Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: herrtur »

Jak sprytnie zmienić kolory wszystkich (lub wybranych) warstw na inny jeden kolor bez klikania w każdą warstwę oddzielnie ?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: grzes »

Powinno zadziałac w legendzie zaznaczanie: kursory + shift lub myszka + shift lub ctrl. Nastepnie prawy klawisz myszki i "Ustaw kolor i typ linii"
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: ariel0-0 »

Ja używam folderów w legendzie. Przenosisz wybrane warstwy do folderu i hurtowo zmieniasz kolor wszystkim warstwom w folderze. Jeśli często powtarzasz te czynności, warto zapisać rozwarstwienie do szablonu i z takiego szablonu zakładać tabelę przed importem mapy z ODGiK.
Have a nice day
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: herrtur »

Przepraszam,ale w jakiej legendzie? Może coś jaśniej ? Dzięki.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: Jurek B. »

Legenda - podstawowe okno ułatwiające zarządzanie mapą w C-GEO - łatwo ją znaleźć obok ikonki Edytora mapy obiektowej
Pozdrawiam Jurek B.
herrtur
____
____
Posty: 163
Rejestracja: 06 sty 2012, 18:36

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: herrtur »

Rzeczywiście, z ctrl działa ale nie można zaznaczyć tych warstw przeciągając myszką - trzeba kliknąć .
Wygodne byłoby wprowadzenie dodatkowej opcji na zmianę koloru lub linii dla wszystkich warstw.
Mam mapę z importu z dxf z ponad 200 warstwami...
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3122
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: FaFaL »

Kliknąć pierwszą warstwę na liście, nacisnąć SHIFT, kliknąć ostatnią warstwę na liście, puścić SHIFT, kliknąć prawym klawiszem myszki na zaznaczeniu i wybrać właściwą opcję... Przy okazji importu dxf, czasem będzie Pan potrzebował użyć funkcję spod prawego klawisza myszki w legendzie "Ustaw obiektom domyślny styl linii" ...
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: Wojtek »

FaFaL pisze:Kliknąć pierwszą warstwę na liście, nacisnąć SHIFT, kliknąć ostatnią warstwę na liście, puścić SHIFT, kliknąć prawym klawiszem myszki na zaznaczeniu i wybrać właściwą opcję... Przy okazji importu dxf, czasem będzie Pan potrzebował użyć funkcję spod prawego klawisza myszki w legendzie "Ustaw obiektom domyślny styl linii" ...

Własnie miałem ten temat poruszyć.
Stworzyłem własny szablon i nadając pojedynczym warstwom "ustaw obiektom domyślny styl linii" jest ok. Zaznaczając hurtem wszystkie warstwy, oprócz projektowanych i granic,mają kolor czarny, mimo że wcześniej w szablonie były ok.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: Jurek B. »

Stworzyłem własny szablon i nadając pojedynczym warstwom "ustaw obiektom domyślny styl linii" jest ok. Zaznaczając hurtem wszystkie warstwy, oprócz projektowanych i granic,mają kolor czarny, mimo że wcześniej w szablonie były ok.
Sprawdziłem dla jakiejś przypadkowej mapy tą funkcję i u mnie działa ok - proszę o przysłanie Pana mapy gdzie są obiekty o własnych stylach linii - zobaczę co tam jest.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: Wojtek »

Sprawdziłem dla jakiejś przypadkowej mapy tą funkcję i u mnie działa ok - proszę o przysłanie Pana mapy gdzie są obiekty o własnych stylach linii - zobaczę co tam jest.[/quote]

Mój szablon i DXF poszły na PW
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: Jurek B. »

Czy przy imporcie zaznaczył Pan tą opcję:
Załączniki
Przechwytywanie.GIF
Przechwytywanie.GIF (33.93 KiB) Przejrzano 5564 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Wojtek
____
____
Posty: 153
Rejestracja: 01 kwie 2005, 11:46

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: Wojtek »

Kiedyś tak wczytywałem i nie było efektów. Dzisiaj przeedytowałem jeszcze raz szablon i wczytałem ze stylem warstw C-Geo i ................... bingo :D
Dziekuję za podpowiedź.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Pytając wstydzisz się tylko raz, nie wiedząc wstydzisz się przez resztę życia.
dancom
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:56
Lokalizacja: OPLE

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: dancom »

A czy istnieje opcja przywrócenia kolorów dla warstw sprzed zmiany na czarne...?
Asia T.
Team
Team
Posty: 708
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: Asia T. »

Jeśli nie zamknął Pan programu/nie zmienił projektu to "Cofnij", w innym przypadku jeśli pracował Pan na szablonie można założyć czystą mapę z szablonu i wyeksportować mapę, na której Pan pracuje do czystej mapy, a następnie skorzystać z opcji w Legendzie "Ustaw obiektom domyślny kolor"
dancom
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:56
Lokalizacja: OPLE

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: dancom »

Jakby dało się zrobić aby mapie w tle dało się zmieniać kolory, tzn na czarne, lub odcienie szarości.
Temat już poruszałem. viewtopic.php?f=507&t=10613&p=31074&hil ... %85#p31074
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Zmiana koloru na wszystkich warstwach.

Post autor: Jurek B. »

Niestety, tak jak pisałem wtedy - raczej nie ma szans, jest to na liście, ale nie wiadomo czy i kiedy się uda zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ