Reprezentacja szafy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
kuba
___
___
Posty: 98
Rejestracja: wtorek, 4 października 2016, 17:28

Reprezentacja szafy

Post autor: kuba »

Witam, klasę obiektów SUUS... jest linia jeżeli jeden z wymiarów jest większy od 0,75m. Wybierając opcję szafa jest tylko punkt lub powierzchnia. Gdzie szukać linii?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 7728
Rejestracja: środa, 16 lutego 2005, 21:25

Re: Reprezentacja szafy

Post autor: Jurek B. »

Witam, dla obiektu szafa elektroenergetyczna (lub inna) zgodnie z rozporządzeniem w sprawie GESUT (zał. 3, § 18 ustęp 6, który zawęża zapis z ustępu 1 dla tych obiektów) przewidziana jest geometria punktowa lub liniowa.
W rozporządzeniu w sprawie mapy zasadniczej, w katalogu znaków kartograficznych jest tabela dla kodu SUUS31_02 - w której określono zastosowanie urządzenia: "inne urządzenie techniczne" do przedstawienia szafy o geometrii liniowej:
Załączniki
Zrzut ekranu 2022-09-26 094351.png
Zrzut ekranu 2022-09-26 094351.png (336.19 KiB) Przejrzano 812 razy
Pozdrawiam Jurek B.
kuba
___
___
Posty: 98
Rejestracja: wtorek, 4 października 2016, 17:28

Re: Reprezentacja szafy

Post autor: kuba »

Duże dzięki
pajak
__
__
Posty: 47
Rejestracja: poniedziałek, 14 grudnia 2009, 18:15

Re: Reprezentacja szafy

Post autor: pajak »

Jurek B. pisze: poniedziałek, 26 września 2022, 09:44 Witam, dla obiektu szafa elektroenergetyczna (lub inna) zgodnie z rozporządzeniem w sprawie GESUT (zał. 3, § 18 ustęp 6, który zawęża zapis z ustępu 1 dla tych obiektów) przewidziana jest geometria punktowa lub liniowa.
W rozporządzeniu w sprawie mapy zasadniczej, w katalogu znaków kartograficznych jest tabela dla kodu SUUS31_02 - w której określono zastosowanie urządzenia: "inne urządzenie techniczne" do przedstawienia szafy o geometrii liniowej:
Witam Panie Jurku
Wyżej cytowany zapis jest w rozporządzeniu o GESUT z roku 2015 Dz.U. 2015 poz.1938 natomiast w nowy Dz.U. 2021 poz 1374 takich zapisów nie ma jest tylko poligon lub punkt załącznik nr pkt3 . Jak w myśl obowiązujących przepisów przedstawić szafę gazową / energetyczną o wymiarach 1,25m x 0,30m ?
Z góry dziękuje za pomoc
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 7728
Rejestracja: środa, 16 lutego 2005, 21:25

Re: Reprezentacja szafy

Post autor: Jurek B. »

Wyżej cytowany zapis jest w rozporządzeniu o GESUT z roku 2015 Dz.U. 2015 poz.1938 natomiast w nowy Dz.U. 2021 poz 1374 takich zapisów nie ma jest tylko poligon lub punkt załącznik nr pkt3 . Jak w myśl obowiązujących przepisów przedstawić szafę gazową / energetyczną o wymiarach 1,25m x 0,30m ?
Tak, zgadza się, ze względu na pytanie o obiekt o kodzie SUUS - odpisałem powołując się na przepisy dotyczące tego obiektu.
Co do rozporządzenia w sprawie GESUT z 2021 r., w załączniku nr 1 jest zapis:
3. W przypadku kiedy rozporządzenie dopuszcza reprezentację geometryczną obiektu za pomocą punktu albo
poligonu, reprezentację punktową stosuje się, jeżeli średnica obiektu lub jego wymiary (podłużny i poprzeczny)
są mniejsze lub równe 0,75 m. W przypadku obiektów większych stosuje się reprezentację za pomocą poligonu.


Ponieważ podany wymiar wynosi 1.25x0.30m to warunek nieprzekroczenia wartości 0.75 dla wymiaru podłużnego i poprzecznego jest niespełniony. Skartowałbym więc tę szafę poligonem (obiektem powierzchniowym).
Jeśli jednak wolałby Pan obiekt liniowy - ostatecznie można wybrać elektroenergetyczne/gazowe urządzenie techniczne, skartować jako obiekt liniowy i w atrybucie informacje Dodatkowe podać, że to szafa gazowa/elektroenergetyczna
To drugie rozwiązanie jednak moim zdaniem nie jest najlepsze.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ