SHP Gazownia

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: SHP Gazownia

Post autor: Asia T. »

marcinn pisze: 28 sie 2023, 12:15
Jurek B. pisze: 19 cze 2023, 09:02 Opracowany zestaw obiektów dla gazowni umożliwia kartowanie obiektów punktowych z zapamiętywaniem wartości atrybutów - czyli to co opisałem we wcześniejszym wątku. Dotąd działało to tylko dla obiektów liniowych/powierzchniowych:
https://softline.geo.pl/forum//viewtopi ... ee5#p43945
Założyłem projekt z szablonem gazownia.zmp oraz instrukcją K1 98. Nie mam w ogóle możliwości zapamiętania wartości pól, tylko dlaczego?
U mnie tak wygląda okno

Bez tytułu.png
Zapamiętywanie wartości pól działa tylko w momencie rysowania danego obiektu - należy zaznaczyć zapamiętywanie oraz spod prawego klawisza myszy wybrać "zaznacz/odznacz" dla tego pola, którego wartość chcemy zapamiętać.
Zrzut ekranu u Pana pokazuje już okno nie w trybie rysowania, a edycji, czyli podgląd danych narysowanego już obiektu. Tam nie ma możliwości zapamiętywania.
obraz_2023-08-28_122446619.png
obraz_2023-08-28_122446619.png (47.52 KiB) Przejrzano 743 razy
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SHP Gazownia

Post autor: marcinn »

Asia T. pisze: 28 sie 2023, 12:24 Zapamiętywanie wartości pól działa tylko w momencie rysowania danego obiektu - należy zaznaczyć zapamiętywanie oraz spod prawego klawisza myszy wybrać "zaznacz/odznacz" dla tego pola, którego wartość chcemy zapamiętać.
Dziękuję za podpowiedź. Okienko mi się nie wyświetlało, ale już znalazłem wyjście- trzeba w opcjach programu> Mapa c.d. mieć zaznaczoną opcję "wyświetlaj okienko do wpisywania danych po narysowaniu obiektu". A tak przy okazji- jest gdzieś do tej opcji jakaś ikonka do szybkiego włączania/wyłączania tej funkcji? Domyślnie nie pracuję na bazach danych i dlatego miałem to wyłączone
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3126
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: SHP Gazownia

Post autor: FaFaL »

marcinn pisze: 28 sie 2023, 12:52 A tak przy okazji- jest gdzieś do tej opcji jakaś ikonka do szybkiego włączania/wyłączania tej funkcji? Domyślnie nie pracuję na bazach danych i dlatego miałem to wyłączone
Tak, pod ikonką trybika na mapie
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1132
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: SHP Gazownia

Post autor: marcinn »

FaFaL pisze: 28 sie 2023, 12:58
marcinn pisze: 28 sie 2023, 12:52 A tak przy okazji- jest gdzieś do tej opcji jakaś ikonka do szybkiego włączania/wyłączania tej funkcji? Domyślnie nie pracuję na bazach danych i dlatego miałem to wyłączone
Tak, pod ikonką trybika na mapie
Dzięki!
ODPOWIEDZ