałem plik przez "Ewmapa wektory do modyfikacji", wniosłem swoje zmiany, zrobiłem eksport przez "Ewmapa wektory po modyfikacji".
Plik błędów:
WarImp.txt
(17.83 KiB) Pobrany 215 razy
Nie wiem o co chodzi z błędami w imporcie warstw, natomiast patrząc dalej z tego co sprawdzałem to 2 pierwsze błędne napisy są to elementy których nie ruszałem, i oba są z odnośnikami.
Do analizy na maila mogę przesłać plik wyjściowy, i wsadowy.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Proszę przesłać do mnie oba te pliki i może też sam projekt - sprawdzę.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
alcapon
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 01 lip 2005, 19:56

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: alcapon »

Komunikaty w stylu:
Warstwa liniowa: UXD znajduje się w importowanym pliku, ale nie została zaimportowana ponieważ nie istnieje w zaznaczonym katalogu warstw lub nie została wymieniona w pliku z opisem warstw

oznaczają że oddałeś do powiatu plik modyfikujący który zawiera warstwy których nie posiada powiat.
Tak jakbyś stworzył swoje warstwy i potem próbował je wcisnąć powiatowi.
Obrazek
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Jurek B. pisze:Proszę przesłać do mnie oba te pliki i może też sam projekt - sprawdzę.
Pliki wysłane na jb@xgeo.pl ....
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

marioo pisze:
Jurek B. pisze:Proszę przesłać do mnie oba te pliki i może też sam projekt - sprawdzę.
Pliki wysłane na jb@xgeo.pl ....
Czy już Pan sprawdził?
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Tak, ale czekam na kompilację wersji testowej C-GEO - prawdopodobnie dzisiaj będzie - wtedy będzie można sprawdzić czy zadziała w Ewmapie po eksporcie modyfikującym.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Wersja testowa z poprawionym eksportem warstw typu UX... jest już dostępna - można wykonać eksport i sprawdzić w Ewmapie.
Mam nadzieję że to zadziała, niestety musimy pisać "w ciemno".
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
alcapon
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 01 lip 2005, 19:56

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: alcapon »

Proponuję pogadać z geobidem.
Może udostępnią wam jakąś wersję edukacyjną.
Obrazek
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Kolejna robota zrobiona na najnowszej aktualizacji Cgeo. Po zrobieniu pliku modyfikującego dla EWmapy podesłałem go znajomemu który sprawdził czy się wczytuje i znów pokazało błędy:
Błędny format linii: 5.88719646853714E+0006 8.45103799028182E+0006 1.79999995231628E+0000 0.00000000000000E+0000 49 "152.9" 3#095-376/2013
Błędny format linii: 5.88713217474687E+0006 8.45118384597360E+0006 1.79999995231628E+0000 6.90480010744922E+0001 49 "152.7" 3#095-610/2012
Błędny format linii: 5.88719930338719E+0006 8.45103814903343E+0006 1.50000000000000E+0000 0.00000000000000E+0000 49 "eN" 3#095-376/2013
Błędny format linii: 5.88735241446150E+0006 8.45115040371567E+0006 1.50000000000000E+0000 0.00000000000000E+0000 51 "152.33" 3#2063-300/2011
Na pocztę serwis@xgeo.pl przesyłam plik do modyfikacji (z osrodka) i modyfikujący (z Cgeo) - proszę o analizę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Ok, dzisiaj będę to analizował.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Zauważyłem, że problem dotyczy wszystkich napisów z odnośnikami i w dodatku tych których nie ruszałem... a skoro ich nie dotykałem to raczej chyba nie powinny znaleźć się w pliku różnicowym...
Tak myślę, bo nie wiem jak to naprawdę działa.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
alcapon
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 01 lip 2005, 19:56

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: alcapon »

marioo pisze:Zauważyłem, że problem dotyczy wszystkich napisów z odnośnikami i w dodatku tych których nie ruszałem... a skoro ich nie dotykałem to raczej chyba nie powinny znaleźć się w pliku różnicowym...
Tak myślę, bo nie wiem jak to naprawdę działa.
Masz rację.
Jeśli nie ruszałeś jakiegoś elementu to NIE MOŻE on się znaleźć w pliku "różnicowym"
Plik "różnicowy" powinien zawierać tylko nowe,usunięte lub zmienione elementy (element zmieniony = usunięty + nowy)
Jeśli nie dotykałeś danych elementów a one znajduję się w pliku to coś jest nie tak.
Nie znam c-geo ale może eksportujesz nie w ten sposób co trzeba - zamiast różnicowy dajesz plik zawierający wszystko.
Obrazek
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Eksport na 100% robię dobry. Wygląda na to, że Cgeo jakoś inaczej odczytuje napisy z odnośnikami i jak robi eksport i porównuje z plikiem pierwotnym to wykrywa zmiany. A do tego coś błędnie zapisuje... mam nadzieję, że uda się znaleźć i poprawić ten błąd.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Eksport na 100% robię dobry. Wygląda na to, że Cgeo jakoś inaczej odczytuje napisy z odnośnikami i jak robi eksport i porównuje z plikiem pierwotnym to wykrywa zmiany. A do tego coś błędnie zapisuje... mam nadzieję, że uda się znaleźć i poprawić ten błąd.
Pracujemy nad reeksportem odnośników tak by zapis w pliku był identyczny z oryginałami. Może uda się do piątku lub poniedziałku przygotować wersję testową z tą poprawką.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Chyba udało się nam zwalczyć problemy z importem/eksportem modyfikującym pliki Ewmapy - wydaje się u nas po testach, że niczego nadmiarowo nie usuwamy i nie dodajemy - zainteresowanych proszę o pobranie wersji testowej C-GEO i sprawdzenie u siebie.
Pozdrawiam Jurek B.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

To super wiadomość :)
Zastanawiałem się czy coś w tym temacie jeszcze się dzieje, a tu niespodzianka.
Muszę powiedzieć, że dużo osób nie używających Cgeo pytało się o ten eksport, czy działa, ponieważ ostatnio ośrodek przyjmuje tylko wsadowo Ewmapę...
Będę testował przy najbliższej robocie...
Pozdrawiam
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: marioo »

Po imporcie pliku z EWmapy - błędnie wczytane łuki (powinno być na zewnątrz budynku). Poza tym program mógłby automatycznie wczytywać wszystkie napisy jako pochyłe (teraz są proste) i rzędne włazów podkreślone jeden raz (teraz są podwójnie podkreślone) - wiem, że można to zmienić dla całej mapy ale prościej byłoby gdyby przy imporcie automatycznie tak się działo. :
Bez tytułu1.png
Bez tytułu1.png (40.89 KiB) Przejrzano 7012 razy
Po zmodyfikowaniu i zrobieniu pliku różnicowego w cgeo, który potem dla sprawdzenia odczytany został w ewmapie wg mnie:
-Nie pokazuje elementów zmienionych np. przesuniętej końcówki linii ogrodzenia na nowy punkt
-Nie pokazuje usuniętej bramy która była narysowana łukami
-Nie ma obrotu symboli i napisów - tzn wszystkie są zorientowane do północy
-W pliku różnicowym są furtki (rysowane łukami) a nie były edytowane. Dostawionych (nowych) furtek brak.
-Brakuje odnośnika przy napisie
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (9.28 KiB) Przejrzano 7012 razy
Poza tym plik wczytuje się do ewmapy bez błędów.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: import wsadowy z EWmapy

Post autor: Jurek B. »

Ok, przydałby się ten projekt i źródłowy plik z Ewmapy do analizy.
Swoją drogą, widziałem już plik GML z Ewmapy wydany zgodnie z przepisami- wyglądał całkiem przyzwoicie, więc w tych ośrodkach gdzie przejdą na nowe bazy i nową Ewmapę, problem wymiany danych odpadnie.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ