Wstawianie powierzchni działek na mapę

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geoplus

Wstawianie powierzchni działek na mapę

Post autor: geoplus »

Dlaczego przy wstawianiu powierzchni działek na mapę z bazy danych program przy powierzchniach obliczonych wstawia je w jednostkach ustawionych w opcjach programu, a w przypadku powierzchni wyrównanych tylko w metrach kwadratowych?
Poza tym, jeżeli wstawimy powierzchnię na mapę, to w przypadku usunięcia później tego napisu usuwana jest również działka, której ten napis dotyczy. Proszę o szybkie wprowadzenie odpowiednich poprawek.

AD

PS. rozszerzenie pisze się przez "rz".
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Jest tak dlatego że tylko pole "Powierzchnia" jest formatowane zgodnie z ustawieniami opcji jednostek powierzchni, pozostałe pola sa traktowane jak zwykłe pola liczbowe. Poproszę jednak programistę o zmiane w programie tak aby także pola pow.ewid. i pow. wyrówn. podlegały tym samym zależnościom.
Niestety nie udało mi się potwierdzić faktu usuwania działki po usunięciu napisu - taka zależność nie powinna występować - być może zaznaczył Pan zarówno napis jaki działkę?
Pozdrawiam Jurek B.
geoplus

Post autor: geoplus »

Proszę założyć nowy projekt, tabelę i utworzyć w nim jedną działkę. Następnie wyedytować ją, nadać jej numer i zapisać do bazy danych.Następnie z poziomu bazy danych wstawić jej numer lub powierzchnię na mapę ikoną "Przenieś na mapę". Później zaznaczyć myszką wstawiony numer lub powierzchnię i nacisnąć klawisz DELETE. U mnie znika zarówno numer lub powierzchnia jak i czołówki działki. Jeśli nie uda się Panu tego powtórzyć u siebie - spróbuję jeszcze raz przeinstalować C-geo (wersja z 14.01.2008).

Z poważaniem

AD
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Proszę o wysłanie swojego projektu - u mnie wszystko jest ok
Pozdrawiam Jurek B.
geoplus

Post autor: geoplus »

Dziękuję za sprawdzenie. Po kolejnej instalacji (tym razem od podstaw) wszystko wróciło do normy.

Pozdrawiam

AD
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

geoplus pisze:Proszę założyć nowy projekt, tabelę i utworzyć w nim jedną działkę. Następnie wyedytować ją, nadać jej numer i zapisać do bazy danych.Następnie z poziomu bazy danych wstawić jej numer lub powierzchnię na mapę ikoną "Przenieś na mapę". Później zaznaczyć myszką wstawiony numer lub powierzchnię i nacisnąć klawisz DELETE. U mnie znika zarówno numer lub powierzchnia jak i czołówki działki. Jeśli nie uda się Panu tego powtórzyć u siebie - spróbuję jeszcze raz przeinstalować C-geo (wersja z 14.01.2008).
AD
U mnie dzieje sie tak pa zaktualizowaniu do wersji z dnia 14.01.
W wczesniejszych wersjach jest wszystko ok.
geoplus

Post autor: geoplus »

Panie Jurku.
Niestety znikanie działki przy usuwaniu jej numeru powróciło. I zupełnie nie wiem w jakich okolicznościach.
Przesyłam w załączeniu nowy projekt, chociaż powyższy efekt występuje i w starych projektach.

Pozdrawiam

AD
Załączniki
Test01.zip
(20.44 KiB) Pobrany 85 razy
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

Problem nadal istnieje, przynajmniej umnie.
A jak jest u Ciebie "geoplus" ?
geoplus

Post autor: geoplus »

U mnie było podobnie. Program głupiał po instalacji wersji z 14.01. Ale po odinstalowaniu go (łącznie z usunięciem katalogów - poza projektami) i ponownej instalacji wersji z października ub. roku, a następnie instalacji od razu ostatniej wersji z 30.01. błędne działania ustąpiły (jak na razie).

Pozdrawiam

AD
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Post autor: pabik1 »

geoplus pisze:po odinstalowaniu go (łącznie z usunięciem katalogów - poza projektami) i ponownej instalacji wersji z października ub. roku, a następnie instalacji od razu ostatniej wersji z 30.01. błędne działania ustąpiły (jak na razie).

Pozdrawiam

AD
Pomogło(jak na razie).
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Post autor: fancegeo »

wersja z 30.01.2008 nie usuwa problemu?
U mnie w dalszym ciagu kasuja sie dzialki!!!
Nistety wystepuje to chyba we wszystkich projektach!
Fukcja cofnij przywraca dzialki do bazy, ale to w sytuacji jak sie zauwazy problem.
Po zamkieciu tabeli stracilem dzialki z kilkunastu projektow. No ni czas na ponowne "klepanie" ........... i "kilkanie"
pozdrawiam
fancegeo
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8205
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Post autor: Jurek B. »

Witam
Przykro mi ale nie możemy tego potwierdzić w żaden sposób - na razie nic nie jesteśmy w stanie pomóc - być może moglibyśmy coś wykryć prrzez połączenie z Pana komputerem za pośrednictwem programu VNC.
Pozdrawiam Jurek B.
fancegeo
_____
_____
Posty: 260
Rejestracja: 11 kwie 2005, 22:24

Post autor: fancegeo »

Nowa instalacja od "zera" pomogla i oczywiscie upgrade z 30.01.08.
pozdrawiam
fancegeo
ODPOWIEDZ