GML błędy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Piotr74
____
____

Re: GML błędy

Post autor: Piotr74 » czwartek, 22 czerwca 2017, 20:48

sytuacja ma miejsce w przypadku szablonu mapa zasad. z K-1 przy wstawianiu symbolu za pomocą edytora mapy obiektowej

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Post autor: Jurek B. » poniedziałek, 26 czerwca 2017, 10:07

Tak, faktycznie jest problem z wyświetlaniem obiektów które mają kolor "prawie czarny" na tle w pełni czarnym, (w rozporządzeniu w sprawie mapy zasadniczej, kolor czarny w RGB to 10,9,9 zamiast 0,0,0) - twórca rozporządzenia uznał, że lepiej by linie czarne nie były całkiem czarne (zapewne mając na uwadze jakieś uwarunkowania techniczne dla analiz danych, lub wydruku).
Taki kolor przy inwersji nie jest traktowany jako naprawdę czarny, a więc nie jest zamieniany na biały. Programista jednak rozwiąże ten problem w inny sposób.
Pozdrawiam Jurek B.

trazja
Team
Team

Post autor: trazja » środa, 28 czerwca 2017, 10:39

Piotr74 pisze:sytuacja ma miejsce w przypadku szablonu mapa zasad. z K-1 przy wstawianiu symbolu za pomocą edytora mapy obiektowej
Wyświetlanie zostało już poprawione - do pobrania w wersji testowej.

Darekex
___
___

Post autor: Darekex » piątek, 5 kwietnia 2019, 07:46

Witam,

Mam problem z urzędem w Kutnie i plikiem GML, mianowicie dostałem raport z importu GML - Walidacja ze schematem XSD, w innych urzędach nigdy nie miałem problemu. Co ciekawe zastanowiło mnie to że na górze raportu jest napisane o aplikacji kontrolnej GESUT, a błędy tyczą się BDOT i EGIB. Proszę o pomoc.
Załączniki
raport.jpg
raport.jpg (302.75 KiB) Przejrzano 822 razy

Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Post autor: Jurek B. » piątek, 5 kwietnia 2019, 07:54

Słusznie się Pan dziwi, bo walidować obiekty baz BDOT i EGiB aplikacją do walidacji GESUT jest bezsensowne - ta waliduje jedynie obiekty GESUT, a dla pozostałych będzie zgłaszać błędy bo nie zna ich definicji w schemacie XSD dla GESUT.
Ewentualnie aby ułatwić kontrolę może Pan wykonać eksport do GML z podziałem na bazy - tak by były osobno pliki z obiektami BDOT, GESUT, EGiB. Wtedy aplikacją GUGiK do kontroli GESUT urzędnik będzie mógł sprawdzić plik z GESUT, a aplikacją GUGiK do kontroli EGiB sprawdzi plik z EGiB.
Nie będzie mógł jedynie sprawdzić pliku z BDOT bo GUGiK nie udostępnił żadnego programu do kontroli do tych obiektów.
Chyba, że urząd zakupi GML Factory przeznaczony do kontroli wszystkich baz.
Pozdrawiam Jurek B.

Daro
___
___

Post autor: Daro » piątek, 14 czerwca 2019, 10:05

tworzę nowego GMLa, rysuję sieci , atrybut Przedstawiciel Inwestora wypełniam jako 'brak danych' - w tabeli Przedstawiciel Inwestora ma atrybut "-1"
cgeo z najnowszą aktualizacją..

trazja
Team
Team

Post autor: trazja » piątek, 14 czerwca 2019, 11:33

Daro pisze:
piątek, 14 czerwca 2019, 10:05
tworzę nowego GMLa, rysuję sieci , atrybut Przedstawiciel Inwestora wypełniam jako 'brak danych' - w tabeli Przedstawiciel Inwestora ma atrybut "-1"
cgeo z najnowszą aktualizacją..
Faktycznie, jest problem przy zapamiętywaniu tego pola - postaramy się to niebawem poprawić. Na ten moment proszę zastosować inne rozwiązanie - w Edytorze mapy obiektowej pod ikoną [...] wybieramy
1.PNG
1.PNG (21.9 KiB) Przejrzano 441 razy
, a tam można wybrać wartość specjalną pola Przedstawiciel dla nowotworzonych obiektów.
2.PNG
2.PNG (16.92 KiB) Przejrzano 441 razy

ODPOWIEDZ