WItam.
Zauważyłem problem przy eksporcie mapy do dxf-a - zaznaczyłem opcję zaokrąglania współrzędnych pikiet do centymetra, jednak po eksporcie okazuje się że dla części pikiet rysunek jest przesunięty o 0,01 m czyli zaokrąglenie do dxf jest wykonywane inną metodą niż zaokrąglenie pikiet. Inne zaokrąglenie jest zapewne dla punktów z tachimetrii liczonych w cgeo. Można by to jakoś ujednolicić?
Zaokrąglanie przy eksporcie dxf
Re: Zaokrąglanie przy eksporcie dxf
Dzień dobry,
sprawdziłem to z przypadkami punktów, których końcówka współrzędnych wynosiła np. ,735, zmieniałem ilość miejsc wyświetlanych w tabeli oraz zaokrąglałem współrzędne przy eksporcie do centymetrów. No i faktycznie, o ile współrzędne punktów w tabeli są zaokrąglane prawidłowo (,74) i tak można je wyeksportować do np. pliku tekstowego, to współrzędne wierzchołków obiektów opartych o te same punkty, zaokrąglonych do centymetrów i wyeksportowane do dxf, mają końcówkę złą (,73).
Pochylimy się nad tym.
Jacek
sprawdziłem to z przypadkami punktów, których końcówka współrzędnych wynosiła np. ,735, zmieniałem ilość miejsc wyświetlanych w tabeli oraz zaokrąglałem współrzędne przy eksporcie do centymetrów. No i faktycznie, o ile współrzędne punktów w tabeli są zaokrąglane prawidłowo (,74) i tak można je wyeksportować do np. pliku tekstowego, to współrzędne wierzchołków obiektów opartych o te same punkty, zaokrąglonych do centymetrów i wyeksportowane do dxf, mają końcówkę złą (,73).
Pochylimy się nad tym.
Jacek