C geo eksport dwg

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pomiar
_____
_____
Kontakt:

C geo eksport dwg

Post autor: pomiar »

Witam. Mam problem. Po stworzeniu w c geo lini nieprzekraczalnej zabudowy po eksporcie do dwg linia jest ciągła. Da się w którymś momencie zdefiniować ją ,żeby wyświetlała się tak jak ją stworzyłem ( ciągła z trójkątami ). Sprawdzane w Zwcad, Microstation i DWG trueview i wszędzie ciągła
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team

Re: C geo eksport dwg

Post autor: Wojtek P. »

W najbliższej aktualizacji będzie. Eksport do DXF jest poprawny
-To serve and protect-
marcinn
VIP
VIP

Post autor: marcinn »

Zauważyłem, że przy eksporcie nietypowych linii np. nieprzekraczalna linia zabudowy (są tą obiekty typu mline) przyjmują one kolor warstwy, pomimo że mają ustawiony inny kolor. Da się to jakoś poprawić czy jest to niezależne od was? Wygląda to tak jak poniżej- ustawiony kolor jasny niebieski, a kolor obiektu jest przyjmowany z warstwy
Bez tytułu.png
Bez tytułu.png (39.5 KiB) Przejrzano 981 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Tak na szybko sprawdziłem i wynika z tego, że mlinie już tak mają. Narysowałem w AutoCADzie nowa mlinię (o stylu standard autocada) i ona również mimo zmiany koloru dalej ma kolor warstwy. Jedynym rozwiązaniem, byłoby definiowanie odrębnego stylu dla każdego koloru użytego na mapie... Chyba zdecydowanie prościej będzie jednak założenie osobnej warstwy z linią i ustawienie odpowiedniego koloru warstwie.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Aoschin
____
____

Post autor: Aoschin »

Podepnę się do tematu bo też mam problem z eksportem do DWG.
Dostaję DWG od projektanta, wykonuję transformację mapy dla tego pliku, dodaję swój pomiar i przy eksporcie wszystkie łuki które były zdefiniowane w pliku (a jest ich od groma) zmieniają się w okręgi. Eksport przed transformacją jest okay.
W razie potrzeby mogę podesłać tabelę C-GEO, dxf'a i zadanie transformacji na maila.
Pozdrawiam
Ao
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Post autor: Jurek B. »

Aoschin pisze: wtorek, 30 listopada 2021, 10:05 Podepnę się do tematu bo też mam problem z eksportem do DWG.
Dostaję DWG od projektanta, wykonuję transformację mapy dla tego pliku, dodaję swój pomiar i przy eksporcie wszystkie łuki które były zdefiniowane w pliku (a jest ich od groma) zmieniają się w okręgi. Eksport przed transformacją jest okay.
W razie potrzeby mogę podesłać tabelę C-GEO, dxf'a i zadanie transformacji na maila.
Proszę przesłać te pliki, sprawdzimy.
Pozdrawiam Jurek B.
viadro
___
___

Post autor: viadro »

Czy jest opcja żeby podczas eksportu do dxf nie wysyłało wypełnienia obiektów (wypełnienie budynków, studni itp.) a jeśli nie ma takiej opcji to czy można dodać opcję podczas eksportu (nie eksportuj wypełnienia)
ODPOWIEDZ