napisy-nachodzenie,duplikaty

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: marcinn »

Czy jest jakieś narzędzie do usuwania nachodzących na siebie duplikatów? Rozważam następującą sytuację:
1.dostaję dxf z Ośrodka
2. zakres okazuje się za mały i go powiększam
3. dostaje z Ośrodka drugiego dxf`a
4. w miejscach "zazębienia" się zakresów mam duplikujące się obiekty (linie,napisy itp)

Czy kontrola spójności mapy załatwia sprawę? Przydałoby się jeszcze, żeby do duplikujących się napisów i linii można było zdefiniować jakiś promień-program wtedy musiałby zbadać czy obiekt znajdujący się w danym promieniu jest tego samego typu i ma taką samą zawartość, a dla obiektów liniowych czy ma taką samą długość. Nie wiem dlaczego, ale czasami napisy po wgraniu drugiego dxf nie nachodzą na siebie idealnie tylko są przesunięte o jakiś wektor.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: Jurek B. »

Problem importu dublujących się obiektów można rozwiązać poprzez import tego drugiego DXF do innej, nowej mapy.
Potem wystarczy wyeksportować tą mapę do pierwszej - program wówczas sprawdza obiekty i zdublowanych nie dołączy przy tym imporcie.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: marcinn »

Dzięki za podpowiedź!
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: marcinn »

Dzień dobry! Wracam trochę do tematu. Czy byłaby możliwość stworzenia (zaimplementowania) narzędzia do sprawdzania duplikatów na mapie (pokrywające się linie teksty itp) ? Robienie eksportów z mapy do mapy jest trochę kłopotliwe i czasochłonne.
marioo
VIP
VIP
Posty: 1051
Rejestracja: 23 cze 2006, 08:22
Lokalizacja: Białystok

Re: napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: marioo »

Też często dostaję mapy w których mam zduplikowane elementy (napisy, linie). Nie wiem skąd się to bierze, ale takie narzędzie przydałoby się żeby odchudzić trochę mapę i usprawnić pracę.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: Jurek B. »

Powinno się dać zrobić to na pewno dla napisów i punktów, dla linii będzie to bardzie skomplikowane, ale postaramy się to dodać jako opcję do Kontroli spójności mapy. Postaramy się by było dostępne w kolejnej aktualizacji na przełomie czerwca/lipca.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: marcinn »

Super!
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: marcinn »

Chciałem się przypomnieć z propozycją. Trochę czasu minęło, a opcja się nie pojawiła- czy są szanse na zrealizowanie funkcji usuwania duplikatów?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: napisy-nachodzenie,duplikaty

Post autor: Jurek B. »

trzeba czekać, może za jakiś czas jak programiści będą go mieli.
Pozdrawiam Jurek B.
ODPOWIEDZ