Współpraca C-geo z programem TopSurv7.

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
walbor62

Współpraca C-geo z programem TopSurv7.

Post autor: walbor62 »

Witam. Kilka dni temu zakupiłem GPS Topcon Legacy E / na tyle starczyło kasy :wink: /, dysponuje programem C-geo v 8.0. Czy upgrade mojej wersji programu do wersji najbardziej aktualnej załatwi sprawę importu-eksportu danych z-do kontrolera, czy będę musiał dokupić jakiś moduł? Jeżeli tak to jaki? Zależy mi na jak najbardziej komfortowej pracy z programem TopSurve7/ pliki tsj./
Proszę o informację. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Współpraca C-geo z programem TopSurv7.

Post autor: FaFaL »

Witam
Z tego co się orientuję to aktualnie pliki TSJ są wczytywane przez moduł wyrównania 3D w C-GEO (może się przydać przy zakładaniu osnów pomiarowych). Pomiary RTK z plików TSJ będą również wczytywane przez moduł Raportów RTK który jest aktualnie w opracowaniu (będą importowane pikiety, oraz będzie można wygenerować raporty niezbędne do złożenia operatu). W chwili obecnej jeśli chce się wczytać do C-GEO współrzędne pikiet z pomiaru RTK to należy w kontrolerze dokonać eksportu np. do pliku TXT lub CSV.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Współpraca C-geo z programem TopSurv7.

Post autor: kristof »

Na razie nie ma możliwości możliwości otwarcia plików .tsj, tez czekam z niecierpliwością na to co opisuje FaFaL.
Jak na razie to pliki .tsj zgrywam Topcon Link-iem dalej otwieram programem Raport ASG do pliku .txt i dalej ten plik do C-Geo.
Ciekawe kiedy będzie dostępny moduł Raportów RTK - chociaż taka przybliżona data ????
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Współpraca C-geo z programem TopSurv7.

Post autor: FaFaL »

Już naprawdę blisko bo z tego co się orientuję to leży na stole montażowych. Przyznam, że przydałby się plik TSJ (lub magnet) z pomiarami mimośrodowymi.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Współpraca C-geo z programem TopSurv7.

Post autor: kristof »

To o jakie konkretnie (mimośrodowe) chodzi ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Współpraca C-geo z programem TopSurv7.

Post autor: FaFaL »

Wcięcia liniowe, domiary prostokątne, przedłużenia itp (nie analizowałem dokładnie jakie opcje ma TopSurv)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ