paski narzędzi

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP

paski narzędzi

Postautor: maciekwu » sobota, 23 września 2017, 16:42

mam zablokowane wszystkie paski narzędzi ale przy każdym uruchomieniu programu ładuje się pasek edycji rastra mimo jego wyłączenia. Czy coś na to można poradzić?

maciekwu
VIP
VIP

Re: paski narzędzi

Postautor: maciekwu » środa, 27 września 2017, 13:59

ten pasek jest szczególnie natrętny. Próbuję go usunąć. Też jest to nie wykonalne. Jak można się go pozbyć?

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Postautor: Jurek B. » środa, 27 września 2017, 16:07

W wersji testowej już to jest poprawione.
Pozdrawiam Jurek B.

Polaris
__
__

Postautor: Polaris » piątek, 8 grudnia 2017, 00:54

Paski narzędzi - ikona "Kolor rastra"
Pod ikoną jest opis tekstowy, który powiększa wysokość całego paska (i pozostałych w tej samej linii).
Ponadto w edytorze pasków ta ikona ma wygląd kolorowych kwadracików, natomiast już po osadzeniu w pasku widać ciemny kwadrat ze wspomnianym podpisem.
Proponuję usunięcie podpisu i ujednolicenie wyglądu - obstawiam wersję "kolorową".
Ps. Posiadam wersję sprzed kilku miesięcy więc istnieje prawdopodobieństwo (chociaż wątpię :wink: ) nieaktualności problemu.

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Postautor: Jurek B. » piątek, 8 grudnia 2017, 08:47

U mnie na bieżącej wersji pasek koloru rastra nie ma dodatkowego opisu, nie pamiętam też by miał taki opis we wcześniejszych aktualizacjach, natomiast faktycznie w edytorze pasków, ikonka ta ma inny wygląd - to można by ujednolicić - przekażę programiście.
PS. Jeśli nie ma Pan dostępu do aktualizacji bieżących, proszę może zainstalować sobie aktualne C-GEO w innej lokalizacji jako demo i sprawdzić jak to tam wgląda.
Pozdrawiam Jurek B.

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Postautor: Jurek B. » piątek, 8 grudnia 2017, 11:22

Co do wyglądu tej ikonki w ustawieniach pasków narzędzi, programista wytłumaczył, że tam jest kolorowy by wiadomo było czego dotyczy, a na mapie w C-GEO nie może być wielokolorowy bo tam jest w konkretnym, ustalonym przez użytkownika kolorze.
Pozdrawiam Jurek B.

Polaris
__
__

Postautor: Polaris » piątek, 8 grudnia 2017, 15:38

Moja wersja 8.10.5.12, a demo z ciekawości przetestuję.
Jak widać poniżej mam też piękny podpis (znaczy special edition :lol: )

Wygląd ikonki - jeżeli faktycznie zmienia kolor (nie testowałem) to jest sensowne.
Tylko, że sam kwadrat jednokolorowy "dubluje się" z ikoną zmiany kolorów obiektów na mapie. Może warto dodać jakiś "ozdobnik" dla rozróżnienia, przykładowo literę "R" w tle kwadratu lub aby ta litera miała aktywny kolor?
Oczywiście jeżeli taka ikona jest w miarę łatwa w produkcji :D
Załączniki
Kolor rastra.jpg
Kolor rastra.jpg (141.6 KiB) Przejrzano 108 razy

Zibi123
______
______

Postautor: Zibi123 » piątek, 8 grudnia 2017, 16:26

Osobiście ... mnie to nie przeszkadza a nawet widzę jaki aktualnie kolor rastra mam ustawiony. Co do ozdobnika... zawsze mile widziane. :lol:
Pozdrawiam
Zibi

Polaris
__
__

Postautor: Polaris » piątek, 8 grudnia 2017, 17:13

Oczywiście aktualność koloru w samej ikonie to pomysł super, "czepiam się" jedynie identyczności dwóch ikon (bywa mylące) i napisu (jeżeli nadal występuje) psującego równe ułożenie pasków. Ot, taki pedantyzm :D

Awatar użytkownika
grzes
Team
Team

Postautor: grzes » piątek, 8 grudnia 2017, 21:29

Zrzut ekranu naprowadził mnie na problem z tym tekstem "Kolor rastra": tak się dzieje jak sami dodamy tą ikonkę na jakiś pasek.
Na liście "Dostępne ikony" ta ikonka ma tekst zeby wyjasnic co to jest, ale nie powinna go mieć po przerzuceniu na listę "Ikony na pasku"
W wersji testowej poprawione.
pozdrawiam
grzes

maciekwu
VIP
VIP

Postautor: maciekwu » sobota, 9 grudnia 2017, 11:45

wygodnie było by gdyby ikonki na liście "dostępne" miały chociaż króciutki opis gdyż czasem szczególnie z rzadko używanymi jest kłopot

Wróć do „C-Geo problemy, porady”