Dysk sieciowy

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Dysk sieciowy

Post autor: Tomek83 »

Mam problem z dyskiem sieciowym na windows 7. Otóż po uruchomieniu komputera w oknie mój komputer dysk sieciowy jest zmapowany i działa poprawnie. Po kliknięciu na program C-Geo wyskakuje komunikat o braku dysku sieciowego i ustawia się katalog domyślny dla projektów c-geo. Jak mogę rozwiązać ten problem.
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: Dysk sieciowy

Post autor: ariel0-0 »

Katalog z projektami na dysku sieciowym to bardzo kiepski pomysł. Już to kiedyś przerabiałem. Działa koszmarnie wolno i bardzo łatwo można zniszczyć projekt. Dysk sieciowy natomiast sprawdza się dobrze jako archiwum projektów. Katalog z aktywnymi projektami lepiej żeby był na lokalnym dysku. Ewentualnie na sieciowy można przemyśleć ulokowanie katalog repozytorium dla pracy wielostanowiskowej.
Have a nice day
Awatar użytkownika
logis
Team
Team
Posty: 628
Rejestracja: 13 gru 2005, 10:34
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Dysk sieciowy

Post autor: logis »

Dzień dobry,
proszę trochę uszczegółowić - na tym zmapowanym dysku sieciowym to jest folder z projektami czy też może całe C-Geo ? Ogólnie to tak jak wspomniał kolega Ariel, ciągnięcie projektów z dysku sieciowego raczej zauważalnie wydłuża wszystkie operacje, ponieważ C-Geo jest w ciągłym kontakcie z projektem, zapisuje, czyta itp. i to nie tylko musi trochę trwać ale w przypadku problemów z komunikacją może spowodować błędy w tabelach. Ten dysk sieciowy też nie powinien być na komputerze działającym z OS Linux. Natomiast dysk sieciowy nadaje się do archiwizowania projektów poprzez repozytorium.

Jacek
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Dysk sieciowy

Post autor: Tomek83 »

Na dysku sieciowym mam tylko katalog z projektami C-Geo. Sam program jest zainstalowany bezpośrednio na poszczególnych komputerach.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Dysk sieciowy

Post autor: Jurek B. »

Ok, ale czy ten dysk sieciowy jest oparty na systemie Linux? Co to za sprzęt?
Pozdrawiam Jurek B.
marcin0583

Re: Dysk sieciowy

Post autor: marcin0583 »

Też próbowałem i nie działa prawidłowo na urządzeniach typu serwer może i by chodziło. Sieć domowa to za słaba maszyna tak mi się wydaje
Tomek83
____
____
Posty: 143
Rejestracja: 31 mar 2007, 20:15

Re: Dysk sieciowy

Post autor: Tomek83 »

Posiadam następujące urządzenie:

SYNOLOGY DS215J 800MHz 512MB 2xUSB + 2x1TB WD RED

Problemu nie ma na widnows 10 gdzie wszystko działa wspaniale a na widnows 7 jest wyżej opisany problem.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8171
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: Dysk sieciowy

Post autor: Jurek B. »

Może być to konflikt między tymi dwoma systemami - mają one różne poziomy bezpieczeństwa i zabezpieczeń.
W różnych sytuacjach w przeszłości miałem takie problemy w trakcie współpracy w sieci z komputerami o różnych systemach operacyjnych - nie dotyczyło to C-GEO, ale innych aplikacji sieciowych.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ