aktualizacja

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
geobar
____
____
Posty: 218
Rejestracja: 07 maja 2009, 08:49

aktualizacja

Post autor: geobar »

Czy w tym roku pojawi się jakaś aktualizacja?
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: aktualizacja

Post autor: grzes »

pewnie nawet ze dwie
pozdrawiam
grzes
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

aktualizacja 28.11.2014

Post autor: energeo »

Przetestowałem obiekt z elementami importu na okoliczność @.
Treść wektorowa - nie stwierdzono braków.
Jest fajnie :)

Kod: Zaznacz cały

Przed kopiowaniem      - 242271 pkt
Po kopiowaniu          - 269969 pkt
Po kontroli spójności  - 242262 pkt
pozdrawiam
wini
kouczan
____
____
Posty: 214
Rejestracja: 31 paź 2010, 12:36

Re: aktualizacja

Post autor: kouczan »

Dzięki za opcję liczenie wysokości punktów głównych trasy drogowej. Prosiłbym jedynie o dodanie kolumny z wysokościami do raportu oraz jeśli jest możliwość o włączenie do punktów głównych początku i końca trasy.
Pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

Uwagi po aktualizacji:

1. Przy uruchamianiu nowego projektu bądź istniejącego, otwiera się tabela, a nie mapa, mimo zaznaczenia w opcjach "automatyczne otwieranie mapy"

2. Uwagi dotyczące SWDE
- W onie "Opcje", zakładka "Drukowanie danych", po zaznaczeniu okienka "na wypisach w polu "dnia" drukuj datę pliku swd" data w ogóle nie jest drukowana.
- W wypisie z rejestru gruntów - działka w tabeli budynki brak informacji o rodzaju materiału
- brak możliwości regulowania szerokości kolumn w wygenerowanych wypisach a podgląd wydruku wypisu różni się z wygenerowanym wypisem (patrz załączniki s1 i s2)

3. W dalszym ciągu przy wstawianiu teksu za pomocą "szybkieko okna wstawiania tekstu" pozostaje odnośnik, jeśli wcześniej używało się go w normalnym edytorze wstawiania tekstu.
Załączniki
s1.JPG
s1.JPG (130.39 KiB) Przejrzano 6260 razy
s2.JPG
s2.JPG (64.62 KiB) Przejrzano 6260 razy
Tomasz.W
__
__
Posty: 16
Rejestracja: 07 gru 2011, 13:57

Re: aktualizacja

Post autor: Tomasz.W »

W historii zmian jest wzmianka o szablonie DXF TurboEwid.sz, niestety w kat. /C-Geo/bin/ nic takiego nie mogę znaleźć.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: aktualizacja

Post autor: grzes »

MarekOtt pisze:Uwagi po aktualizacji:
2. Uwagi dotyczące SWDE
- W onie "Opcje", zakładka "Drukowanie danych", po zaznaczeniu okienka "na wypisach w polu "dnia" drukuj datę pliku swd" data w ogóle nie jest drukowana.
bedzie dopiero po imporcie nowego pliku swd - wczesniejsza wersja nie zaczytywala tej daty przy imporcie
- W wypisie z rejestru gruntów - działka w tabeli budynki brak informacji o rodzaju materiału
ok, dodamy (ta informacja jest na wypisie dla całej jednostki rejestrowej)
- brak możliwości regulowania szerokości kolumn w wygenerowanych wypisach a podgląd wydruku wypisu różni się z wygenerowanym wypisem (patrz załączniki s1 i s2)
edycji wzorow na razie nie bedzie. Podgląd wydruku to zupełnie inna opcja - proszę poczytać:
http://c-swde.com/index.php/opis/58-kop ... -opisowych
Wydruk wypisu jak na pierwszym zrzucie jest dokladnie taki jak na ekranie
pozdrawiam
grzes
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Tomasz.W pisze:W historii zmian jest wzmianka o szablonie DXF TurboEwid.sz, niestety w kat. /C-Geo/bin/ nic takiego nie mogę znaleźć.
Tu załączam ten szablon - z tym, że jest on utworzony być może na podstawie niekompletnych danych - takich jakie dostaliśmy od kogoś - może brakować warstw itp. Najlepszym sposobem importu danych z TurboEwid jest GML.
Ostatnio zmieniony 03 gru 2014, 09:24 przez Jurek B., łącznie zmieniany 1 raz.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Przy uruchamianiu nowego projektu bądź istniejącego, otwiera się tabela, a nie mapa, mimo zaznaczenia w opcjach "automatyczne otwieranie mapy"
Trudno powiedzieć co to jest - u nas na kilku komputerach sprawdzone - zawsze otwiera się mapa i tabela.
Pozdrawiam Jurek B.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: aktualizacja

Post autor: energeo »

Opcje > Inne > automatyczne otwieranie mapy.

Warto sprawdzić, na zasadzie wyłącz, włącz.
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

energeo pisze:Opcje > Inne > automatyczne otwieranie mapy.

Warto sprawdzić, na zasadzie wyłącz, włącz.
Dzięki, rzeczywiście pomogło :)
bartek1122
____
____
Posty: 245
Rejestracja: 25 gru 2010, 10:06

Re: aktualizacja

Post autor: bartek1122 »

Po aktualizacji przy wstawianiu symbolu do punktu bez numeru wstawia mi punkt z @ i cały czas wyświetla mi jego numer?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

bartek1122 pisze:Po aktualizacji przy wstawianiu symbolu do punktu bez numeru wstawia mi punkt z @ i cały czas wyświetla mi jego numer?
W ikonce "11" na mapie - proszę wyłączyć "Co wstawić:" - "z @"
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

W dzienniku pomiaru RTK/RTN nie można usunąć wiersza w zakładce pomiary. Niestety nie wiem od którego momentu, czy to w związku z ostatnią aktualizacja.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:W dzienniku pomiaru RTK/RTN nie można usunąć wiersza w zakładce pomiary. Niestety nie wiem od którego momentu, czy to w związku z ostatnią aktualizacja.
Faktycznie się nie usuwa - też nie wiem od kiedy - poprawimy.
Ale na pocieszenie jest jak się okazuje - CTRL-Del - to zadziała.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
MarekOtt pisze:W dzienniku pomiaru RTK/RTN nie można usunąć wiersza w zakładce pomiary. Niestety nie wiem od którego momentu, czy to w związku z ostatnią aktualizacja.
Faktycznie się nie usuwa - też nie wiem od kiedy - poprawimy.
Ale na pocieszenie jest jak się okazuje - CTRL-Del - to zadziała.
A teraz zauważyłem, że nie działa też wstaw wiersz :(.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

A teraz zauważyłem, że nie działa też wstaw wiersz
Nowe wiersze są wstawiane zawsze na początku listy pomiarów, proszę tam sprawdzić.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: aktualizacja

Post autor: MarekOtt »

Jurek B. pisze:
A teraz zauważyłem, że nie działa też wstaw wiersz
Nowe wiersze są wstawiane zawsze na początku listy pomiarów, proszę tam sprawdzić.
Coś jednak jest nie tak.
Wstawianie wierszy przez CTRL+W nie następuje w czasie rzeczywistym. Po wciśnięciu tych klawiszy trzeba zapisać zadanie, następnie je zamknąć i ponownie otworzyć. Wtedy wiersze są wstawione, jednak w innym miejscu niż wskazywałby to kursor, tylko tak jak Pan wspomniał na górze. Tak chyba nie powinno to działać.

No i oczywiście kasowanie działa tylko przez CTRL + DEL.

Niestety ten moduł na tą chwile posiada bardzo dużo nie dociągnięć, które w każdym momencie mogą się pojawić i zniszczyć pracę włożoną w edycje danego zadania. Wydaje mi się też że moduł ten mało jest zintegrowany z c-geo. Tak jakby działa trochę inaczej niż pozostałe moduły obliczeniowe np. zadania tachimetryczne, wyrównania czy nielacja, szczególnie jeśli chodzi o czynności związane z poruszaniem się po komórkach ich edycja itp. Przypomnę że główną zaletą tego modułu na tle programów konkurencyjnych, miała być jego intuicyjność i ułatwienie "obróbki" dzienników obserwacyjnych, a także powiązanie z C-Geo. Niestety na tą chwilę łatwiej, szybciej jest to zrobić poprzez manualną edycje pliku html, wygenerowanego przez soft odbiornika. Dla mnie nawet główny "silnik" tego modułu nie do końca jest dobry i niestety jest to opinia większości osób mi znanych które posiada ten moduł :(.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja

Post autor: FaFaL »

Zamiast się irytować, proszę dokładnie opisać, co Pan uzyskuje po pomiarze i co Pan chce osiągnąć wykonując konkretne czynności. Osobą odpowiedzialną za silnik jestem ja, ale silnik to obiekty związane z wykonywanymi przeliczeniami. Jeśli ma Pan uwagi do silnika to proszę je opisać, bo jak na razie napisał Pan uwagi o ospoilerowaniu :)
Mi w swoich pracach funkcjonalność edycyjna w pełni wystarcza, No może przydało by się dodać masową zmianę numeracji i parę innych drobnostek które są w planach. Niestety nie ogarniamy tego jak pracują klienci i czego oczekują. Dlatego jest to forum, tylko że trzeba pisać konkrety.
Pozdrawiam Rafał Kocierz
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: aktualizacja

Post autor: energeo »

FaFaL pisze:Osobą odpowiedzialną za silnik jestem ja
Zauważyłem zmianę formy w twoich postach.... cicha woda. :shock: .... :D
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: aktualizacja

Post autor: FaFaL »

energeo pisze:Zauważyłem zmianę formy w twoich postach.... cicha woda. ....
Za coś w życiu trzeba być odpowiedzialnym ;) jedni za rodzinę, a inni za silnik :-D ale aby zbudować samochód potrzebna jest jeszcze dobra rama, konstrukcja, obudowa, wszystkie przekładnie itp..... tu już inni wchodzą na parkiet i walczą z rzeczami którym ja bym raczej nie podołał (a przynajmniej nie w takiej zgrabnej formie).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
PUG
____
____
Posty: 199
Rejestracja: 07 kwie 2010, 21:10

Re: aktualizacja

Post autor: PUG »

Po ostatniej aktualizacji zauważyłem błędy:
W transformacji za każdym razem pojawia się informacja o ograniczonej ilości punktów dla układów lokalnych - wcześniej tego nie było.
Nie pamięta również zaznaczonej opcji o przepisywaniu wysokości do układu wtórnego.
Przy wczytywaniu rastra (Mapa > Raster > Wczytaj raster) w oknie widoczne są rastry ze wszystkich dotychczasowych projektów. Wcześniej, jeśli dla każdego projektu był przypisany odpowiedni raster, to okno było puste, ewentualnie były w nich tylko rastry, które wcześniej nie zostały wczytane do żadnego projektu.
Przy kasowaniu punktów przez zaznaczenie i opcję wytnij, program wisi i wywala błąd.

Jeśli jeszcze coś zauważę, to napiszę...
Pozdrawiam.
energeo
VIP
VIP
Posty: 962
Rejestracja: 19 mar 2005, 00:14

Re: aktualizacja

Post autor: energeo »

Okno transformacji faktycznie ma teraz limit 4000, ale taki sam limit ma przenoszenie elementów między warstwami na mapie.
Trzeba uważać bo się można zdziwić, ja się zdziwiłem.
To planowane ?
pozdrawiam
wini
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

W transformacji za każdym razem pojawia się informacja o ograniczonej ilości punktów dla układów lokalnych - wcześniej tego nie było.
Chyba bardzo dawno Pan nie transformował między układami lokalnymi, bo ta informacja jest od początku działania tego modułu i informuje o czymś innym niż o ograniczonej ilości punktów - proszę przeczytać dokładnie ten komunikat:
Załączniki
Przechwytywanie.GIF
Przechwytywanie.GIF (46.16 KiB) Przejrzano 5670 razy
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: aktualizacja

Post autor: Jurek B. »

Nie pamięta również zaznaczonej opcji o przepisywaniu wysokości do układu wtórnego
U mnie pamięta - proszę sprawdzić jeszcze raz.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ