mapa w tle

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

mapa w tle

Post autor: maciekwu »

gdy włączam numery punktów o na mapie w tle włączają się także. Czy była by możliwość aby móc decydować które z nich są widoczne. Podobna sytuacja jest z punktami zaznaczonymi.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Ok, zrobimy, ale raczej nie w najbliższej aktualizacji.
Co do punktów zaznaczonych to funkcja będąca widoczna czy w oknie "11" nie załatwia sprawy?:
"tylko punkty zaznaczone w tabeli"
Pozdrawiam Jurek B.
maciekwu
VIP
VIP
Posty: 1144
Rejestracja: 31 mar 2005, 19:17

Re: mapa w tle

Post autor: maciekwu »

faktycznie nie zauważyłem tej funkcji w "11" to oczywiście załatwia temat wyświetlania numerów punktów
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: mapa w tle

Post autor: giekon »

Witam,
Mam problem z "mapą w tle" chyba po ostatniej aktualizacji.Gdy jest dodana nie mogę na nie pracować (rzutować na linię, mierzyć odległość itd.). Prędzej była taka możliwość po włączeniu opcji -przyciągaj do pkt bez numeru. W legendzie pod prawym przyciskiem myszki oczywiście mam ustawioną jako wybieralną. Czy należy coś nowego "zaznaczyć" gdzieś w innym miejscu?
___
Pozdrawiam
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: mapa w tle

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,
a czy może się Pan przyciągać do mapy w tle?
Rzutowania na linii i pomiaru odległości dla mapy w tle u nas nigdy nie było, być może zaczepiał się Pan "w powietrzu".
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: mapa w tle

Post autor: giekon »

trazja pisze:Dzień dobry,
a czy może się Pan przyciągać do mapy w tle?
Rzutowania na linii i pomiaru odległości dla mapy w tle u nas nigdy nie było, być może zaczepiał się Pan "w powietrzu".
Może źle to określiłem. Przyciągałem się do pkt które były na mapie w tle. Teraz gdy klikam nie wskakują do tabelki "obliczeń z mapy". Jeszcze w tamtym tygodniu tak działałem i teraz nie wiem czy to problem z moim programem czy coś się stało po ostatnich aktualizacjach...
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Niech Pan się cofnie testowo do poprzedniej aktualizacji i sprawdzi - moim zdaniem nic się nie zmieni - nigdy u nas nie było takiej funkcjonalności - pobierania do obliczeń na mapie numerów punktów z mapy w tle.
Pozdrawiam Jurek B.
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: mapa w tle

Post autor: giekon »

Jurek B. pisze:Niech Pan się cofnie testowo do poprzedniej aktualizacji i sprawdzi - moim zdaniem nic się nie zmieni - nigdy u nas nie było takiej funkcjonalności - pobierania do obliczeń na mapie numerów punktów z mapy w tle.
Pobawię się z tym po świętach. Jestem pewny że tak robiłem - i nie tylko ja ale koledzy na innych komputerach również. W tym momencie nawet gdy zaznaczone mam: "zaczepiaj bez pkt.","przyciągaj do pkt bez numer" .

W pkt "1" kliknąłem na punk z mapy w tle i nie pobrało. Pkt "2" przypadkowe miejsce na mapie i wsp wskoczyły do tabelki. Nie wiem jak to inaczej wytłumaczyć o co mi chodzi :/

Pozdrawiam i miłych świąt życzę :)
Załączniki
test.jpg
test.jpg (87.64 KiB) Przejrzano 6665 razy
---
Pozdrawiam
Grzesiek
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

Dziękujemy za życzenia i wzajemnie życzę Panu wszystkiego najlepszego z okazji świąt Bożego Narodzenia.
Pozdrawiam Jurek B.
marcinn
VIP
VIP
Posty: 1116
Rejestracja: 07 mar 2013, 11:52
Lokalizacja: oświęcim

Re: mapa w tle

Post autor: marcinn »

Czy dałoby się uwzględnić kolor do wydruku dla map w tle? Ewentualnie dorzucić możliwość ustawienia koloru wydruku mapy w tle? Potrzebuję, żeby mapa z tła wydrukowała się w kolorach szarości i chyba nie ma aktualnie "bezinwazyjnej" możliwości takiego druku.
giekon
____
____
Posty: 137
Rejestracja: 09 gru 2015, 15:27
Lokalizacja: Kluczbork

Re: mapa w tle

Post autor: giekon »

Witam,
Wracając do mojej sprawy to problem jakoś się rozwiązał - albo rozwiązanie przyszło z ostatnią aktualizacją. Linia już "przyczepia" się do pkt mapy w tle, pobierane są pkt do tabeli itd.
Temat uważam za zamknięty :)
Wszystkiego najlepszego w nowym roku dla całego zespołu jak i forumowiczów :)
---
Pozdrawiam
Grzesiek
dancom
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:56
Lokalizacja: OPLE

Re: mapa w tle

Post autor: dancom »

Witam. Czy da się ustawić w prosty sposób "mapę w tle" na czarno białą, odcienie szarości...?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

dancom pisze:Witam. Czy da się ustawić w prosty sposób "mapę w tle" na czarno białą, odcienie szarości...?
Witam, sprawdzimy, ale raczej będzie ciężko, bo wyświetlamy wprost to co jest w bazie, a przy zamianie kolorów może być to dużo wolniej.
Pozdrawiam Jurek B.
dancom
__
__
Posty: 42
Rejestracja: 19 mar 2005, 13:56
Lokalizacja: OPLE

Re: mapa w tle

Post autor: dancom »

.....Udało się :)
Brakuje jeszcze takiej opcji, tzn. całkowicie czarnej mapy w tle. Bo teraz przy 100% zaczernienia np. gaz(kolor żółty) jest bardzo blady...
Awatar użytkownika
ariel0-0
______
______
Posty: 500
Rejestracja: 07 kwie 2010, 00:02
Lokalizacja: Gdańsk
Kontakt:

Re: mapa w tle

Post autor: ariel0-0 »

Czy chekbox trybu czarnobiałego mapy w tle mógłby pamiętać ostatnio używany stan, albo domyślnie być wyłączony?
Praktycznie nie używam tego trybu gdyż zupełnie znikają z podglądu granice, użytki i przewody wodociągowe.
Przynajmniej gdy używa się szarego tła mapy.
Have a nice day
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

ariel0-0 pisze:Czy chekbox trybu czarnobiałego mapy w tle mógłby pamiętać ostatnio używany stan, albo domyślnie być wyłączony?
Praktycznie nie używam tego trybu gdyż zupełnie znikają z podglądu granice, użytki i przewody wodociągowe.
Przynajmniej gdy używa się szarego tła mapy.
Ok, przekazałem programiście.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

ariel0-0 pisze:Czy chekbox trybu czarnobiałego mapy w tle mógłby pamiętać ostatnio używany stan, albo domyślnie być wyłączony?
Praktycznie nie używam tego trybu gdyż zupełnie znikają z podglądu granice, użytki i przewody wodociągowe.
Przynajmniej gdy używa się szarego tła mapy.
W wersji testowej już to jest zmienione.
Pozdrawiam Jurek B.
zwierz84
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2011, 11:45

Re: mapa w tle

Post autor: zwierz84 »

Szybkie pytanko: Jak się obecnie podgrywa mapę w tle? W liście projektów mam tylko Warstwy i Archiwizacja?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

zwierz84 pisze:Szybkie pytanko: Jak się obecnie podgrywa mapę w tle? W liście projektów mam tylko Warstwy i Archiwizacja?
Tak jak zawsze - czyli przez Legendę - okno projektów zostało poprawione - tam nie powinno było być nigdy tej funkcji.
Pozdrawiam Jurek B.
zwierz84
__
__
Posty: 41
Rejestracja: 04 mar 2011, 11:45

Re: mapa w tle

Post autor: zwierz84 »

Dziękuję bardzo za szybką odpowiedź. Faktycznie ta funkcja była tam uciążliwa :)
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Może ktoś podpowiedzieć, dlaczego tak się dzieje ?

https://www.youtube.com/watch?v=0k6XQ5M ... tu.be&hd=1

Sprawę załatwia wyłączenie wybieralności tej mapy w tle, problem w tym, że ja chce by przyciąganie do tych punktów działało.
Asia T.
Team
Team
Posty: 696
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: mapa w tle

Post autor: Asia T. »

Wygląda jakby mapa, którą podpina Pan w tle (lub ta, na której Pan pracuje) nie miała pól data_utworzenia i data_modyfikacji.
Proszę sprawdzić w Opcje -> Parametry programu, czy ma Pan zaznaczone obie opcje jak na screenie.
Załączniki
Przechwytywanie.PNG
Przechwytywanie.PNG (30.09 KiB) Przejrzano 5258 razy
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

trazja pisze:Wygląda jakby mapa, którą podpina Pan w tle (lub ta, na której Pan pracuje) nie miała pól data_utworzenia i data_modyfikacji.
Proszę sprawdzić w Opcje -> Parametry programu, czy ma Pan zaznaczone obie opcje jak na screenie.
Nie miałem tych pól włączonych, bo mi przeszkadzały w tabelach i powodowały wysypywanie tabel szczególnie przy wczytywaniu starszych. Szczerze to wolałbym dalej tego nie robić, ale jeśli jednak muszę to przetestuję zgodnie z Pani zaleceniem. Rozumiem że innej możliwości, wyeliminowania tego błędu nie ma ?
Awatar użytkownika
Jurek B.
Team
Team
Posty: 8159
Rejestracja: 16 lut 2005, 20:25

Re: mapa w tle

Post autor: Jurek B. »

MarekOtt pisze:
trazja pisze:Wygląda jakby mapa, którą podpina Pan w tle (lub ta, na której Pan pracuje) nie miała pól data_utworzenia i data_modyfikacji.
Proszę sprawdzić w Opcje -> Parametry programu, czy ma Pan zaznaczone obie opcje jak na screenie.
Nie miałem tych pól włączonych, bo mi przeszkadzały w tabelach i powodowały wysypywanie tabel szczególnie przy wczytywaniu starszych. Szczerze to wolałbym dalej tego nie robić, ale jeśli jednak muszę to przetestuję zgodnie z Pani zaleceniem. Rozumiem że innej możliwości, wyeliminowania tego błędu nie ma ?
Przy włączonych opcjach z datami i przy wczytywaniu starszych tabel można zawsze ignorować pytanie czy dodać pole data, natomiast wówczas naraża się Pan na błędy w działaniu programu gdy tych dat nie będzie.
Jeśli zaś ma Pan taki projekt gdzie po dodaniu daty są jakieś problemy to proszę go przysłać (ale musi być to projekt przed dodaniem daty) - sprawdzimy, chociaż podejrzewam, że błędy mogą wynikać z braku np. uprawnień do folderu.
Pozdrawiam Jurek B.
Awatar użytkownika
MarekOtt
VIP
VIP
Posty: 1479
Rejestracja: 30 gru 2005, 13:20
Lokalizacja: Strzelce Op.

Re: mapa w tle

Post autor: MarekOtt »

Czy można by było dodać, zapamiętywanie ostatnio wybranej wartości przeźroczystości mapy w tle. Aktualnie po każdym wczytaniu jest ustawiona wartość 25%, co powoduje że trzeba to zmieniać do własnej wartości.
ODPOWIEDZ