Brak obiektu do którego istnieje referencja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

ok no to pytanie czy te pisemko jest jakąkolwiek podstawa prawna, mam protokol sprzed miesiaca ze łukii na szkicu maja byc lukiem a nie łamana. mam nadzieje ze nie usuniecie tej opcji przeliczania na lamana i nie zrobicie z niej funkcji domyslnej ....
a co do pytania 11 to porusza ono inna sprawe . juz mam slowna odpowiedz z odgik. oni to interpretuja tak ze maja tam byc obiekty powiazane relacyjnie z obiektami ktore modyfikuje a nie ze cala baza .
w tej chwili nie mam jak robic baz na cala Polske
wystarczyloby gdyby cgml eksportowal obiekty zmodyfikowane ORAZ wszystkie powiazane z nimi relacyjnie . i temat rozwiazany. przeciez to tylko dodatkowy warunek przy tworzeniu listy obiektow do eksportu
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

macie wygodny edytor geometrii i sposob tworzenia relacji rzedna przewod, ale ten problem z relacjami pwooduje, ze nie moge waszego programu uzywac do wszystkich robot
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

albo dodajcie to jaki jakos dodatkowo płatny moduł. jestem przekonany ze wiecej osob ma ten problem. byc moze niektore roboty musza podzlecac tylko nie cgce im sie wypisywac żali
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: Jurek B. »

Bez sensu dodawać jakiś specjalny moduł, wystarczy, że będzie wybór czy dołączać relacje do wszystkich, także niezmodyfikowanych obiektów przy eksporcie różnicowym.
Co do łuków - użytkownik sam decyduje, czy chce tworzyć obiekty z łukami czy bez łuków.
Pozdrawiam Jurek B.
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

no ok ale czy tymi slowami przychyla sie Pan do wizji "brania" do eksportu obiektow ktore sa polaczone relacyjnie z obiektami ktore ulegly modyfikacji?
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

a o tych lukach napisalem dla ciekawostki. pan Izdebski sie wypowiedzial a po dwoch latach Odgiki swoje pisza w protokoly
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: Jurek B. »

geoproj5 pisze: 12 maja 2023, 15:10 no ok ale czy tymi slowami przychyla sie Pan do wizji "brania" do eksportu obiektow ktore sa polaczone relacyjnie z obiektami ktore ulegly modyfikacji?
Jeśli nie ma precyzyjnych przepisów czy to w zakresie składu pliku GML, czy łuków, itp. to zawsze będą różne interpretacje i potem oczekiwania, dlatego bezpieczniej jest dać możliwość wyboru. Więc jeśli ktoś będzie chciał taki czy inny sposób zapisu obiektów w GML to w C-GEO będzie można to zrobić.
Pozdrawiam Jurek B.
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

bardzo sie ciesze :)
dzisiaj troszke kombinowalem z ta opcja "zaznacz w bazie do eksportu" i jedyne co mi sie udalo to albo to co recznie zanaczyklem albo to co bylo edytowane po edanej dacie. mysle ze mocno uzyteczne byloby umozliwienie polaczenia tych dwoch warunkow przyeksporcie, albo gdyby mozna kazdemu obiektowi nowemu zmodyf lub usunietemu automatycznie[ lub powybraniu checkboxa] nadawac status "zaznaczony do eksportu"
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

Jurek B. pisze: 12 maja 2023, 20:09
geoproj5 pisze: 12 maja 2023, 15:10 no ok ale czy tymi slowami przychyla sie Pan do wizji "brania" do eksportu obiektow ktore sa polaczone relacyjnie z obiektami ktore ulegly modyfikacji?
Jeśli nie ma precyzyjnych przepisów czy to w zakresie składu pliku GML, czy łuków, itp. to zawsze będą różne interpretacje i potem oczekiwania, dlatego bezpieczniej jest dać możliwość wyboru. Więc jeśli ktoś będzie chciał taki czy inny sposób zapisu obiektów w GML to w C-GEO będzie można to zrobić.
mam ogromna nadzieje ze moge te slowa interpretowac tak, ze w najblizszej przyszlosci obiekty powiazane relacyjnie z obiektami ktore modyfikowalem beda zaciągane do eksportu . mma juz niestety pierwsza odpowiedz z odgik ze ta odpowiedz pana I. oznacza nie , ze maja przyjac cala baze, ale wlasnie ze obiekty modyfikowane wraz z powiazanymi relacyjnie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: Jurek B. »

geoproj5 pisze: 16 maja 2023, 19:04
Jurek B. pisze: 12 maja 2023, 20:09
geoproj5 pisze: 12 maja 2023, 15:10 no ok ale czy tymi slowami przychyla sie Pan do wizji "brania" do eksportu obiektow ktore sa polaczone relacyjnie z obiektami ktore ulegly modyfikacji?
Jeśli nie ma precyzyjnych przepisów czy to w zakresie składu pliku GML, czy łuków, itp. to zawsze będą różne interpretacje i potem oczekiwania, dlatego bezpieczniej jest dać możliwość wyboru. Więc jeśli ktoś będzie chciał taki czy inny sposób zapisu obiektów w GML to w C-GEO będzie można to zrobić.
mam ogromna nadzieje ze moge te slowa interpretowac tak, ze w najblizszej przyszlosci obiekty powiazane relacyjnie z obiektami ktore modyfikowalem beda zaciągane do eksportu . mma juz niestety pierwsza odpowiedz z odgik ze ta odpowiedz pana I. oznacza nie , ze maja przyjac cala baze, ale wlasnie ze obiekty modyfikowane wraz z powiazanymi relacyjnie.
Proszę się nie niepokoić - pracujemy nad tym i powinno ono być dostępne lada dzień. W zasadzie jest już gotowe, ale teraz trwają testy wewnętrzne zanim udostępnimy to w nieoficjalnej wersji programu.
Pozdrawiam Jurek B.
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

bardzo sie ciesz bo na osrodkach pracujacych na systemie ktorego nazwy nie mam nerwow wymieniac, kartuje glownie male gmle i nie musze robic przeciecia istn. przewodu gesut, ale jakbym musial to chyba niew bylbym na ta chwile w stanie zrobic poprawnego pliku gml, trzymam kciuki i czekam na wiesci :D
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

widze ze w dziale od pobrania sa linki do starszych wersji c-GEO oraz wersji rozwojowej [testowej] bylbym wdzieczny gdyby w przypadku c-gml byly tez takie linki
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 970
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: Wojtek P. »

Dodane w dziale do pobrania
-To serve and protect-
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

chodzilo mi troche bardziej o link do wersji testowej bo licze ze nowa wersja jest pozbawiona pewnych bardzo istotbych bledow
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: Jurek B. »

geoproj5 pisze: 18 maja 2023, 13:50 chodzilo mi troche bardziej o link do wersji testowej bo licze ze nowa wersja jest pozbawiona pewnych bardzo istotbych bledow
Nic nam nie wiadomo o bardzo istotnych błędach oficjalnej wersji C-GML, raczej wersja testowa może je zawierać ze względu na jej nieoficjalny, testowy status.
Proszę najlepiej kontaktować się z naszym serwisem - wtedy będziemy mogli najlepiej pomóc.
Pozdrawiam Jurek B.
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

rozmowa i mail 6 maja, przypominajacy mail z 12 maja.
chodzi o to ze nowa wersja wszystko fajnie ale nie eksportuje wszystkich zmodyfikowanych lub dodanych obiektow
pojawia sie blad braku praw do zapisu, defendera wylaczylem na amen, uruchamiam zxawsze na prawach admina, odpowiedzi nie orzymalem , wiec pozosatje mi miec nadzije ze weresja testowa rozwiaze problem

[uratowalem sie powrotem do wersji z lutego]
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: Jurek B. »

uruchamiam zxawsze na prawach admina
Chyba raczej uruchamia Pan zawsze bez uprawnień admina? Bo uruchamianie aplikacji jako administrator powoduje, że Windows blokuje operacje zapisu, modyfikacji plików tej aplikacji.
Co do braku odzewu ze strony serwisu trudno się odnieść jeśli pisze Pan na forum, już po godzinach naszej pracy.
Wydaje się jednak, że najlepiej byłoby skontaktować się z serwisem jak doradzałem wcześniej. Ewentualnie jeśli uważa Pan, że to jest nieskuteczne, proszę dzwonić bezpośrednio do mnie - jestem dostępny od poniedziałku (tel. podany jest w programie).
Pozdrawiam Jurek B.
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

no ok jezeli uruchamianie na prawach na prawach admina ma generowac te problem to ok , bede uruhamial normalnie . nie oczekuje odpowiedzi wieczorem ani tez w ciagu kilku minut, ale no przez tydzien lub dwa fajnie byloby otrzymac odpowiedz
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

co prawda kilka poprzednich wersji bez praw admina generowalo puste gmle albo tylko wybrane obiekty wypuszczalo , ale moze ta nowa wersja zachowuje sie na odwrot
geoproj5
___
___
Posty: 96
Rejestracja: 09 lip 2022, 12:02

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: geoproj5 »

Jurek B. pisze: 16 maja 2023, 20:05
geoproj5 pisze: 16 maja 2023, 19:04
Jurek B. pisze: 12 maja 2023, 20:09

Jeśli nie ma precyzyjnych przepisów czy to w zakresie składu pliku GML, czy łuków, itp. to zawsze będą różne interpretacje i potem oczekiwania, dlatego bezpieczniej jest dać możliwość wyboru. Więc jeśli ktoś będzie chciał taki czy inny sposób zapisu obiektów w GML to w C-GEO będzie można to zrobić.
mam ogromna nadzieje ze moge te slowa interpretowac tak, ze w najblizszej przyszlosci obiekty powiazane relacyjnie z obiektami ktore modyfikowalem beda zaciągane do eksportu . mma juz niestety pierwsza odpowiedz z odgik ze ta odpowiedz pana I. oznacza nie , ze maja przyjac cala baze, ale wlasnie ze obiekty modyfikowane wraz z powiazanymi relacyjnie.
Proszę się nie niepokoić - pracujemy nad tym i powinno ono być dostępne lada dzień. W zasadzie jest już gotowe, ale teraz trwają testy wewnętrzne zanim udostępnimy to w nieoficjalnej wersji programu.
czy moze nowa wersja nieoficjalna jest juz do pobrania? jak wchodze w link http://softline.geo.pl/pliki/C-GML/cgml-test-setup.exe to wyskakuje blad
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Brak obiektu do którego istnieje referencja

Post autor: Jurek B. »

czy moze nowa wersja nieoficjalna jest juz do pobrania? jak wchodze w link http://softline.geo.pl/pliki/C-GML/cgml-test-setup.exe to wyskakuje blad
Tak, można ją już pobrać z tego linku.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ