Edycja mapy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
TOMGEO
__
__
Posty: 21
Rejestracja: 14 maja 2013, 14:17

Edycja mapy

Post autor: TOMGEO »

Być może banalne pytanie. Czy jest możliwość modyfikacji położenia punktów bezpośrednio z poziomu okna mapy tak aby współrzędne zostały zmienione również w tabeli wraz ze zmianą położenia elementów powiązanych z tym punktem?
Chodzi o zmianę przez wskazanie myszką na mapie.
geoekspres
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 18 kwie 2005, 11:52

Re: Edycja mapy

Post autor: geoekspres »

Ja w takiej sytuacji korzystam z opcji ->punkt->przez wskazanie i wpisuje numer punktu, który ma zmienić swoje położenie.
Po zatwierdzeniu zarówno współrzędne w tabeli jak i wszelkie elementy na mapie zaczepione do tego punktu ulegną zmianie.
Awatar użytkownika
grzes
Team
Team
Posty: 2875
Rejestracja: 18 mar 2005, 22:01

Re: Edycja mapy

Post autor: grzes »

TOMGEO pisze:Być może banalne pytanie. Czy jest możliwość modyfikacji położenia punktów bezpośrednio z poziomu okna mapy tak aby współrzędne zostały zmienione również w tabeli wraz ze zmianą położenia elementów powiązanych z tym punktem?
Chodzi o zmianę przez wskazanie myszką na mapie.
O ile dobrze rozumiem to zwykla edycja wystarczy - podswietlic punkt -> prawy klawisz myszki -> Edycja
pozdrawiam
grzes
TOMGEO
__
__
Posty: 21
Rejestracja: 14 maja 2013, 14:17

Re: Edycja mapy

Post autor: TOMGEO »

Chyba źle się wyraziłem. Chodzi o możliwość wskazania nowego położenia punktu przez wskazanie kursorem na mapie.
Myślałem o takiej opcji np. w edycji punktu - "wskaż nowe położenie". Na tą chwilę trzeba znać konkretne współrzędne i wpisać je z klawiatury.
geoekspres
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 18 kwie 2005, 11:52

Re: Edycja mapy

Post autor: geoekspres »

Proszę skorzystać z opcji "wstaw punkt przez wskazanie",
1.jpg
1.jpg (58.94 KiB) Przejrzano 5446 razy
wskazać na mapie nowe położenie punktu, a następnie w kolejnym oknie wpisać numer punktu, który ma zostać zmieniony.
2.jpg
2.jpg (35.67 KiB) Przejrzano 5446 razy
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edycja mapy

Post autor: Macięty »

Witam po dłuższej przerwie.
Mam taki problem w edycji mapy.
Wszystkie symbole pobrane i wstawione na mapie nie wyświetlają się, tak jak są w tabeli symboli. (drzewa, armatura itp.)
Na mapie powstają wyłącznie kółka?
Co jest nie tak?
Pozdrawiam
Maciek
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edycja mapy

Post autor: marcinn »

Włącz tryb prezentacyjny. Mapa>tryb prezentacyjny
Macięty
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 16 lis 2007, 11:42
Lokalizacja: Wrocław

Re: Edycja mapy

Post autor: Macięty »

Dziękuję.
Faktycznie
Aj człowiek się gubi w tym upale.......
Pozdrawiam
Maciek
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Edycja mapy

Post autor: piotrt »

Witam
1.Podczas pracy na mapie mam włączoną opcję "dwuklik myszki-edycja". Chcę zmieni np. napis .Klikam dwukrotnie na interesujący mnie napis , a wtedy -nie zawsze, ale często -podświetla mi się do edycji inny napis ,niż ten ,który chcę zmienić. Trudno mi uchwycić konwencje klawiszy kiedy to następuje.
2.Pracuje na mapie.Mam ustawioną tabelę jako roboczą. Chcę wykonać obliczenia, a wtedy (nie zawsze) program informuje mnie,że nie mam ustawionej tabeli roboczej.Ta przypadłość również występuje kiedy chce...
Proszę o zbadanie tematu
piotrt
____
____
Posty: 241
Rejestracja: 10 paź 2012, 11:52

Re: Edycja mapy

Post autor: piotrt »

Witam ponownie
Jeszcze jeden problem z pracą na mapie na przykładzie obliczeń tachimetrii. Wykonuję obliczenia tachimetryczne. Punkty policzone pojawiają się na mapie. Wykreślam obiekt w oparciu o dowolne punkty i teraz : jeżeli chcę wykonać cofnięcie rysowania obiektu ,wówczas często cofa mi zarówno obiekt ,jak i wszystkie obliczone punkty (czyli cofa mi obliczenia tachimetryczne). Czy tak samo jest przy innych obliczeniach - nie sprawdzałem.
To również działa przypadkowo- nie zawsze.
szneqz
__
__
Posty: 37
Rejestracja: 15 lis 2011, 08:17

Re: Edycja mapy

Post autor: szneqz »

mam problem z mapą kiedy klikam na ikonkę pokaż całość to oddala mi mapę tak jakby łapało w lewym rogu współrzędne 0,0 i muszę przybliżać na pomiar
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: Edycja mapy

Post autor: marcinn »

szneqz pisze:mam problem z mapą kiedy klikam na ikonkę pokaż całość to oddala mi mapę tak jakby łapało w lewym rogu współrzędne 0,0 i muszę przybliżać na pomiar
Musisz mieć w tabeli współrzędną blisko x=0,y=0- być może jest to punkt ukryty. Wtedy przy pokazaniu całości tak daleko oddala
Awatar użytkownika
tomek_79
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 21 mar 2012, 22:59

Re: Edycja mapy

Post autor: tomek_79 »

Problem z przesłanianiem obiektów i linii na mapie:
dlaczego opisy przewodów np. wodociągowych przesłaniają mi np. linie granicy działki ?
to chyba niezgodne z rozporządzeniem które klasyfikuje je wyżej niż sieci
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edycja mapy

Post autor: Jurek B. »

szneqz pisze:mam problem z mapą kiedy klikam na ikonkę pokaż całość to oddala mi mapę tak jakby łapało w lewym rogu współrzędne 0,0 i muszę przybliżać na pomiar
Proszę pobrać plik testowy cgeo8.exe i zapisać do katalogu C-GEO - to pomoże, trzeba tylko usunąć już istniejące punkty o tych zerowych współrzędnych.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Edycja mapy

Post autor: Jurek B. »

tomek_79 pisze:Problem z przesłanianiem obiektów i linii na mapie:
dlaczego opisy przewodów np. wodociągowych przesłaniają mi np. linie granicy działki ?
to chyba niezgodne z rozporządzeniem które klasyfikuje je wyżej niż sieci
Nie, tak jest poprawnie, hierarchia dotyczy znaków kartograficznych, opisy mapy przesłaniają rysunek mapy (par.5 ust.1 p.1)
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ