Posypało się świątecznie

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Posypało się świątecznie

Post autor: Zbysiu »

Próbowałem sobie dodać do tabeli kolumnę kod2, żeby mieć dane zapisane w pomiarze GNSS pod kodem i niestety nie pamiętałem ustawień jakie mają być przy stworzeniu dodatkowej kolumny w tabeli, żeby to działało. Trochę pogmatwałem z ustawieniami typu - i przy wybraniu Data program zrobił fikołka i pokazał, jak niżej:

Odinstalowałem program łącznie z usunięciem całego katalogu, ale nic nie pomogło. Co mam wyrzucić ?
Załączniki
C-geo.png
C-geo.png (16.28 KiB) Przejrzano 418 razy
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Posypało się świątecznie

Post autor: Jurek B. »

Nie trzeba nic wyrzucać, ani nawet dodawać, wystarczy w Opcje-Parametry programu, zakładka Obliczenia, włączyć:
"jeśli brak kodu w słowniku kodów to zapisz kod do kolumny kod2"
Wtedy program sam doda tą kolumnę do tabeli jeśli w danych GNSS będą nietypowe kody.
Pozdrawiam Jurek B.
Zbysiu
_____
_____
Posty: 323
Rejestracja: 31 mar 2005, 20:56

Re: Posypało się świątecznie

Post autor: Zbysiu »

Dzięki, o to mi chodziło, ale przy okazji tych moich nieudolnych działań, program się posypał i wyrzucał taki komunikat jak wyżej. Niestety po zamknięciu okna z komunikatem po chwili pojawiał się ponownie i ponownie i ponownie nie pozwalając na jakiekolwiek działanie. Poradziłem sobie usuwając pechową tabelę i zakładając nową.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8199
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Posypało się świątecznie

Post autor: Jurek B. »

Zbysiu pisze: 12 lis 2023, 09:32 Dzięki, o to mi chodziło, ale przy okazji tych moich nieudolnych działań, program się posypał i wyrzucał taki komunikat jak wyżej. Niestety po zamknięciu okna z komunikatem po chwili pojawiał się ponownie i ponownie i ponownie nie pozwalając na jakiekolwiek działanie. Poradziłem sobie usuwając pechową tabelę i zakładając nową.
Tak, w tej tabeli zapewne był konflikt między oczekiwanym formatem "text" w kodzie źródłowym dla pola kod2, a formatem "Data" dla tego atrybutu, który Pan nadał samodzielnie.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ