Dziennik RTK/RTN

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Dziennik RTK/RTN

Post autor: MACIERZ »

Czy naprawdę nie ma możliwości ustawienia tego modułu w wersji demo tak by wczytywał plik z właściwego odbiornika (oczywiście z jakimś ograniczeniem np. czasowym) ?
Chciałbym porównać możliwości programu z innym konkurencyjnym w którym jest to możliwe.
MM
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8213
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: Jurek B. »

Można otrzymać ten moduł np. na 2 tygodnie do testowania - trzeba do nas napisać maila w tej sprawie.
Pozdrawiam Jurek B.
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: MACIERZ »

Dziękuję za odpowiedź, skorzystam.
MM
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotrt »

Witam
W dzienniku pomiaru RTK zaszła potrzeba zmienić wysokość anteny.Wysokość zmieniłem,ale po naciśnięciu ikony "oblicz" program nie zmienił wysokości "H" w układzie '86 (pozostała ta sprzed zmiany wysokości lustra). Dopiero wykasowanie wartości w rubryce "H" i ponownym obliczeniu program poprawnie wyliczył wysokość. Proszę o poprawienie tej niedogodności.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotrt »

piotrt pisze:Witam
W dzienniku pomiaru RTK zaszła potrzeba zmienić wysokość anteny.Wysokość zmieniłem,ale po naciśnięciu ikony "oblicz" program nie zmienił wysokości "H" w układzie '86 (pozostała ta sprzed zmiany wysokości lustra). Dopiero wykasowanie wartości w rubryce "H" i ponownym obliczeniu program poprawnie wyliczył wysokość. Proszę o poprawienie tej niedogodności.
Poprawiam się - mowa nie o wysokości lustra tylko anteny :)
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Dzień dobry
Jeśli się chce aby program przeliczył współrzędne pikiet należy przestawić jedną opcję:
2016-02-02_193639.jpg
2016-02-02_193639.jpg (96.47 KiB) Przejrzano 3177 razy
Po tej zmianie wystarczy nacisnąć przycisk Obliczeń, a współrzędne się zmienią.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotrt »

Witam ponownie
zmieniłem sposób obliczenia na stronie głównej , zmieniłem wysokość anteny na właściwą i program obliczył poprawnie wysokość . Dziękuje-ale przyznam się ,że o tej opcji nie wiedziałem
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotrt »

Jeszcze jedno pytanie.
Czy po zmianie danych obserwacji (tu chodziło o wysokość anteny) jest możliwość zapisania zmian do pliku wyjściowego ( w formacie takim , jaki był wyjściowy -RW5) ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Niestety standardowo celowo nie przeliczają się współrzędne zaczytane z plików które mają współrzędne ponieważ w ten sposób jest zgodność raportów z C-GEO z tym co uzyskano w kontrolerze (np. inny model geoidy).
Jeszcze jedno pytanie.
Czy po zmianie danych obserwacji (tu chodziło o wysokość anteny) jest możliwość zapisania zmian do pliku wyjściowego ( w formacie takim , jaki był wyjściowy -RW5) ?
Nie, takiej możliwości nie ma.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotrt »

Szkoda, bo chciałem przesłać taki plik osobie nieposiadającej c-geo ,lecz winkalk ( wysokość anteny jakimś trafem zczytała się z innej roboty, mimo, że przed pomiarem zmieniłem na standardową)
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: piotrt »

A jednak można...
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3127
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

piotrt pisze:A jednak można...
Pytał Pan czy program ma taką możliwość, nie ma. Można oczywiście odpalić Notatnik i tam dokonać edycji tego co potrzeba (czyli zmienić wysokość tyczki, skorygować wysokości).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ