Biblioteka kodów 2021 do kontrolera

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
jergeo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Biblioteka kodów 2021 do kontrolera

Post autor: jergeo »

Czy ktoś mógłby udostępnić bibliotekę kodów 2021 celem zaimportowania do kontrolera? Używam sprzętu GeoMax oraz Leica i chciałbym zacząć kodować w kontrolerze, żeby do CGEO zgrać wyniki pomiaru ze wstępnie uzupełnionymi atrybutami.
Asia T.
Team
Team
Posty: 709
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Biblioteka kodów 2021 do kontrolera

Post autor: Asia T. »

jergeo pisze: 15 maja 2024, 09:02 Czy ktoś mógłby udostępnić bibliotekę kodów 2021 celem zaimportowania do kontrolera? Używam sprzętu GeoMax oraz Leica i chciałbym zacząć kodować w kontrolerze, żeby do CGEO zgrać wyniki pomiaru ze wstępnie uzupełnionymi atrybutami.
Ale chodzi Panu o oprogramowanie Leica Captivate? Bo oni chyba nie udostępniają niestety kodów 2021, ale wystarczy zaimportować do C-GEO modułem importu mapy Leica XML wyniki pomiaru na szablon 2021 i uzyska Pan mapę w nowym standardzie. Więcej tutaj:
https://softline.geo.pl/wiki/index.php? ... _Leica_XML
jergeo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: Biblioteka kodów 2021 do kontrolera

Post autor: jergeo »

Rozumiem, że do Leica otrzymuje się dedykowaną bibliotekę kodów 2015 i można to zaimportować do CGEO na szablon 2021 za pomocą modułu w CGEO.

A jakby to wyglądało w oprogramowaniu X-PAD. Jeżeli stworzę bibliotekę kodów w X-PADzie, to w jakim formacie to wyeksportować i czym zaimportować do CGEO?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8216
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Biblioteka kodów 2021 do kontrolera

Post autor: Jurek B. »

jergeo pisze: 15 maja 2024, 12:02 Rozumiem, że do Leica otrzymuje się dedykowaną bibliotekę kodów 2015 i można to zaimportować do CGEO na szablon 2021 za pomocą modułu w CGEO.

A jakby to wyglądało w oprogramowaniu X-PAD. Jeżeli stworzę bibliotekę kodów w X-PADzie, to w jakim formacie to wyeksportować i czym zaimportować do CGEO?
Przede wszystkim dla sprzętów Leica należy zakupić odpowiedni moduł do C-GEO: Leica XML, wtedy także otrzymuje się do Leica Polska dodatkowe funkcje w kontrolerze. Nie wiem jak to by funkcjonowało w X-PAD, bo bez tych funkcji w Captivate, eksportowany XML nie będzie miał wymaganej struktury.
Pozdrawiam Jurek B.
jergeo
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 27 sty 2022, 08:37

Re: Biblioteka kodów 2021 do kontrolera

Post autor: jergeo »

Mamy wykupiony ten moduł Leica do CGEO.

Pytanie czy macie informację, czy eksportując XML z X-PADa (musielibyśmy dokupić moduł GIS, bo bez tego modułu mogę nadać punktowi jedynie kod, bez atrybutów) do CGEO przez ten moduł Leici, czy to zagra?

Geoline z tego co wiem, to nie ma gotowej biblioteki 2015 czy 2021, ale mógłbym stworzyć okrojona bibliotekę np. tylko do kodowania obiektów punktowych. Reszta pomierzonych punktów, bez kodu, importowała by się na warstwę zerową.

Jeszcze w sprawie sprzętu Leica: nie ma nowej biblioteki kodów, czyli nadal działamy w terenie na kodach 2015? Czy to pytanie do wsparcia Leica?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8216
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Biblioteka kodów 2021 do kontrolera

Post autor: Jurek B. »

Pytanie czy macie informację, czy eksportując XML z X-PADa (musielibyśmy dokupić moduł GIS, bo bez tego modułu mogę nadać punktowi jedynie kod, bez atrybutów) do CGEO przez ten moduł Leici, czy to zagra?
Geoline z tego co wiem, to nie ma gotowej biblioteki 2015 czy 2021, ale mógłbym stworzyć okrojona bibliotekę np. tylko do kodowania obiektów punktowych. Reszta pomierzonych punktów, bez kodu, importowała by się na warstwę zerową.
Trudno powiedzieć, z tego co wiem, stworzenie takiej biblioteki przez Leica Geosystems było pracochłonne.
W Leica koduje się zgodnie z 2015, a potem C-GEO konwertuje to automatycznie do 2021.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ