masowa zmiana rozmiaru krzyży wstawionych jako obiekty

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
ox303
___
___
Posty: 51
Rejestracja: 31 sie 2010, 17:50

masowa zmiana rozmiaru krzyży wstawionych jako obiekty

Post autor: ox303 »

Muszę na nowo zakładanej sekcji wstawić krzyże w dwóch układach.
Te od układu 2000 mają mieć ramiona 7 mm dla odróżnienia.
Wstawiłem krzyże w ukł. 2000 jako obiekty, teraz muszę jakoś zbiorczo skrócić każde ramię krzyża po 1,5 mm z każdego końca.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to przeprowadzić?


--
pozdrawiam
Michał
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: masowa zmiana rozmiaru krzyży wstawionych jako obiekty

Post autor: MarekOtt »

ox303 pisze:Muszę na nowo zakładanej sekcji wstawić krzyże w dwóch układach.
Te od układu 2000 mają mieć ramiona 7 mm dla odróżnienia.
Wstawiłem krzyże w ukł. 2000 jako obiekty, teraz muszę jakoś zbiorczo skrócić każde ramię krzyża po 1,5 mm z każdego końca.

Ktoś ma jakiś pomysł jak to przeprowadzić?
--
pozdrawiam
Michał
Jeśli to dla jednej sekcji to można to na upartego zrobić na piechotę. W opcjach wyświetlania na mapie, włącz widoczność punktów ukrytych. Punkty początku i końca każdego krzyża będą wybierane. Teraz np. za pomocą pomiaru ortogonalnego powiększasz każdy do zadanej wartości.

Druga opcja trochę trudniejsza, to zaznaczasz wszystkie punkty krzyżów do przerobienia, przenumeruj zgodnie z jakąś zasadą numeracji, kopiujesz współrzędne do excela. Tam szybka reguła dodania/odjęcia wartości do każdej współrzędnej. Na końcu kopiujesz do c-geo punkty i automatycznie Ci się powiększają.

Możesz jeszcze użyć opcji translacji dostępnej w menu mapy. Ale w tym przypadku musisz znaznaczyć wszytskei punkty które musisz przeliczyć do góry, później te które rozciągasz w lewo, w prawo i w dół.

Możliwości dużo :)
Awatar użytkownika
tuvalu
____
____
Posty: 216
Rejestracja: 11 lut 2009, 19:26

Re: masowa zmiana rozmiaru krzyży wstawionych jako obiekty

Post autor: tuvalu »

ox303 pisze:Ktoś ma jakiś pomysł jak to przeprowadzić?
Toś sobie zrobił zagwozdkę ;-)
Oczywiście na mdcp z udziałem archiwalnego rastra a nie na sekcjach MZ Jeśli raster jest 1:500 to wstawiam krzyże w skali 1:1000. Wtedy są 2x większe ale też co 20 cm. Ja krzyże wstawiam na oddzielną warstwę i rysuję pogrubione lub w innym kolorze.
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: masowa zmiana rozmiaru krzyży wstawionych jako obiekty

Post autor: FaFaL »

eeee, jest lepszy sposób :) wystarczy w tabeli mieć punkty w których mają się pojawić krzyże (to na mapie łatwo przeklikać), a następnie użyć funkcji
Tabela->Zaznaczone punkty -> Rysuj obiekty wokół punktów - tam można sobie dowolnie zdefiniować obiekt który ma się wstawić - polecam :)
Pozdrawiam Rafał Kocierz
ODPOWIEDZ