Wiata

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
luki140812
_
_

Wiata

Post autor: luki140812 »

Mam pewien problem z narysowanie wiaty.
Składam operat do UM, gdzie gesut i bdot500 jest w GML, a EGiB się nie oddaję, kodowanie jest nowe więc pkt z podpory oraz wiaty mają takie kody OTDA, OTDD. W GML muszę narysować wiatę gdyż po kodzie znajduje się ona w bazie bdot500 lecz, gdy próbuję (inny obiket związany z budynkiem) np wiata z automatu narzuca mi baze EGiB. Jakieś pomysły jak to poprawnie narysować?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Re: Wiata

Post autor: Jurek B. »

Tego obiektu brakowało dotąd w C-GEO dla bazy BDOT2021 - uzupełniliśmy to kilka dni temu. Na razie jest dostępny po pobraniu nieoficjalnego zestawu obiektów 2021 (plik należy zapisać do katalogu C-GEO\BIN w miejsce dotychczasowego).
Po zapisaniu, w C-GEO, w edytorze mapy obiektowej, należy kliknąć ikonkę "..." i tam wybrać Definicja obiektów, potem wczytać z okna z listą definicji - Mapa Zasadnicza 2021. Po zamknięciu tego okna definicji, można będzie już odnaleźć wiatę OTDA na liście obiektów w edytorze.
W oficjalnej aktualizacji pojawi się zapewne pod koniec listopada.
Pozdrawiam Jurek B.
luki1408
_
_

Post autor: luki1408 »

Mi się aktualizacje kończą na 2021 więc nie będę mógł skorzystać z tej możliwości?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team

Post autor: Jurek B. »

Tak, tu wymagana jest aktualizacja programu do bieżącej wersji - obsługę rozporządzeń z 2021 r. wprowadzona została w tym roku, więc na zeszłorocznym C-GEO nie ma takich możliwości by tworzyć obiekty baz BDOT/GESUT/EGiB 2021.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ