Zestaw do pomiaru RTK

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Zestaw do pomiaru RTK

Post autor: pabik1 »

Witam.
Przymierzam się do zakupu zestawu do pomiaru RTK(Chinskie zestawy). Przejrzałem kilka zestawów, każdy z nich wg. opini dilera jest najlepszy, ma szybki procesor, dobrą płytę i ogólnie sprzęt jest mało wadliwy.
Wśród przejrzanych odbiorników są Kronos200, Geomax (podobno to szwajcarski sprzęt), Kolida, South, Chc, Foif ... :shock:

Proszę o opinie użytkowników dotyczące praktycznej eksploatacji sprzętu.
Ostatnio zmieniony 15 kwie 2015, 15:59 przez pabik1, łącznie zmieniany 1 raz.
Manix1961
__
__
Posty: 25
Rejestracja: 20 lut 2013, 21:53

Re: Zestaw do pomiaru RTK

Post autor: Manix1961 »

Osobiście stwierdziłem, że jestem za biedny aby kupować chiński sprzęt. Dogadałem się ze sprzedawcą i otrzymałem 2 letni kredyt kupiecki - gotówką zapłaciłem kwotę o której piszesz a resztę zaciskając pas i zęby co miesiąc przez 2 lata. Przy decyzji warto się zastanowić jakie będą koszty eksploatacji - czy decydujesz się na ASG-EUPOS czy może tańsze będzie korzystanie z sieci TPI a może SmartNet ?
GEOMAG
___
___
Posty: 50
Rejestracja: 31 sie 2014, 08:08
Lokalizacja: woj. dolnośląskie

Re: Zestaw do pomiaru RTK

Post autor: GEOMAG »

Witam
Sprawdź jeszcze parametry i aktualną cenę GPS firmy Stonex, ja działam na takim od 3 lat i jestem mega zadowolony, korzystam z sieci TPI, w zeszłym roku pozwolili wykupić abonament dla tych którzy mają inny sprzęt niż Topcon, działa rewelacyjnie, mam nadzieję że będzie możliwość przedłużenia. Stonex to brytyjska firma która opakowała w obudowę płytę główną Trimbla. Dystrybutorem jest Czerski. Jeżeli chodzi o finansowanie to też szczypałem się z kasą ale zdecydowałem się na kredyt z dopłatą unijną, w sumie wyszło kapitał + 1% w skali roku odsetek (resztę dopłaca unia).
pabik1
_____
_____
Posty: 386
Rejestracja: 30 lip 2005, 20:56

Re: Zestaw do pomiaru RTK

Post autor: pabik1 »

Po zapoznaniu się z ofertami, skłaniam się do zakupu zestawu Geomax zenith 20 z oprogramowaniem FiledGenius.
Dlatego proszę o opinie użytkowników takiego zestawu czy tez firmy Geomax.
Z góry dziękuje za wszelkie opinie, komentarze i sugestie.
MACIERZ
____
____
Posty: 155
Rejestracja: 04 maja 2005, 17:31

Re: Zestaw do pomiaru RTK

Post autor: MACIERZ »

Pracuję od pewnego czasu na tym odbiorniku z kontrolerem Getac 336 i z programem xpad. Ogólnie wrażenie dobre, zwłaszcza program prosty z wbudowanym generatorem raportów. Trzeba jednak zachować dużą ostrożność pracując w terenie zadrzewionym. Potrafi pokazywać dobrego fixa i mierzyć ale nie zawsze jest to pomiar prawidłowy. Tachimetr jednak jest niezbędny.
marszaleks
__
__
Posty: 15
Rejestracja: 01 sty 2011, 23:54

Re: Zestaw do pomiaru RTK

Post autor: marszaleks »

Witam,temat stary, ale może komuś przyda się info.
Po pół roku używania zestawu Geomax 10 z kontrolerem Getac i programem X-PAD, kartą sim blueconnect w antenie i subskrypcją NadowskiNet stwierdzam:
- pewne i stabilne wyniki pomiaru (w wymaganym zakresie)
- fixa łapie nawet w trudnym terenie, a w średnim nie zauważam kiedy go wyliczył
- baterie bez zarzutu (kontroler ma tylko jedną ale trzyma dłużej niż 2 w antenie)
Program X-PAD bardzo łatwy do nauczenia się, intuicyjny (wcześniej żadnego nie używałem więc nie mam porównania).
Rozpoczęcie pomiaru bez żadnych dodatkowych czynności wstępnych (połączenie i rozpoczęcie pomiaru w tle bez absorbowania użytkownika).
Bezproblemowe przełączanie się pomiędzy RTN a statyką, wszystko z poziomu kontrolera, zapis na karcie pamięci w antenie, zgrywanie kabelkiem do Rinexa na kompie przez załączony w pakiecie program.
Komunikacja kontrolera z kompem przez ActiveSync po Bluetooth więc bez żadnych kabli (bardzo duży komfort pracy).
Raporty generowane w kontrolerze niby wygodne, ale nie można poprawić wzorcowego pod swoje wymagania, na szczęście w ośrodku pod którym robię jest spoko pod tym względem.
Niestety żeby nie było tak różowo:
- program nowatorski więc zdarzają się wywalenia z programu w czasie pracy, na szczęście wyniki pomiarów zawsze były zapisane poprawnie (robiłem drugie kontrolne i zawsze było OK).
- ma jakieś funkcje, niestety nikt nie wie kiedy będą dostępne (np. raport tyczenia)
Pozdrawiam
i dobrych zleceń.
ODPOWIEDZ