Studzienki SUUS15

Pytania dotyczące obsługi programu C-Geo V8 i kolejnych edycji
KunziteSan
___
___
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:06

Studzienki SUUS15

Post autor: KunziteSan »

Witam.
Co zrobić, żebym mógł skartować taką studzienkę np kanalizacyjną okrągłą? Daję symbol, wstawiam tekst k ale okręgu o średnicy 1 mm nie widzę. Działam na mapie_zasadniczej2015
Kunzite
Awatar użytkownika
FaFaL
Team
Team
Posty: 3113
Rejestracja: 11 lip 2005, 14:09
Lokalizacja: Opole..Kraków
Kontakt:

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: FaFaL »

Pozdrawiam Rafał Kocierz
KunziteSan
___
___
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:06

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: KunziteSan »

U mnie nie ma problemu żeby się nie wyświetlał dany kod tylko to, że mi nie rysuje okręgu (ani kwadratu) studzienki. Ustawiłem w param W Opcjach -> Parametry jako zestaw kodów MZ2015 i jest poprawa - studzienka się pojawiła ale ma średnice 1,5 mm a nie 1 mm. Są też studzienki kwadratowe, nie ma prostokątnych.
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: Asia T. »

Proszę upewnić się w edytorze mapy obiektowej, czy na pewno ma Pan wybrany poprawny zestaw obiektów - trzeba kliknąć na "..." w prawym, dolnym rogu i wybrać "Definicja obiektów" i tam w lewym górnym rogu wybrać "MapaZasadnicza2015" i zamknąć okno.
KunziteSan
___
___
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:06

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: KunziteSan »

Witam. Udało się problem rozwiązać, a mianowicie trzeba było nadgrać symbole przy aktualizacji - tak zrobiłem w domu i mi zadziałało - są już wszystkie symbole i odpowiednie wielkości. Mam nadzieje że w biurze też pomoże.
Kunzite
KunziteSan
___
___
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:06

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: KunziteSan »

Jeszcze mam dwa problemy:
1 jak sprawić żeby zasuwa była w kolorze danej sieci? Mi wstawia w kolorze czarnym, po wyborze sieci nie ma żadnych rezultatów?
2 Jest jakaś metoda żeby program zachowywał hierarchię linii a także poprawnie rysował linię przerywany w sytuacji, gdy nakładają się np. 2 takie same (lub różne) linie np dwa sąsiednie kontury klasyfikacyjne - linia wspólna wygląda jak linia prosta. Podobny problem mam z kartowaniem skarp (np wąski rów czyli wspólna dla dwóch skarp podstawa skarpy, a o ile kontrur mogę rysować linią otwartą (bez topologii) to skarpę muszę rysować jako figurę zamkniętą)

Kunzite
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: Asia T. »

Dzień dobry,

1. zgodnie z rozporządzeniem obiekt SUUS25, czyli zawór lub zasuwa rysuje się w kolorze czarnym. Jeśli jednak potrzebuje Pan z jakiegoś powodu zmienić kolor obiektu można na nim kliknąć prawym klawiszem myszy i wybrać "Ustaw edytowalną+edycja" i tam zmienić kolor.
2. Aby poprawnie narysować dwa obiekty mające wspólną krawędź (linia przerywana) trzeba rozpocząć rysowanie z tego samego punktu, jednak w przeciwnych kierunkach.

Pozdrawiam
KunziteSan
___
___
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:06

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: KunziteSan »

ad 1. Mój błąd, przepraszam. Popatrzyłem na opis do następnego symbolu (zbiornik) i tam jest on w kolorach i myślałem że nowa wersja zmieniła czarny kolor.
ad.2 Motyw z takimi liniami spróbuje. Ale co w przypadku jak np mam krawędź jezdni i górę skarpy czyli dwie różne linie przerywane?
Asia T.
Team
Team
Posty: 697
Rejestracja: 10 mar 2015, 19:49

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: Asia T. »

Niestety, w tym przypadku przeważa jezdnia, która ma dłuższe "kreski" niż skarpa i będzie zakrywać przerwy w górze skarpy.
KunziteSan
___
___
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:06

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: KunziteSan »

To mam jeszcze jedno pytanie w zasięgu studzienek - czy to poprawne jest, że studzienka okrągła przysłania linię przewodu a studzienka prostokątna i kwadratowa już nie? Chyba ogólną jest zasada że poza drzewami symbole zawsze zasłaniają linie, prawda?
Awatar użytkownika
Wojtek P.
Team
Team
Posty: 971
Rejestracja: 08 lut 2005, 08:35

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: Wojtek P. »

Witam
Poprawione przesłanianie tych symboli
Przy zamkniętym C-GEO - pliki proszę rozpakować i zastąpić te z katalogu C-GEO/BIN
Będzie to też poprawione w najbliższej aktualizacji
Załączniki
symbole.zip
(48.16 KiB) Pobrany 84 razy
-To serve and protect-
KunziteSan
___
___
Posty: 53
Rejestracja: 18 mar 2014, 11:06

Re: Studzienki SUUS15

Post autor: KunziteSan »

Prostokąty i kwadraty - w porządku. Bardzo serdecznie dziękuje i pozdrawiam.
Kunzite
ODPOWIEDZ