Przesłanianie części mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Przesłanianie części mapy

Post autor: WueM »

Witam
Dostałem zadanie stworzenia obrazka w pliku PDF w kolorach czarnym i białym.
Próbowałem przez formularz, ale zawsze zostawało coś kolorowego (linie).
Następną próbą było przeniesienie formularza na mapę i wydrukowanie do PDFcreatora żądanego fragmentu mapy. Samo drukowanie - w porządku, ale pod tabelką formularza była część mapy, której nie powinno być widać. W mapie, na pasku jest opcja przesłaniania, więc chciałem ją wykorzystać. Przesłoniło, jak najbardziej, tylko, że wszystko i nic nie było widać (tego, co miało być na wierzchu, też nie było). Żonglowanie warstwami nie pomogło.
W dalszej kolejności utworzyłem warstwę z wzorem wypełnienia - pełne białe pole z niewidoczną linią (z opcji linii). To z kolei zasłania linie, ale widać wszystkie napisy z odnośnikami i punkty.
Czy jest ktoś, kto mógłby mi pomóc i wyjaśnić, jak zrobić, żeby obrazek był czarno-biały i żeby na nim było to i tylko to, co chcę?
Pozdrawiam
Witek
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: ariel0-0 »

Spróbuj wydruku "wybrany obszar" albo "obszar ograniczony zaznaczonym obiektem" dostępne pod ikonką drukarki, w opcjach wydruku zaznacz "druk czarnobiały". Do wydruku użyj wirtualnej drukarki pdfcreator, dopdf, bullzip pdf printer, itp
Have a nice day
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: WueM »

Używam pdfcreatora. Zaznaczanie obiektu do wydruku nic nie da - nie wydrukuje się ramka z formularza, którą przeniosłem na mapę. Pod tą ramką (tabelką) jest właśnie część mapy, z którą nie wiem co zrobić. Druk czarno-biały zaznaczyłem już kilka dni wcześniej i co chwilę sprawdzam - ciągle jest zaznaczony .
Spróbuję jeszcze podpowiedzianych wirtualnych drukarek.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: energeo »

A czy nie ma tam rastrów kolorowych ?
Opcja tyczy elementów wektorowych i napisów, raster trzeba zmatowić programem graficznym.
:?:
pozdrawiam
wini
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: WueM »

Rastrów nie ma. W "doPDF" tworzy obraz kolorowy.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: energeo »

Ja mam BullzipPDF i działa prawidłowo.
Jeśli ciągle masz kolor zrób eksport "do innej mapy" tam sprawdź wydruk.
pozdrawiam
wini
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: WueM »

bullzip - napisy czarne, linie kolorowe.

Na dzisiaj koniec. Dalszy ciąg eksperymentów jutro.
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: WueM »

Spróbuję jeszcze porady energeo.
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: WueM »

No i dalej linie są kolorowe. Zastanawiam się, czy nie dzieje się coś z komputerem? Ale jak sobie pomyślę o przeinstalowaniu, to chyba bym wolał iść na długi urlop...
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: energeo »

1. wysłać projekt do Softline ( sprawdź czy nowa mapa z kilkoma kreskami też źle drukuje ? )
2. zaktualizować (wgrać starszą wersję ) sterownika karty graficznej ( wiem że to dziwne ale przynajmniej dawniej była w systemie Windows korelacja sterowników ekranu i drukarki ) - programiści z zespołu będą wiedzieć lepiej.
pozdrawiam
wini
WueM
___
___
Posty: 68
Rejestracja: 23 maja 2006, 21:12

Re: Przesłanianie części mapy

Post autor: WueM »

Huraaaaaaa! Udało się!
W części z formularzami, tam jest taka ikonka [EX] ze strzałką na dole. No właśnie, dotąd ją ignorowałem. Aż tu raptem wpadłem na pomysł, żeby tę ikonkę uruchomić. I co? No właśnie - tu można wysłać rysunek do różnych formatów graficznych i to w różnych konfiguracjach kolorów. Ja sobie wybrałem czarny z białym ku zadowoleniu mojej szefowej.
Dziękuję za wszystkie porady.
Pozdrawiam
Witek
ODPOWIEDZ