malo zmian w edycji rastra

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Źródlewski

malo zmian w edycji rastra

Post autor: Źródlewski »

Prawde mowic liczylem ze w 8 bardziej zmodyfikujecie sama edycje rastra i przyznam ze strasznie brakuje mi wielu opcji, ktore w innych programach sa juz od dawna np: zaczytuje 2 rastry o tym samym pokryciu ,zaznaczam byle jaki wielokat, z jednego wycinam to co jest na zewnatrz wielokatu, z drugiego wycinam to co jest w srodku wielokatu, na koncu scalam i mam piekny montaz. Nie doszukalem sie takich opcji w c-geo ani c-rastrze - nie umiem szukac?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Łączenia rastrów z wycinaniem podczas wpasowania nie mieliśmy w planie - na razie przekracza to nasze możliwości.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3123
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Post autor: FaFaL »

Ogónie wycięcie części wpasowanego rastra jest możliwe w C-Raster. Jednak Pan Źródlewski chyba by chciał aby tą operację można było wykonać np. w C-GEO gdy są otwarte dwa rastry. Rastry mają część wspólną. Jeden z nich wybieramy jako aktywny i wycinamy z niego część wspólną z drugim rastrem (chodzi o narzędzie które pozwoli na mapie narysować obszar - np. prostokąt - z którego będzie wycięty -wymazany- fragment wyświetlonego rastera. Taką funkcję autorzy już mają w C-Raster, ale trzeba ją przenieść do C-GEO bo tam mamy lepszą kontrolę który właściwie fragment chcemy wyciąć (bo np. znamy dokładne współrzędne niepotrzebnej części).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Takie operacje faktycznie powinny się dać wykonać po wprowadzeniu odpowiednich narzędzi przez nas - ale to nie będzie na "jutro" że tak powiem.
Pozdrawiam Jurek B.
Źródlewski

Post autor: Źródlewski »

Dla sprostowania zebysmy sie dobrze zrozumieli:
Mam dwa rastry ta sama sekcja, zaznaczam kontur na warstwie aktywnej kontur a nie prostokat i wycinam z jednego to co w srodku a z drugiego to co na zewnatrz na koncu mam polaczone dwa rastry... Mi osobiscie bardzo na tym nie zalezy bo mam do tego program, sugeruje jednak ze w kierunku edycji rastra autorzy c-geo moglobliby zrobic troche wiecej... A czy nie moznaby wprowadzic przyciagania do srodka krzyza kresek? Jak wpasowuje byle jaki maly raster to za kazdym razem musze korygowac wspolrzedne krzyza dodane przez wskazanie.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8200
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Jeżeli chodzi o taką operację, to jeszcze coś innego niż zrozumieliśmy. To byłoby może do zrobienia - po wpasowaniu jednego i drugiego rastra, możnaby wykorzystać nową opcję w rastarch v8 - ograniczenie obszaru rastra - zapisywać go, a potem zaczytywać do drugiego wpasowanego rastra. Oba odpowiednio przycięte rastry dobrze by się na siebie nakładały.
Co do dociągania do krzyża siatki - zobaczymy.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ