Zestawy kodów ...

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Zestawy kodów ...

Post autor: Zibi123 »

Po ostatniej aktualizacji doszły nowe opcje do programu. Podoba mi się dodatek z instrukcją D-19. Jednakże mam pytanie odnośnie możliwej "blokady" zestawu kodów. Czy było by możliwe "zablokowanie" zestawu kodów np. symboli z D-19 i K-1. Po wstawieniu znaku z K-1 np. PNN w zestawie D-19 znika ten znak. To samo w drugą stronę znak SSP z D-19 zamienia się w CWO z K-1. Wnioskuję :wink: o dokonanie takiej zmiany aby była możliwość łączenia na danej mapie różnych kodów z różnych instrukcji. Czy jest to możliwe :?:

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: Jurek B. »

Ech, obawiałem się, że kiedyś taki temat się pojawi. Jest to jednak problem dla nas, na razie nie mamy pomysłu jak go rozwiązać w programie.
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: Zibi123 »

Co tam Panie Jurku wakacje :wink: czy trwają prace w temacie jak powyżej?

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: Jurek B. »

Wakacje nie mają tu nic do rzeczy.
By zrobić obsługę jednocześnie wielu zestawów kodów, trzeba je wszystkie połączyć w jednej tabeli i odpowiednio wyświetlać. Być może coś takiego do końca roku opracujemy, ale nie jest to pewne.
Pozdrawiam Jurek B.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: kristof »

A może inaczej, zrobić zestawy kodów do samodzielnej modyfikacji, bo przecież używamy kilkunastu kodów anie wszystkich naraz.
Można by zrobić katalogi np. energetyczne, wodociągowe, kanalizacyjne, osnowa wybierać z tych katalogów.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: FaFaL »

Do kodów kolejowych należy dodać literkę K i wtedy kody będą cztero znakowe do których dogra się kody z K-1 czy też rozporządzenia (wszystko będzie w jednym pliku). Następnie do Narzędzia "mapa obiektowa" do schematów K-1 dodać kolejowe, ale jako oddzielne kategorie np. Kolej - Komunikacja ....
Pozdrawiam Rafał Kocierz
BOBELUCH

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: BOBELUCH »

Wiadomo już coś w sprawie poprawnego wyświetlania znaków bo przyznam szczerze, że próbowałem znaleźć jakąkolwiek sekcję mapy kolejowej dla której sam katalog znaków kolejowych byłby wystarczającym narzędziem do sporządzenia mapy i nie udało się :(
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: Jurek B. »

Czy to co dodaliśmy pod koniec października - możliwość dołączania instrukcji (funkcja pod prawym klawiszem myszki w oknie kodów) - nie będzie tu pomocne?
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (19.55 KiB) Przejrzano 2435 razy
Pozdrawiam Jurek B.
BOBELUCH

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: BOBELUCH »

Fakt, że ten punkt w aktualizacji mi umknął. Niestety u mnie po wybraniu w tej opcji przy zdefiniowanym w opcje - parametry programu dowolnym katalogu znaków przy podpięciu dodatkowej tabeli kodów (Plik DOB) po chwili "zastanowienia" pojawia się komunikat o błędzie. Może robię coś nie tak. Może to wina Windowsa sam nie wiem.
Załączniki
opis błędu.JPG
opis błędu.JPG (97.97 KiB) Przejrzano 2338 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: grzes »

Opcja powstala dla naszych potrzeb i jest słabo opisana. Dołączyć mozna pliki znajdujace sie w katalogu BIN: I_D19, I_K1, I_GI26 itd. Te pliki nie maja rozszerzeń. Czyli mozemy dolaczyc do instrukcji K1 np plik I_D19 zawierajacy kody kolejowe
pozdrawiam
grzes
BOBELUCH

Re: Zestawy kodów ...

Post autor: BOBELUCH »

Dzięki za info sprawdzę wieczorem bo teraz nie mam dostępu do oprogramowania
Wszytko działa tak jak doradził Grześ. Wielkie dzięki
ODPOWIEDZ