Błędy, errory, resety.

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: ariel0-0 »

Jurek B. pisze:
Informacja o pliku w repozytorium, niewłaściwa data lub jej brak
U mnie, świeżo umieszczony projekt w repozytorium ma podane właściwe informacje.
Czy u Pana nie widać tych danych także na nowych wpisach?
Świeżo dodany plik ma informacje, ale wcześniejsze nie mają, nie wszystkie. W takim przypadku informacja nie jest odświeżana i wyświetlane są dane wcześniej klikniętego pliku.
Jurek B. pisze:
Niwelacja - ciąg wiszący, w raporcie źle podaje fdh. Pomiar podwójny.
Proszę o przesłanie przykładowego ciągu - na moich przykładach mam wyniki poprawne.
W przypadku np. przeniesienia wysokości z jednego punktu na drugi z podwójnymi odczytami, metodą ciągu wiszącego, w raporcie jest fdh -999 zamiast różnicy pomiędzy odczytami. Przeslę przykładowy raport mailem.
Have a nice day
radeck
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2012, 10:19

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: radeck »

Witam.
W momencie zakładania nowej tabeli program zaczyna "mielić" komputer po jakimś czasie wyskakują errory "data_utworzenia" nie może być nazwą pola" i "data_modyfikacji nie może być nazwą pola" Obrazek

W opcjach programu odznaczone mam "dodaj pola data utworzenia i data modyfikacji do nowo zakładanych tabel" oraz do tabel utworzonych w poprzednich wersjach.
po kliknięciu ok na obu można na normalnie pracować. Jest to trochę denerwujące.
Mam zainstalowane najnowsze aktualizacje.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: grzes »

radeck pisze:Witam.
W momencie zakładania nowej tabeli program zaczyna "mielić" komputer po jakimś czasie wyskakują errory "data_utworzenia"
Mielenie jest prawdopodobnie spowodowane uzyciem duzego szablonu (np mapa_zasadnicza).
Komunikat wydaje mi sie ze poprawiony - plik exe do testow
pozdrawiam
grzes
radeck
___
___
Posty: 57
Rejestracja: 08 lut 2012, 10:19

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: radeck »

Dzięki. Problem rozwiązany :D
Radek
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: piotrt »

Dzień dobry
Proszę o sprawdzenie modułu obliczenia tachimetryczne ponieważ program niewłaściwie liczy odchyłki kątowe nawiązania:
Załączniki
błąd.png
błąd.png (23.71 KiB) Przejrzano 3905 razy
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: piotrt »

Ps
Wpisałem dla kontroli inną wartość kierunku nawiązania w pkt. pp 2689 -_efekt-jak widać
Załączniki
bład2.png
bład2.png (18.24 KiB) Przejrzano 3891 razy
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3131
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: FaFaL »

Domyślnie C-GEO uśrednia kierunki na ten sam punkt osnowy. Aby widzieć odchyłki proszę rozwinąć menu pod prawym klawiszem myszki i odznaczyć funkcję uśredniania pomiarów na ten sam punkt (ostatnia pozycja).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: piotrt »

Błąd nadal występuje:
dwa pierwsze obrazy pokazują błędy ,kiedy wpisuję inną wartość nawiązania w pkt.pp2689 niż właściwe (z zaznaczeniem i bez zaznaczenia opcji " uśredniaj nawiązanie na ten sam punkt") , obraz trzeci pokazuje oryginalny dziennik i błędy,
Załączniki
bład5.png
bład5.png (19.99 KiB) Przejrzano 3862 razy
blad4.png
blad4.png (21.99 KiB) Przejrzano 3862 razy
bład3.png
bład3.png (15.85 KiB) Przejrzano 3862 razy
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: grzes »

To jeszcze poproszę o komentarz co uważa Pan za błąd. Mi się wydaje że jest OK
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: piotrt »

grzes pisze:To jeszcze poproszę o komentarz co uważa Pan za błąd. Mi się wydaje że jest OK
Mój to myślenia jest następujący: zakładamy ,że nie uśredniamy nawiązania na ten sam punkt, (czyli mamy odchyłki : w pkt.pp2689 : 0,0000 , następnie na pp 2689 : 99,9977 ,i w pkt pp1263 odchyłkę 0,0040) i przyjmiemy że pierwszy odczyt jest poprawny , to aby drugą odchyłkę wyzerować , należałoby do niej dodać wartość 99,9977 a nie 50,0008 . Podobnie do trzeciej odchyłki należałoby dodać wartość 0,0040 a nie 50,0008. Dlatego może lepiej byłoby nie tworzyć średniej z wartości 99,9997+0,0040 a pozostawić w wykazie odchyłki na poszczególnych kierunkach.
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: piotrt »

Ps
Wartości poprawek ze znakami przeciwnymi do wartości obliczonych przez program
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: grzes »

Zebym dobrze zrozumial - wszystko liczy sie OK, a jedyną wątpliwość budzi wyliczanie odchyłki przy więcej niz 2 punktach nawiązania (nie powinna być wyliczana)?
pozdrawiam
grzes
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: piotrt »

Właśnie tak.Odchyłki na poszczególnych punktach nawiązania są liczone poprawnie, natomiast odchyłka końcowa (przy więcej niż dwóch punktach nawiązania) nie powinna być liczona jako średnia arytmetyczna z sumy odchyłek nawiązań.Proponuję rozważenie pozostawienie do wydruku tylko odchyłki na poszczególnych punktach nawiązania. Podany przykład jest jak najbardziej abstrakcyjny - odchyłki tak duże rzadko się zdarzają- ale miałem na celu przedstawienie moich wątpliwości.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8222
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: Jurek B. »

Mam pytanie w związku z tym, czy jest jakiś przepis, na który powołał się ktoś kto zakwestionował wyliczanie takiej średniej odchyłki?
Wartość tej odchyłki liczona jest w C-GEO od kilkunastu lat i dotąd nikt nie zgłaszał problemów z jej interpretacją.
Może lepiej nie zmieniać czegoś co się przyjęło.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2880
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Błędy, errory, resety.

Post autor: grzes »

UWAGA! PROSZĘ NIE PISAĆ JUZ W TYM WĄTKU. DO KAZDEGO NOWEGO ZGLOSZENIA PROSIMY O ZAŁOŻENIE NOWEGO WĄTKU.
pozdrawiam
grzes
Zablokowany