Dziennik pomiarów RTK/RTN

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: grzes »

tomek pisze:UPAŁ.... Chodziło mi o zakładkę "pomiary" Zaznacz itd i jeszcze usuń zaznaczone -bo teraz trzeba "usuń wiersz". W naszym PODGik trzeba oddać tylko to co na szkicu -a czasami mierzy się dużo więcej.
W wersji testowej dodane nowe ikonki:
rtk_iko.png
rtk_iko.png (8.59 KiB) Przejrzano 4924 razy
pozdrawiam
grzes
tomek
____
____
Posty: 217
Rejestracja: 21 kwie 2005, 22:57

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: tomek »

Coś da się zrobić z tym formularzem dla instrumentu Leica -żeby moduł przenosił automatem pomiary mimośrodowe i obliczył punkty?Czy odpuszczamy temat i wpisujemy nadal ręcznie?
[size=134][url=http://www.geodezja.net.pl/]www.geodezja.net.pl[/url][/size]
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Nie da się stworzyć takiego formularza, a w plikach xml też nie ma tej informacji. Jedynie po imporcie do LGO daje sie wyexportować mimośrody - możemy coś takiego przygotować.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: kristof »

A może dałoby się zrobić aby do dziennika szło wkleić pikiety z tabeli ?
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: bartek1122 »

kristof pisze:A może dałoby się zrobić aby do dziennika szło wkleić pikiety z tabeli ?
Fajny pomysł:) :D
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

bartek1122 pisze:
kristof pisze:A może dałoby się zrobić aby do dziennika szło wkleić pikiety z tabeli ?
Fajny pomysł:) :D
Taaaa, podrabianie w skali hurtowej.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: kristof »

Niestety - czasami trzeba coś ulepszyć.
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: kristof »

Czy obecnie można zmienić numery mierzonych pkt. nr przez dołożenie przedrostka "." lub innego znaku ?
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Niestety automatu nie mamy, ale pamiętamy o tym
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: janek »

Jak się ma możliwość importu z Leica VIVA GNSS CS 15. Czy jest gdzieś to opisane.
I tu przy okazji zapytam, czy ktoś importuje pliki z tego odbiornika i tachimetru Leica TS 06 power do modułu wyrównania osnowy. Ponieważ chciałbym się z tym bliżej zapoznać to proszę o informację gdzie znajdę jakiś przykład. A może ktoś z Kolegów da jakieś praktyczne rady
Janek B.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

janek pisze:Jak się ma możliwość importu z Leica VIVA GNSS CS 15. Czy jest gdzieś to opisane.
W kontrolerze należy zrobić eksport roboty do pliku LandXML (z włączeniem opcji HexagonXML) i taki plik można wczytać do modułu RTK. Jedynym problemem jaki mamy jest uwzględnienie pomiarów mimośrodowych - leica nie przekazuje ich w plikach XML (a przynajmniej takich jakie widziałem).

Co do tachimetru to nic różniącego się względem postępowania z innymi tachimetrami. Najlepiej zgrać z instrumentu plik IDEX, zaimportować do C-GEO, oznaczyć punkty osnowy (do której się nawiązujemy oraz tą co wyznaczamy), zapisać skorygowane stanowiska i wczytać do modułu wyrównania w zakładce tachimetria .. Trzeba na jakieś robocie spróbować. Zrobiliśmy wszystko, aby w module wyrównanie 3D proces wyrównania był jak najprostszy.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
janek
______
______
Posty: 610
Rejestracja: 21 mar 2005, 18:37

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: janek »

Panie Rafale, dziękuję, niebawem wypróbuję.
Janek B.
mlaskowski
__
__
Posty: 20
Rejestracja: 19 paź 2015, 10:37

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: mlaskowski »

Witam,

mam kilka uwag do modułu RTK/RTN

Wczytuję plik TSJ z GPS'a i chcę użyć lokalizacji, którą zainicjowałem w tym projekcie:

1. Nie da rady ustawić opcji układ lokalny, gdyż pojawia się błąd

Obrazek

2. Jeżeli już wybiorę układ 1965 / 4 i wczytam dane ustawiam poniższe parametry:

Obrazek

i próbuję stworzyć z punktów kontrolnych plik z parametrami do kalibracji:

Obrazek

jednak gdy próbuję go zapisać (ptaszek V) to wyskakuje błąd:

Obrazek

Link do błędu: http://mlaskowski.pl/blad.txt

Dodatkowo w zakładce współrzędne po lokalizacji w kolumnie X wyświetla się wysokość, kolumna Y jest OK a w kolumnie H nie pojawia się nic

Obrazek

Ni jak wyliczone współrzędne mają się do prawidłowych, które generuje np. raport TPI

Obrazek

Obrazek

Proszę o informację, czy może ja robie coś nie tak, czy ten wasz program nie do końca poprawnie działa z plikami, w których pojawia się lokalizacja
Poniżej link do raportu z programu Raport ASG (poprawnego) oraz do surowego pliku TSJ.

http://mlaskowski.pl/pomiar.zip
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Dzień dobry
Nad funkcją lokalizacji jeszcze pracujemy, dlatego nie wszystko działa. Myślę, że w ciągu około 2 tygodni uda się ją dokończyć, aby wszystko działało bez problemów. Aktualnie działa tylko lokalizacja z plików RW5, reszta nadchodzi (proszę jeszcze o chwilkę cierpliwości). Jak tylko skończymy prace związane z interfejsem i obliczeniami to dodamy odczyt lokalizacji z plików Topcona.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

kristof pisze:Czy obecnie można zmienić numery mierzonych pkt. nr przez dołożenie przedrostka "." lub innego znaku ?
Dzień dobry
W aktualnej wersji testowej dodano przenumerowanie (a przy okazji dodawanie przedrostków itp).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: Jakub Kwinta »

Przenumerowanie chodzi dobrze :) tego brakowało
Przy okazji zgłaszam , że opcja "do tabeli" zaznaczone punkty nie działa poprawnie. Za każdym razem są importowane wszystkie punkty a nie te zaznaczone.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

a to kicha
Pozdrawiam Rafał Kocierz
kristof
____
____
Posty: 187
Rejestracja: 18 kwie 2005, 19:40

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: kristof »

A może przy okazji da się coś zrobić z funkcją wklejania pikiety z tabeli ?
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: bartek1122 »

kristof pisze:A może przy okazji da się coś zrobić z funkcją wklejania pikiety z tabeli ?
Jestem bardzo za :D
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Jakub Kwinta pisze:Przenumerowanie chodzi dobrze :) tego brakowało
Przy okazji zgłaszam , że opcja "do tabeli" zaznaczone punkty nie działa poprawnie. Za każdym razem są importowane wszystkie punkty a nie te zaznaczone.
FaFaL pisze:a to kicha
Mój błąd, Grześ zwrócił mi uwagę, że funkcja działa, ale przecież nie zapisujemy do tabeli pomiarów, tylko współrzędne, więc punkty trzeba zaznaczyć na zakładce współrzędnych. Przyznam się że całkiem o tym zapomniałem :/
Pozdrawiam Rafał Kocierz
Jakub Kwinta
_____
_____
Posty: 346
Rejestracja: 02 gru 2012, 18:55

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: Jakub Kwinta »

Na to bym nie wpadł. Może dałoby radę dorobić , że zaznaczenie w zakładce pomiarów też będzie działało jak zaznaczenie w zakładce współrzędnych.
Szczerze mówiąc większość działań odbywa się w zakładce pomiaru i nawet nie przechodzę do współrzędnych tylko od razu jest zapis do tabeli.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

mlaskowski pisze:Witam,

mam kilka uwag do modułu RTK/RTN

Wczytuję plik TSJ z GPS'a i chcę użyć lokalizacji, którą zainicjowałem w tym projekcie:
....
Proszę o informację, czy może ja robie coś nie tak, czy ten wasz program nie do końca poprawnie działa z plikami, w których pojawia się lokalizacja
Poniżej link do raportu z programu Raport ASG (poprawnego) oraz do surowego pliku TSJ.
Dzień dobry
Mniej więcej ukończyliśmy funkcję kalibracji na lokalne punkty osnowy. W przypadku plików TSJ (jak z przykładu) wykonujemy następujące kroki:
1. Ustawiam układ na "najbliższy docelowemu), czyli w tym przypadku 1965 strefa 4.
2. Na zakładce "Dane ogólne" naciskamy przycisk Nowej kalibracji, a z listy do wyboru należy wybrać konwersję z Topcona
3. Pojawi się okno z punktami łącznymi, należy wykonać obliczenia i zapisać kalibrację
4. Zaimportować dane pomiarowe
5. Sprawdzić ustawienie czy ustawiono wykorzystanie transformacji lokalnej
6. Wykonać obliczenia.

Zapisaną kalibrację można wykorzystywać w przyszłości ....
Filmik:
https://www.dropbox.com/s/0edd3ai3emb1x ... J.wmv?dl=0

W tym momencie potrafimy odczytywać kalibrację z formatów LOC (SurvCE) oraz TSJ/MJF. Użytkownicy innych odbiorników mogą tworzyć kalibrację na podstawie punktów kontrolnych albo ręcznie.

Oczywiście aby wykorzystać nową funkcję należy pobrać wersję testową.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: PrzemekN »

Fajnie działa ta lokalizacja GPS, mam jeszcze prośbę co do możliwości pobierania punktów kontrolnych z dziennika gps poprzez zaznaczenie w dzienniku pomiarowym punktów dodatkowych
typu punktu (1D, 2D, 3D) pomocne przy przeliczaniu wysokości z KR 86 na 60.Większość obrębów powiatu wrocławskiego prowadzona jest jeszcze w Kronsztadzie 60. Aktualnie liczę różnice
z wysokości z GPS-a i niwelacji geometrycznej armatury i dodaję średnią wartość do wysokości z pomiaru gps-em. Wprowadzenie takiej opcji umożliwiło by przeliczenie wysokości do
Kr 60 na podstawie za niwelowanej armatury bezpośrednio w dzienniku gps. W aktualnym stanie wymaga to zmiany nazw pikiet które chcemy zrobić jako kontrolne poprzez dodanie przyrostka
takiego jaki jest nadawany punktom kontrolnym. Odczyt z dziennika parametrów- typu punktu(1D,2D,3D) znacząco by to uprościł.
PrzemekN
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: FaFaL »

Dzień dobry
Może spróbuje Pan inaczej, proszę wczytać pomiar RTN do dzienników, następnie w zakładce pomiarów znaleźć punkt dla którego ma Pan wyznaczoną wysokość w obowiązującym układzie. Dla tego punktu w kolumnie Typ punktu proszę rozwinąć listę i wybrać Punkt kontrolny. Nacisnąć przycisk obliczeń. Punkt ten (bez zmiany nazwy itp) pojawi się w zakładce punktów kontrolnych. Teraz można już spokojnie wybrać tworzenie lokalizacji w oparciu o punkty kontrolne....
Proszę sprawdzić czy dla Pana taki sposób załatwia sprawę... (w zasadzie wszystko jest jak w Pana propozycji, tylko trzeba raz nacisnąć Żarówkę...)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PrzemekN
___
___
Posty: 64
Rejestracja: 02 kwie 2008, 22:08
Lokalizacja: Wrocław

Re: Dziennik pomiarów RTK/RTN

Post autor: PrzemekN »

Fakt, działa, trzeba tylko po policzeniu utworzyć nowy plik z parametrami kalibracji.
PrzemekN
Zablokowany