Eksport do innej mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Eksport do innej mapy

Post autor: szneqz »

Czy istnieje jakaś możliwość eksportu do innej mapy pojedyńczych obiektów? Mam taki problem - robiąc dużą MDCP mam ją ładnie poukładaną i dopracowaną ale okazało się że nie mam pojęcia z jakich przyczyn dostałem wsad na którym brakowało kilku budynków i kilkunastu różnych przyłączy porównuję teraz nowo otrzymany już dobry wsad i mam takie przypadki że trzeba by wyeksportować tylko te obiekty w grę nie wchodzi usuwanie wszystkiego co pozostałe bo za dużo z tym roboty. Jesli nie ma na to sposobu to prośba do programistów może udało by się dodać np pod prawym klikiem opcję eksportuj zaznaczony obiekt.
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Eksport do innej mapy

Post autor: hasan »

szneqz pisze:Czy istnieje jakaś możliwość eksportu do innej mapy pojedyńczych obiektów? Mam taki problem - robiąc dużą MDCP mam ją ładnie poukładaną i dopracowaną ale okazało się że nie mam pojęcia z jakich przyczyn dostałem wsad na którym brakowało kilku budynków i kilkunastu różnych przyłączy porównuję teraz nowo otrzymany już dobry wsad i mam takie przypadki że trzeba by wyeksportować tylko te obiekty w grę nie wchodzi usuwanie wszystkiego co pozostałe bo za dużo z tym roboty. Jesli nie ma na to sposobu to prośba do programistów może udało by się dodać np pod prawym klikiem opcję eksportuj zaznaczony obiekt.
Zaznacz potrzebne obiekty w bazie, w oknie eksportu na dole jest opcja "tylko obiekty zaznaczone", jest też druga zakładka umożliwiająca np. tylko zawartość okna mapy.

Mariusz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Eksport do innej mapy

Post autor: marcinn »

Problem jest tylko taki, że musi być baza danych. Ja np dostaję z Ośrodka DXF i nie ma żadnej bazy danych więc eksport "zaznaczonych obiektów nic nie da". Fajnie gdyby ta opcja działała bez bazy danych. Myślę, że możesz też zrobić to w ten sposób, że podłączysz nową mapę jako "mapa w tle" i jak to nie jest dużo obiektów to po prostu przerysujesz (może zadziała przyciąganie do pkt bez numerów). Chyba jest to najszybsze rozwiązanie
hasan
___
___
Posty: 92
Rejestracja: 24 cze 2007, 20:32

Re: Eksport do innej mapy

Post autor: hasan »

marcinn pisze:Problem jest tylko taki, że musi być baza danych. Ja np dostaję z Ośrodka DXF i nie ma żadnej bazy danych więc eksport "zaznaczonych obiektów nic nie da". Fajnie gdyby ta opcja działała bez bazy danych. Myślę, że możesz też zrobić to w ten sposób, że podłączysz nową mapę jako "mapa w tle" i jak to nie jest dużo obiektów to po prostu przerysujesz (może zadziała przyciąganie do pkt bez numerów). Chyba jest to najszybsze rozwiązanie
Wydaje mi się, że dla dxf można utworzyć bazę dane->nowy zbiór.

Mariusz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Eksport do innej mapy

Post autor: marcinn »

Można utworzyć bazę, tylko jest to czasami czasochłonne i po prostu zbędne (jeżeli wsad z Ośrodka nie ma bazy danych, to trzeba ją zakładać tylko po to żeby mieć możliwość eksportu pojedynczych obiektów). Najszybszy sposób na uzupełnienie kilku obiektów to chyba zastosowanie mapy w tle.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Eksport do innej mapy

Post autor: FaFaL »

Nie prościej stworzyć chwilową warstwę, przenieść na nią obiekty do eksportu i później zaznaczyć tylko tą warstwę ?
Pozdrawiam Rafał Kocierz
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1117
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Eksport do innej mapy

Post autor: marcinn »

Można też tak, tylko stracimy style linii ?
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Re: Eksport do innej mapy

Post autor: szneqz »

z warstwą tymczasową poszło super dzięki za podpowiedź nie wiem jak to przeszło tym wsadem ale stylów lini nie straciłem nie zmieniały się ani styl ani kolor przy przerzucaniu na warstwę
ODPOWIEDZ