Treść mapy poza ramką formularza

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: Zibi123 »

Czy zauważył ktoś może jeszcze coś takiego? Przy wczytywaniu mapy do formularza (zdefiniowane pole robocze!!!) na podglądzie wydruku pojawia się treść mapy (u mnie z prawej strony formularza - nie jest obcinana treść mapy) poza ramką (zdefiniowaną jako pole robocze). Co to jest? Czy to błąd bazy czy coś w programie? Nie sprawdzałem jak to jest faktycznie z wydrukiem.

Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: Jurek B. »

Nie zauważyłem czegoś takiego - proszę podrzucić obraz tego do wątku - może to ułatwi wyjaśnienie. Ewentualnie proszę też wrzucić ten druk formularza (FRM)
Pozdrawiam Jurek B.
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: janek »

Ja zauważyłem to samo, aczkolwiek tylko w jednym projekcie. U mnie rysunek był ucinany prawidłowo, natomiast poza pole robocze wychodziły napisy.
Pozdrawiam
Janek B.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: energeo »

Przyczyną pojawiania się napisów i innych treści na formularzu poza polem roboczym jest „odnośnik”.
Dokładnie chodzi o raczej przypadkową sytuację gdy teksty i odnośniki znajdą się na różnych warstwach.
Oczywiście może istnieć jeszcze inny przypadek ale regulacja stanów „odnośników” rozwiązała problem u mnie. (aktualna wersja testowa)


No, nie całkiem to rozwiązało sprawę ale zmieniło zachowanie programu na "chwilę druku"... będę obserwował :|
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: Jurek B. »

Na pewno przyczyną nie był odnośnik ale obiekty RTF - to poprawiliśmy i jest dostępne w wersji testowej
No, nie całkiem to rozwiązało sprawę ale zmieniło zachowanie programu na "chwilę druku"...
- czy też jeszcze jakiś wyjątek wystąpił?
Pozdrawiam Jurek B.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: energeo »

RTF nie mam :( , później zrobię paczkę i podeślę projekt do pooglądania.
pozdrawiam
wini
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: energeo »

Dziękuję za odpowiedź z serwisu ale to nie to.
W przesłanej mapie na nowym formularzu tylko z polem roboczym efekty treści poza obszarem pojawia się zależnie od stylu wypełnienia. (lewa strona grafiki)
Po zmianie stylu reaguje prawidłowo więc może w "nim" leży przyczyna. (prawa strona)
Załączniki
1502E8B.png
1502E8B.png (26.14 KiB) Przejrzano 1872 razy
pozdrawiam
wini
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: janek »

Ja zauważyłem to samo, aczkolwiek nie sprawdzałem co się dzieje po zmianie stylu linii. Za pole robocze wychodzą również napisy. Problem ten pojawił się 3-4 miesiące temu.
Pozdrawiam
Janek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: Jurek B. »

To co tu Państwo zgłaszacie już poprawione w wersji testowej - poprawka dotyczy właśnie występowania wypełnień - proszę sobie pobrać wersję testową - na niej wszystko działa ok.
To wyświetlanie poprawiliśmy już tydzień temu, ale ja mylnie napisałem że poprawiliśmy błąd związany tylko z obiektami RTF.

PS. Błąd ten był od w C-GEO od momentu wprowadzenia półprzezroczystych wypełnień.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: Zibi123 »

Panie Jurku, a może by tak, skoro działa już wszystko OK. to tzw. wersję testową umieścić w aktualizacji. Przyznam szczerze, że w ubiegłym roku było więcej aktualizacji i chyba nie tylko ja byłem szczęśliwy, że właśnie ściągam nową wersję programu z czymś nowym (choćby to była jedna poprawka). W tym roku owszem jest kilka aktualizacji ale okresy pomiędzy nimi - upłynęł sporo czasu. A ja już taki jestem, że jeśli ściąga mi się coś nowego to widzę, że producent dba o klienta, bo wiecznie coś nowego mam. A tak ... :wink:

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8198
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: Jurek B. »

Chcemy aby nadal aktualizacje były udostępniane co miesiąc, a nie częściej - chyba że będzie to aktualizacja zawierająca poprawkę jakiegoś krytycznego błędu.
Tego też trzymamy się w tym roku - aktualizacje były pod koniec stycznia, lutego i będzie też pod koniec marca.
Dodatkowo udostępniamy bardzo często informację o poprawkach bieżących w wersji testowej - nieoficjalnej, tak więc sądzę, że obecnie użytkownicy mają częstszy dostęp do nowych funkcji wprowadzanych do C-GEO.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Treść mapy poza ramką formularza

Post autor: Zibi123 »

Skoro tak to OK. :? Poczekamy do końca marca.

Zibi
Pozdrawiam
Zibi
ODPOWIEDZ