Tworzenie GML

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tworzenie GML

Post autor: Jurek B. »

esgeo pisze:1) Brak etykiet (ja je mam i widzę w C-GEO - może trzeba je wstawić na mapę jakąś specjalną funkcją?)
2) Liczba miejsc po przecinku w rzędnych góry i dna - w zależności ile zer jest po przecinku, liczba jest zaokrąglana do 1, 2 lub 3 miejsc po przecinku - da się to jakoś ustawić?
3) Brak punktów z kodami - importują się tylko linie, po włazach i trójnikach nie ma śladu - to chyba problem, o którym Pan pisał, że punkty nie są połączone z liniami. Jeśli dobrze zrozumiałem eksport do innej mapy powinien pomóc?
1. Etykiety nie są do GML wysyłane - zgodnie z rozporządzeniem tylko obiekty i ich atrybuty. U nas są etykiety generujemy sami, automatycznie na podstawie danych obiektów.
2. Tu nie wiem czy zrozumiałem - chodzi o to by zawsze formatować ją do dwóch miejsc po przecinku?
3. Włazy i trójniki to osobne obiekty oparte na punktach - musi Pan je utworzyć i wtedy będą się eksportować.
Pozdrawiam Jurek B.
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: Tworzenie GML

Post autor: esgeo »

Jurek B. pisze: 2. Tu nie wiem czy zrozumiałem - chodzi o to by zawsze formatować ją do dwóch miejsc po przecinku?
3. Włazy i trójniki to osobne obiekty oparte na punktach - musi Pan je utworzyć i wtedy będą się eksportować.
2. Może nie zawsze, ale żeby był do dwóch miejsc, u mnie są dane do trzech miejsc i niestety nie wiem jak je zredukować do dwóch.

3. Wg mnie to mam je utworzone - jako punkty o znanej wys z rzędną dna i góry oraz kodem włazu. Popróbuję przez weekend, jeśli nie będę się kontaktował w poniedziałek.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tworzenie GML

Post autor: Jurek B. »

3. Wg mnie to mam je utworzone - jako punkty o znanej wys z rzędną dna i góry oraz kodem włazu. Popróbuję przez weekend, jeśli nie będę się kontaktował w poniedziałek.
Pikiety (GES_PunktOOkreslonejWysokosci) to odrębne obiekty, niż obiekty sieci GESUT (GES_UrzadzenieTechniczneZwiazaneZSiecia, np. właz). Musi więc Pan utworzyć dwa osobne obiekty. O kodach lepiej niech Pan nie pisze, one nie mają nic wspólnego z GML - nie są w nim zawierane, tam muszą być odpowiednie obiekty i ich atrybuty.
Pozdrawiam Jurek B.
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: Tworzenie GML

Post autor: esgeo »

Czyli wychodzi na to, że pikieta na warstwie GES_PunktOOkreslonejWysokosci to pikieta np. załamania przewodu (w takim razie rzędna góry i dna trochę tam jest niepotrzebna, tak mi się wydaje), a na warstwie GES_UrzadzenieTechniczneZwiazaneZSiecia (czy tutaj na końcu nie powinno być _P) powinienem mieć drugą pikietę opisaną jako właz. W moim przypadku, kiedy nie mam dwóch pikiet, musiałbym zrobić kopię prawie wszystkich punktów, przenieś na wspomnianą wyżej warstwę i od nowa wypełniać atrybuty. To na koniec jeszcze jedno pytanie, chociaż pewnie już sobie to odpuszczę - jeśli zrobię jak powyżej, czy program przy eksporcie nie wyrzuci mi błędu do każdego punktu, że nie są one połączone, np. z obiektami na warstwie GES_PrzewódKanalizacyjny?

I jeszcze trzy pytania:

1) Wstawiłem etykiety na warstwę GES_PrzewódKanalizacyjny - myślałem, że automatycznie są one umieszczane na warstwie ETYKIETY. Potem jeszcze dwa razy zrobiłem to samo aby uzupełnić etykiety po zamianach i w efekcie mam ich teraz 1500 zamiast 500... Czy da się to jakoś usunąć?

2) Czy da się przeciąć utworzony obiekt na dwa elementy? Próbowałem funkcją PKM - obiekt - podziel ale nic się nie dzieje.

3) Czy udało się coś zrobić z miejscami po przecinku, o których pisałem wcześniej?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Tworzenie GML

Post autor: Jurek B. »

Czyli wychodzi na to, że pikieta na warstwie GES_PunktOOkreslonejWysokosci to pikieta np. załamania przewodu (w takim razie rzędna góry i dna trochę tam jest niepotrzebna, tak mi się wydaje), a na warstwie GES_UrzadzenieTechniczneZwiazaneZSiecia (czy tutaj na końcu nie powinno być _P) powinienem mieć drugą pikietę opisaną jako właz.
Jeżeli zmierzono pikietę na załamaniu przewodu, wówczas wystarczy podać jedną rzędną (góry lub dna). Obiekt typu właz oczywiście powinien mieć odrębnie wprowadzony punkt pikiety.
Walidacja nie ma takich warunków postawionych jak kontrolę powiązań pikiet z obiektami - to nie jest w schematach zapisane jako obowiązkowe.
Co do etykiet - teoretycznie nie powinny się one powtarzać - sprawdzałem na przypadkowej mapie - i nie powtarzają się u mnie po ich ponownym wygenerowaniu. Musiałbym sprawdzić na Pana projekcie - teraz już go zapewne nie mam.
Dzielenie obiektów - tylko przez funkcję Przecięcie obiektem otwartym.
Z dokładnościami - nawet nie zaczynaliśmy, nie ma czasu niestety :(
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ