Teryt ...

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Teryt ...

Post autor: Zibi123 »

Właśnie zrobiłem wykaz punktów granicznych według załączonego do programu szablonu. W nagłówku na wydruku pojawił się TERYT dla obrębu ewidencyjnego (tj. XXXXXX_X.XXXX) w miejscu jednostki ewidencyjnej (gminy - tj. XXXXXX_X). Proszę o sprawdzenie i ewentualną poprawkę ... :wink:

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Teryt ...

Post autor: Jurek B. »

Dla przypadkowego TERYT, który ustawiłem dla projektu wydaje się mi, że jest poprawnie użyte w raporcie, może proszę sprawdzić jakie ma Pan dane w oknie projektu:
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (20.95 KiB) Przejrzano 3306 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Zibi123
______
______
Posty: 555
Rejestracja: 11 lip 2005, 09:23

Re: Teryt ...

Post autor: Zibi123 »

No i u mnie też tak jest :D . Jednakże do jednostki ewidencyjnej w przypadku Błonia winno być 143201_4. I tylko tyle. 143201_4.0005 jest TERYTEM dla obrębu ewidencyjnego "acd" w gminie Błonie. :?:

Pozdrawiam
Zibi
Pozdrawiam
Zibi
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1495
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Teryt ...

Post autor: MarekOtt »

Zibi123 pisze:No i u mnie też tak jest :D . Jednakże do jednostki ewidencyjnej w przypadku Błonia winno być 143201_4. I tylko tyle. 143201_4.0005 jest TERYTEM dla obrębu ewidencyjnego "acd" w gminie Błonie. :?:

Pozdrawiam
Zibi
Też mi na tym bardzo zależało by można było wstawić sam TERYT Jednostki Ewidencyjnej i osobno kod obrebu, a przez modyfikacje TERYT+KOD Obreby byłby pełny teryt obrębu.

Pisałem o tym tutaj:
http://softline.xgeo.pl/forum/viewtopic ... ilit=TERYT
Postprzez MarekOtt » Pn kwi 16, 2012 11:10 am

i


http://softline.xgeo.pl/forum/viewtopic ... RYT#p21090
W poscie:
Postprzez MarekOtt » Wt kwi 23, 2013 8:54 am
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Teryt ...

Post autor: Jurek B. »

W nagłówku na wydruku pojawił się TERYT dla obrębu ewidencyjnego (tj. XXXXXX_X.XXXX) w miejscu jednostki ewidencyjnej (gminy - tj. XXXXXX_X). Proszę o sprawdzenie i ewentualną poprawkę
W wersji testowej już to poprawiliśmy, ponadto trzeba pobrać i zastąpić w katalogu C-GEO\BIN plik wzorca raportu
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1495
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Teryt ...

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
W nagłówku na wydruku pojawił się TERYT dla obrębu ewidencyjnego (tj. XXXXXX_X.XXXX) w miejscu jednostki ewidencyjnej (gminy - tj. XXXXXX_X). Proszę o sprawdzenie i ewentualną poprawkę
W wersji testowej już to poprawiliśmy, ponadto trzeba pobrać i zastąpić w katalogu C-GEO\BIN plik wzorca raportu
Panie Jurku ale niestety nie załatwia to dalej problemu opisywanego w tym temacie:
http://softline.xgeo.pl/forum/viewtopic ... ilit=TERYT

Pozwole sobie wkleić mój post:
MarekOtt pisze:Czy można by było z TERYTU, usunąć kod obrębu. Aktualnie po wybraniu pełnej lokalizacji (czyli gmina + obręb) TERYT wygląda tak: 160306_2.0064. Automatycznie też uzupełnia pole kod obrębu i to jest piękne. Ale jak ktoś potrzebuje kod gminy i kod obrębu w dwóch różnych miejscach, to wtedy kod obrębu w TERYT przeszkadza. Dlatego jeśli nikomu to nie przeszkadza, byłbym za usunięciem tych czterech ostatnich znaków tak by uzyskać postaći 160306_2, a jak ktoś potrzebuje w formularzu TERYT z kodem obrębu to wstawi sobie $pNr_Teryt.$pIdObreb i uzyska ten sam efekt :).
A potrzeby wpisywania osobno TERYTu Jednostki ewidencyjnej i Kodu Obrebu są np. przy Mapie do celów projektowych, wykazach zmian budynkowych czy ewidencyjnych i jeszcze wielu innych drukach które teraz robimy przez Kreatora raportów i formularzach używając właśnie danych zawartych w "menu wiecej" każdego z projektów.

Pozdraiwam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Teryt ...

Post autor: Jurek B. »

TERYT w formularzach to inna sprawa niestety, trzeba to osobno oprogramowywać, na teraz jest w raportach zrobione.

PS. Jednak nieoceniony Grześ szybko zadziałał i działa to już także w formularzach:
wpisanie kodu: $pNr_Teryt_gmi
skutkuje wyciągnięciem TERYT dla gminy, np.: 143201_4
dostępne w aktualnej wersji testowej
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1495
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Teryt ...

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:TERYT w formularzach to inna sprawa niestety, trzeba to osobno oprogramowywać, na teraz jest w raportach zrobione.

PS. Jednak nieoceniony Grześ szybko zadziałał i działa to już także w formularzach:
wpisanie kodu: $pNr_Teryt_gmi
skutkuje wyciągnięciem TERYT dla gminy, np.: 143201_4
dostępne w aktualnej wersji testowej
A da się też w szablonach raportu ?.

Teraz pełny TERYT to <<TERYT>>, kod gminy to <<id obrębu>> .
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Teryt ...

Post autor: Jurek B. »

A da się też w szablonach raportu
Tak, to też tam działa - jest w menu Wstaw- Numer TERYT gminy: <<TERYT gminy>>
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1495
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Teryt ...

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
A da się też w szablonach raportu
Tak, to też tam działa - jest w menu Wstaw- Numer TERYT gminy: <<TERYT gminy>>
działa pięknie, dziękuję, bardzo ułatwia prace przy pracy na szablonach :)
ODPOWIEDZ