Autozapis - optymalne parametry

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Autozapis - optymalne parametry

Post autor: tuvalu »

Jakie parametry autozapisu stosujecie? Przy zapisie jednej kopii co 5 min. po całym dniu pracy mam w koszu kilkaset katalogów o nazwach tabel z otwieranych projektów. Jeśli nie wykasuję ich na bieżąco to po paru dniach trwa to kilka minut.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: Autozapis - optymalne parametry

Post autor: MarekOtt »

Prócz interwału auto archiwizacji masz także ilość kopi przechowywanych. Może warto ustawić np. 10, wtedy nie będzie za dużo tych plików.
esgeo
___
___
Posty: 77
Rejestracja: 15 mar 2011, 22:24

Re: Autozapis - optymalne parametry

Post autor: esgeo »

Ja mam autozapis ustawiony co 10 min, liczba zapasowych kopii: 5. Autozapis działa ok, mam bardzo często errory przy przechodzeniu na inne mapy oraz w trakcie pracy i nigdy nie miałem problemów z utratą danych. Zapasową kopią też się raz musiałem ratować, wydaje mi się, że 5, ewentualnie 10 to wystarczająca liczba.
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Autozapis - optymalne parametry

Post autor: logis »

Dzień dobry,
wydaje mi się, że nie ma co przesadzać ani z ilością kopii ani z interwałem co który robiona jest kopia. Zdarza się, że coś się zepsuje i niekoniecznie widać natychmiast tego efekty, tylko np. po ponownym otwarciu projektu. Jeśli kopie będą wykonywane co parę minut to wtedy wszystkie będą miały ten ukryty błąd i nie będzie do czego wrócić. Ja wolę ustawienie typu 2 kopie co 4 godziny.

Jacek
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Autozapis - optymalne parametry

Post autor: FaFaL »

Na stanowisku produkcyjnym ja bym włączył robienie autozapisu np. co 30 minut i przechowywał ich 4 sztuki. Zaletą tego podejścia jest to, że kopie robią się bardzo szybko i w dodatku w tle. Dodatkowo włączyłbym robienie archiwizacji do katalogu repozytorium - ta kopia wykonuje się tylko w przypadku zamykania C-GEO lub zmiany projektu (czyli ograniczamy problem o którym wspomniał logis). Ma ona parę wad, mianowicie długo się robi (może udało się wprowadzić sposób Winiego - jemu udało się stworzyć algorytm wielowątkowy który parę razy szybciej robił kopię - oczywiście ważne tylko przy dużych projektach), a druga to taka, że nie jest limitowana ilość kopii (tu można skorzystać ze skryptu Winiego, ale przydałoby się narzędzie bardziej konfigurowalne).
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ