Dorabianie niwelacji

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pride13
_
_

Re: Dorabianie niwelacji

Post autor: pride13 » czwartek, 13 grudnia 2018, 14:24

Witam, odświeżę trochę wątek bo natrafiłem na program który umożliwia dorobienie niwelacji i posiada możliwość odczytu i zapisu do pliku C-Geo(.niw). Kwestie etyczne pozostawiam dla każdego według własnego podejścia. Myślę że każdy sam wie najlepiej czy może przy danym zleceniu pozwolić sobie na jakieś manewry z niwelacją czy nie.
Trafiłem na dwa filmy na youtube pokazujące jak działa program:
1. Jak doliczyć odczyty gdy zrobiliśmy niwelację i potrzebujemy jedynie doliczyć kilka odczytów (np. dół studni)
https://youtu.be/GFjh4u5o28g

2. Jak wygenerować odczyty dla wpisanych rzędnych (no wtyczki z geoportalem nie zrobili :wink: )
https://youtu.be/ReyWcnZMvvc

Linki do pobrania programu są pod filmami.

herrtur
____
____

Post autor: herrtur » czwartek, 20 grudnia 2018, 08:02

Dlaczego dziennik nie wygląda jak klasyczny,tzn. odczyt wstecz,pośredni i wprzód ? Wtedy te kolory byłyby zbędne. Jakoś nie przemawia do mnie taki dziennik,chociaż program jest potrzebny dzięki debilom od kretyńskich przepisów.

Pozdrawiam.

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Post autor: MarekOtt » czwartek, 20 grudnia 2018, 09:39

Sposób wprowadzania obserwacji, zastosowany w tej wtyczce, zgodny jest z Niwelacja w C-Geo. Pewnie dlatego twórca wtyczki zachował tą zasadę. Oczywiście od jakiegoś czasu w C-Geo, też można zmieniać metodę wprowadzania, właśnie na taką o jakiej Pan wspomniał.

MACIERZ
____
____

Post autor: MACIERZ » piątek, 21 grudnia 2018, 10:36

Wydaje mi się, że w tym dzienniku jest błąd. Odczyt pośredni robi się jak pamiętam po odczycie wstecz.
MM

pride13
_
_

Post autor: pride13 » piątek, 21 grudnia 2018, 11:59

W tym programie nie ma różnicy gdzie się wstawi odczyt pośredni - można wstawiać i po odczycie wstecz i po odczycie wprzód i tak obliczy. Przy zapisie do pliku .niw odczyty są przestawiane tak że wszystkie pośrednie są po odczycie wprzód żeby łatwiej zaimportować do C-Geo.

mnx
_
_

Post autor: mnx » sobota, 12 stycznia 2019, 19:49

Spoko, dzięki za info ale może Cię rozczaruje bo jest lepszy program do "robienia" niwelacji :)

Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP

Post autor: MarekOtt » niedziela, 13 stycznia 2019, 15:22

mnx pisze:
sobota, 12 stycznia 2019, 19:49
Spoko, dzięki za info ale może Cię rozczaruje bo jest lepszy program do "robienia" niwelacji :)
Że niby wtyczka od Anonima?

ODPOWIEDZ