GML - dublowanie obiektów

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

GML - dublowanie obiektów

Post autor: MarekOtt »

Mam problem.

Stworzyłem obiekt "jezdnia" (składający się z około 200 pkt). Czy jest jakaś możliwość, by teraz ją okrawężnikować, a wiec by w krawędzi tej jezdni wstawić krawężnik itp. ?

Czy mogę to zrobić tak, zaznaczam obiekt "jezdnia", następnie kopiuj na BDZ_Kraweznik, następnie klikam w ten kraweżnik i zmieniam kod na krawężnik (notabene nie działa wyszukiwanie w tym oknie po nazwie - trzeba znaleźć na liście), a następnie ustawić atrybuty ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3120
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: GML - dublowanie obiektów

Post autor: FaFaL »

MarekOtt pisze: 21 cze 2023, 15:10 Mam problem.
Czy mogę to zrobić tak, zaznaczam obiekt "jezdnia", następnie kopiuj na BDZ_Kraweznik, następnie klikam w ten kraweżnik i zmieniam kod na krawężnik (notabene nie działa wyszukiwanie w tym oknie po nazwie - trzeba znaleźć na liście), a następnie ustawić atrybuty ?
Powinno zadziałać, podczas eksportu istotny jest kod obiektu oraz atrybuty, więc ich poprawne wypełnienie powinno załatwić sprawę. Można wyczyścić ID jeśli przeniosło się ze starego obiektu.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: GML - dublowanie obiektów

Post autor: Jurek B. »

Przy takim kopiowaniu "na żywca", trzeba pamiętać o zamianie powierzchniowego obiektu jezdnia na liniowy krawężnik - najlepiej w edytorze obiektu usunąć ostatni punkt o numerze takim jak pierwszy punkt, a po zapisie obiektu, już na mapie ewentualnie połączyć ostatni punkt obiektu liniowego z pierwszym.
Przy czym raczej mało prawdopodobne jest by wszystkie krawędzie jezdni były otoczone krawężnikiem.
Jeśli nie ma takiego zamknięcia jezdni w jeden obiekt krawężnik, można skorzystać też z funkcji pokazanej na YT:
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1484
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: GML - dublowanie obiektów

Post autor: MarekOtt »

Dziękuję za dobre rady, popróbuję :)
ODPOWIEDZ